Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 29.09.2020

Każda wizyta w Fundacji Stworzenia Pan Smolenia bez względu na warunki pogodowe to RADOŚĆ I UŚMIECH u naszych wolontariuszy.  Tutaj czas płynie zbyt szybko, żeby zrealizować wszystko co się chcę zrobić dla tych WSPANIAŁYCH LUDZI w ramach podziękowania za to co oni robią dla nas. Jest czas na pracę oraz zawsze jest czas  na zajęcia terapeutyczne z hipoterapii. Wiemy z własnego doświadczenia że w hipoterapii koń cieszy, ale przede wszystkim leczy.  Dziękujemy za zaproszenie.

Opracował K. M.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września 2020 roku przypadł Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Tego dnia w naszej placówce już po raz trzeci odbył się konkurs pod hasłem MISTRZ GŁOŚNEGO CZYTANIA. Do rywalizacji przystąpiło sześciu wychowanków. Każdy uczestnik najpierw prezentował wcześniej wybrany przez siebie fragment dowolnej powieści. Następnie losował urywek przygotowany przez organizatora konkursu i od razu głośno go odczytywał bez wcześniejszego przećwiczenia. Wychowankowie walczyli nie tylko z tremą, ale i z trudnymi tekstami, naszpikowanymi archaizmami, niełatwymi do wymówienia zbitkami zgłoskowymi ( np. trz, szcz, ższ). Wylosowali bowiem fragmenty m.in. „Krzyżaków”, „Ogniem i mieczem”, „Qvo vadis” czy „Faraona”. Poziom prezentacji tekstów był wyrównany i na wysokim poziomie. Zmagania czytelnicze wychowanków oceniało jury w składzie: Pan Dyrektor  Zakładu Michał Nowak, Pan Dyrektor Szkół Waldemar Buszewicz oraz pani Jolanta Szymczak, organizatorka konkursu. Jury przy ocenie brało pod uwagę płynność, wyrazistość i poprawność czytania, modulację głosu, przestrzeganie znaków interpunkcyjnych. Tytuł MISTRZA zdobył Dominik.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy!

Opracowała J. S.

Lekcja z ZUS

Nasi podopieczni kolejny raz biorą udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Kolejne informacje już wkrótce!

Opracował: K. M.

Wycieczka Grzyby – 24.09.2020

Dnia 24 września miała miejsce wyprawa na grzybobranie. W wyjeździe udział wzięli wychowankowie aktywnie działający w Zakładowym Kółku Przyrodniczym. Udało nam się znaleźć podgrzybki i kanie. Widzieliśmy też sarny i zaskrońca. Miejscem grzybobrania były lasy Nadleśnictwa Babki.

Opracował: K. W.

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 24.09.2020

Fundacja Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku od wielu lat zajmuje się pomocą osobom niepełnosprawnym poprzez prowadzenie zajęć hipoterapeutycznych, które odbywają się pod okiem profesjonalnej kadry. Jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość udziału w tego typu zajęciach, ponieważ  dzięki temu możemy z przekonaniem stwierdzić, że zajęcia terapeutyczne z hipoterapii działają pozytywnie na naszych Wolontariuszy. Wykazują oni znacznie większą empatię względem drugiej osoby  nie przejdą obojętnie obok człowieka, który potrzebuje pomocy, a obserwowanie efektów, jakie dają zarówno hipoterapia, jak i wolontariat sprawia że motywacja do pracy z każdym dniem jest coraz większa. Z niecierpliwością czekamy zatem na kolejne zaproszenie!

Opracował: K. M.

« 1 z 2 »

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 22.09.2020

Podczas dzisiejszych zajęć terapeutycznych z hipoterapii w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku brali udział Kamil, Krzysztof oraz Sylwester. Wspaniała atmosfera która zawsze towarzyszy zajęciom terapeutycznym powoduje że wszystko przebiega jak w przysłowiowym szwajcarskim zegarku i jak zawsze nie zauważamy  szybko  upływającego czasu. Wkrótce znowu odwiedzimy przyjazne progi Fundacji, dlatego już odliczamy czas do kolejnych zajęć.

Opracował: K. M.

« 1 z 2 »

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 17.09.2020

Wykorzystując ładną pogodę odwiedziliśmy w dniu dzisiejszym zaprzyjaźnioną Fundację Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku, gdzie przywitano nas jak zwykle bardzo serdecznie. Przepiękna przyroda, sympatyczni ludzie no i oczywiście konie – to wszystko samo w sobie jest terapeutyczne(!) Nasi wolontariusze regularnie odwiedzają teren Fundacji, gdzie uczestniczą w zajęciach terapeutycznych jako pomocnicy terapeutów. Szczery uśmiech jest zawsze na ustach wszystkich uczestników zajęć. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Opracował: K. M.

« 1 z 2 »

Wolontariat w APOLINARSKI GROUP 16.09.2020

Każda informacja, że dzisiaj wyjeżdżamy do Apolinarski Group przyjmowana jest przez naszych wolontariuszy z ogromną radością.  Szeroka oferta programowa, jaką  zaproponował naszym wolontariuszom Pan Paweł Apolinarski  daje duże możliwości rozwoju  każdemu uczestnikowi zajęć w Bukowcu Górnym, gdzie znajduje się siedziba APOLINARSKI GROUP.  Mają tu bowiem miejsce rozmaite atrakcje związane nie tylko z jazdą konną. Przyjeżdżając tutaj nasi wolontariusze mają okazję dowiedzieć się na przykład co nieco na temat historii polskiego oręża. Nie to jest jednak najważniejsze. Za każdym razem, kiedy nasi wolontariusze przyjeżdżają do Apolinarski Group mają okazję obserwować profesjonalistów przy pracy i dzięki temu mają szansę nauczyć się lepszej organizacji czasu oraz obowiązków, co na pewno zaowocuje w przyszłości. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz za wszystko, czego się od Was uczymy. Poniżej fotorelacja z dzisiejszych zajęć.

Opracował: K. M.

Zajęcia terapeutyczne oraz wolontariat w Bursztynowym Zwierzyńcu 15.09.2020

W dniu dzisiejszym do naszych wolontariuszy Kacpra i Pawła dołączył Dominik. Podczas wizyty w Bursztynowym Zwierzyńcu zarówno on, jak i pozostali wolontariusze mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach z hipoterapii, dogoterapii, onoterapii oraz felinoterapii. Dominik bardzo szybko zauważył pozytywne efekty, które przynoszą zajęcia i wyraził chęć dalszego korzystania z nich. Przed przyjemnościami był oczywiście czas na obowiązki. Wolontariusze wykonali prace na terenie Bursztynowego Zwierzyńca. Podczas prac uśmiech nie schodził im z twarzy i widać było, że wykonują je z ogromną satysfakcją. Nikogo nie powinno więc dziwić, że tak chętnie tutaj wracają. Dziękujemy za zaproszenie. Poniżej fotorelacja z dzisiejszych zajęć.

Opracował: K. M.

« 1 z 3 »