Warsztaty szkolne

galeria_3-900x518Praktyczna nauka zawodu odbywa się w zmodernizowanych pomieszczeniach warsztatowych wyposażonych w nowe urządzenia i narzędzia. Dbamy o indywidualny rozwój każdego wychowanka, stwarzając mu możliwość rozwijania umiejętności praktycznych.
Szkolenie odbywa się w zawodach:

  • Stolarz -uczniowie poznają podstawowe gatunki drewna i tworzyw drzewnych oraz sposoby ich obróbki przy użyciu narzędzi ręcznych, elektronarzędzi i obrabiarek. Na podstawie dokumentacji wykonują elementy z drewna (meble, stolarka budowlana, galanteria drzewna) a następnie montują je w gotowy wyrób, który uszlachetniają bejcami i lakierami.
  • Elektryk – uczniowie zapoznają się z parametrami prądu elektrycznego, sposobami ich pomiaru, materiałami i osprzętem elektrycznym, aby następnie  w oparciu o dokumentację techniczną wykonać instalację elektryczną, zamontować urządzenie elektryczne. Uczą się też naprawiać sprzęt elektryczny .

Ważnym uzupełnieniem kształcenia zawodowego są szkolenia kursowe, które dają wychowankom dodatkowe kwalifikacje. Absolwenci ZSZ mają możliwość zdobycia tytułu czeladnika. Współpracujemy w tym zakresie ze środowiskiem lokalnym.