Warsztaty szkolne

galeria_3-900x518Praktyczna nauka zawodu odbywa się w zmodernizowanych pomieszczeniach warsztatowych wyposażonych w nowe urządzenia i narzędzia. Dbamy o indywidualny rozwój każdego wychowanka, stwarzając mu możliwość rozwijania umiejętności praktycznych.
Szkolenie odbywa się w zawodach:

  • Stolarz -uczniowie poznają podstawowe gatunki drewna i tworzyw drzewnych oraz sposoby ich obróbki przy użyciu narzędzi ręcznych, elektronarzędzi i obrabiarek. Na podstawie dokumentacji wykonują elementy z drewna (meble, stolarka budowlana, galanteria drzewna) a następnie montują je w gotowy wyrób, który uszlachetniają bejcami i lakierami.
  • Elektryk – uczniowie zapoznają się z parametrami prądu elektrycznego, sposobami ich pomiaru, materiałami i osprzętem elektrycznym, aby następnie  w oparciu o dokumentację techniczną wykonać instalację elektryczną, zamontować urządzenie elektryczne. Uczą się też naprawiać sprzęt elektryczny .
  • Monter instalacji i urządzeń sanitarnych  – nauka tego zawodu opiera się na zaznajomieniu uczniów z podstawowymi rodzajami materiałów (metali, tworzyw), sposobami obróbki oraz technologiami ich łączenia (gwintowanie, lutowanie, spawanie, zgrzewanie, klejenie). Uczniowie zapoznają się ze schematami instalacji sanitarnych, które następnie montują.

Ważnym uzupełnieniem kształcenia zawodowego są szkolenia kursowe, które dają wychowankom dodatkowe kwalifikacje. Absolwenci ZSZ mają możliwość zdobycia tytułu czeladnika. Współpracujemy w tym zakresie ze środowiskiem lokalnym.