Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 26.11.2020

Podczas dzisiejszej wizyty w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia nasi wolontariusze Kacper, Dominik i Daniel uczestniczyli aktywnie w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii . Dzień był bardzo pracowity, ale satysfakcja z udzielonej pomocy jeszcze większa. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Opracował K. M.

« 1 z 2 »

Światowy Dzień AIDS 2020

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS, który ma nam przypomnieć o problemie HIV/AIDS. Rozpoczęliśmy już przygotowania.

Opracowała A. U.

Współpraca z WARP

Nasza placówka współpracuje z wieloma instytucjami aby  jeszcze skutecznej wspierać i inspirować rozwój naszych wychowanków. Tym razem otrzymaliśmy doskonałe materiały z WARP w Poznaniu. Nasi podopieczni zapoznali się z prezentacją na temat działalności gospodarczej oraz dowiedzieli się jak zaplanować i  sporządzić skuteczny biznesplan.

Opracował K. M.

Spotkanie z doradcą zawodowym

Dnia 13 listopada 2020 r. wychowankowie uczestniczyli w spotkaniu z panią Agatą Dukarską, która jest doradcą zawodowym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią kontakt odbywał się online. Nasi podopieczni otrzymali wiele cennych porad, m.in. na tematy jak i gdzie szukać pracy, w jaki sposób przygotować CV, czym się kierować przy wyborze swojej ścieżki zawodowej, jaką pomoc można otrzymać w urzędzie pracy. Wychowankowie z zainteresowaniem śledzili przygotowaną prezentację, słuchali wyjaśnień, odpowiadali na pytania związane z własnymi doświadczeniami. Spotkanie uważamy za owocne i czekamy na kolejne!

Opracowała J. S.

Wizyta w Galerii Tak 17.11.2020

Nasi wolontariusze Kacper oraz Dominik w dniu dzisiejszym odwiedzili zaprzyjaźnione progi Galerii TAK która działa w ramach Stowarzyszenia Na Tak w Poznaniu przy ul. Mielżyńskiego.  Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor za zaproszenie oraz możliwość zwiedzenia galerii.

Opracował: K. M.

Wizyta w Warsztacie Wulkanizacyjnym w Mosinie

Nasi Wolontariusze, Kacper oraz Krzysztof, w ramach tzw “przygotowania do zawodu” odwiedzili Warsztat Wulkanizacyjny w Mosinie. Spędzony tam czas przeznaczyli na zapoznanie się jak w praktyce wygląda praca wulkanizatora oraz czy wulkanizacja to przyszłościowe miejsce pracy. Wszystkie etapy naprawy opon oraz pracę na piaskarce wykonali pod bacznym okiem właściciela Warsztatu Pana Michała który nie tylko bardzo szczegółowo przedstawił  historię zawodu, ale także uświadomił naszych wolontariuszy  jak krok po kroku założyć firmę jaką jest warsztat wulkanizacyjny. Dziękujemy za zaproszenie.

Opracował: K. M.

« 1 z 2 »

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 16.11.2020

Dwóch naszych wolontariuszy, Kacper oraz Krzysztof, mieli w dniu dzisiejszym możliwość uczestniczenia w pracach pod hasłem „wykopki”, co pozwoliło im bezpośrednio poznać jesienny klimat oraz zaznajomić się z atmosferą panującą podczas tego typu prac. Spędziliśmy czas na polu marchewkowym, warto wspomnieć ze plony z tych pól będą wspaniałym prezentem dla czworonożnych pupili z Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku. Dziękujemy za zaproszenie. Dziś mamy jedynie krótką fotorelacje z tego dnia, ale wynika to z faktu że bardzo efektywnie korzystaliśmy z podarowanego nam czasu w tym miejscu i każdy chciał mieć frajdę z pracy polegającej na zbieraniu marchewek dla swoich ulubieńców stajni.

Opracował: K. M.

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 15.11.2020

Podczas dzisiejszych zajęć terapeutycznych z hipoterapii piękna, słoneczna pogoda niewątpliwie była ich dodatkowym atutem. Potwierdzić to może z pewnością nasz wolontariusz Kacper, który, jak zwykle, bardzo aktywnie oraz z wielką chęcią brał udział w tych zajęciach. Uśmiech po raz kolejny nie schodził nikomu z twarzy. Jest to tylko dowodem na to, jak wspaniale czują się tutaj nie tylko nasi wolontariusze, ale również wszyscy pracownicy i pacjenci. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Do zobaczenia niebawem.

Opracował: K. M.

« 1 z 2 »