Dzień Sportu

W dniu 3 czerwca odbył się po raz pierwszy w naszym zakładzie Dzień Sportu. Wychowawcy przygotowali szereg ciekawych konkurencji. Wychowankowie mieli okazje sprawdzić się w następujących konkurencjach: cross-fit, rzut piłką lekarską, wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc, ergometr. Wszystkie konkurencje były punktowane w zależności od zajętego miejsca. Całą klasyfikacje wygrał wychowanek grupy VI, drugie miejsce zajął wychowanek grupy III.

Został rozegrany również turniej w tenisie stołowym o mistrzostwo Zakładu. I miejsce w zawodach zajął wychowanek grupy VI, który był najlepszy w konkurencjach sprawnościowych. Na zakończenie został rozegrany turniej w piłce halowej. Do rywalizacji przystąpili wychowankowie grupy III, VI i wychowawcy internatu, których wzmocnili dyrektorzy. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęli wychowankowie grupy VI, drugie miejsce kadra zakładu i trzecie grupa III.

Dla najlepszych zostały ufundowane cenne nagrody, a dla każdego uczestnika drobne upominki i słodkie smakołyki. Na zakończenie dnia sportu dla wszystkich czekały pyszne kiełbaski z rożna.

Autor: Mariusz Cielecki