Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 07.04.2019

W dniu dzisiejszym nasi wolontariusze „zapukali do bram” zaprzyjaźnionej Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku. Jak zawsze przywitał nas szczery uśmiech wszystkich pracowników Fundacji oraz ogromnej ilości osób chcących skorzystać z hipoterapii. Znani ludzie też docenili wagę Uśmiechu. Matka Teresa z Kalkuty powiedziała:
„Nigdy nie poznamy całego dobra, jakie może dać zwykły uśmiech.”

Właśnie ten uśmiech powoduję że przyjeżdżamy tutaj zawsze bardzo chętnie i chcemy korzystać z każdej chwili kiedy tutaj jesteśmy. Kiedyś Neil Armstrong – amerykański astronauta wypowiedział słynne już słowa będąc pierwszym człowiekiem który w misji Apollo 11 podczas zejścia na księżyc 20 lipca 1969 roku –

Dla człowieka to jeden mały krok, dla ludzkości skok ogromny.

That’s one small step for [a] man, one giant leap for mankind. (ang)

Dla nas wolontariuszy nasza niewielka pomoc jaką możemy dać to nasz mały krok, ale dla ludzi  co tej pomocy potrzebują może to być krok bardzo duży. My za tą pomoc otrzymujemy zawsze słynny uśmiech i to nas napędza do kolejnych wyzwań które przed nami stoją. Jesteśmy ogromnie wdzięczni nie tylko za ten uśmiech i za tą wspaniała atmosferę panującą ale również za to co otrzymują nasi wolontariusze podczas zajęć terapeutycznych z hipoterapii oraz jazd konnych. Zawsze kiedy wracamy do domu wokół nas panuje przekonanie że mogliśmy zrobić i dać więcej bo na więcej nas stać !!! Może podczas kolejnej wizyty pokażemy że stać nas na dużo, dużo więcej i w ten sposób możemy podziękować Fundacji za zaufanie jakim nas obdarowano. Dużą motywacją do zwiększonego wysiłku są widoczne efekty terapii. Dziękujemy SERDECZNIE za wszystko.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »