Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 04.07.2020

W sobotę po raz kolejny odwiedziliśmy Fundację Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku. Już przy wejściu  przywitali nas bardzo ciepło jej pracownicy, oczekujący na zajęcia pacjenci oraz czworonożni pupile stajni.  Nasi wolontariusze brali udział w zajęciach hipoterapeutycznych, a przepiękna pogoda, ogromna życzliwość i serdeczność jaka nas tutaj spotyka powoduje, że chce się tutaj być i pomagać tym co pomocy potrzebują. Dla tych właśnie chwil aż cisną się na usta słowa – WARTO POMAGAĆ !!!. Dziękujemy Wam bardzo.

Opracował: K. M.

« 1 z 2 »

Wolontariat w Bursztynowym Zwierzyńcu 03.07.2020

Dzisiaj po raz kolejny odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną stajnię w Bursztynowy Zwierzyniec w Mórce koło Śremu.  Piękna słoneczna pogoda spowodowała że zjawiło się tutaj mnóstwo wspaniałych osób, zarówno tych dobrze znanych naszym wolontariuszem, jak również zupełnie nowych. Wolontariusze mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii oraz onoterapii. Wszystko odbywało się pod okiem profesjonalnej kadry, która bardzo chętnie służyła pomocą.  Pierwszy raz  zaprezentował swoje możliwości nowy wolontariusz Dominik, ale po chwili zadomowił się i aktywnie do końca dnia uczestniczył w zajęciach. Każda osoba była dziś w Bursztynowym Zwierzyńcu wulkanem radości, który sprawiał, że na twarzy wszystkich obecnych był uśmiech. Za to wszystko serdecznie Wam dziękujemy.

Opracował: K. M.

« 1 z 3 »

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 02.07.2020

Kolejny udany dzień wolontariuszy, którzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach z hipoterapii w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku  Słoneczna pogoda również była po naszej stronie. Szkoda, że zajęcia tak szybko się kończą i musieliśmy wracać ale już wkrótce ponownie odwiedzimy zaprzyjaźnione progi Fundacji.

Opracował: K. M.

Wolontariat u Apolinarski Group 02.07.2020

Dzisiejszy dzień nasi wolontariusze spędzili w zaprzyjaźnionej stajni Pana Pawła Apolinarskiego w Bukówcu Górnym. Aktywnie uczestniczyli w pracach na jej terenie, wykonywali prace pielęgnacyjne przy pupilach stajni oraz zgodnie z projektem, którego autorami są Paweł Apolinarski oraz Ewa i Marian Klupczyńscy realizowali kolejny etap szkoleń, którego jednym z elementów są zajęcia terapeutyczne z hipoterapii, nauka jazdy konnej, woltyżerka konna, dżigitówka czy powożenie. Jak widać na załączonych zdjęciach żadne warunki nie są przeszkodą, kiedy zajęcia prowadzi profesjonalista od jazdy, a jest nim niewątpliwie Paweł Apolinarski. Jego wiedza poparta praktyką pokazuje, że w krótkim czasie można osiągnąć cel, jaki został wyznaczony. Dodatkowo wydobył z nas zdolności, o których dotychczas nie wiedzieliśmy. Ogromnym zaskoczeniem dla nas było zaproponowanie przez Pana Pawła Apolinarskiego poszerzenia oferty współpracy, jest to wielka szansa dla kolejnych wolontariuszy z naszej placówki, ponieważ projekt umożliwi im zrealizowanie swoich marzeń oraz uzyskanie dodatkowych kwalifikacji. Nowa oferta to otwarcie kolejnego rozdziału naszej wspaniałej współpracy, co więcej  – pozwoli ona pokazać że idąc w tym kierunku proces resocjalizacji ma olbrzymi sens! Dziękujemy za poświęcony nam czas i cieszymy się, że już wkrótce znów się spotkamy.

Opracował: K.M.

« 1 z 3 »

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 01.07.2020

Sukcesy uczestników zajęć realizowanych z udziałem koni polegające na organizacji różnych form pracy z tymi pięknymi zwierzętami –  począwszy od ćwiczeń hipoterapeutycznych po rekreację i całodzienną opiekę – stały się inspiracją do rozszerzenia programu współpracy pomiędzy naszą placówką a Fundacją Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku. Pomaganie innym ludziom przecież może być wspaniałym  pomysłem na życie! Jeżeli przyjmiemy założenie, że resocjalizacja jest tworzeniem możliwości, pokazywaniem nowych dróg, to życzylibyśmy sobie, żeby ta stała się najszerszą z nich. Poświecenie, oddanie i zaangażowanie jakim wykazują się nasi wolontariusze w trakcie zajęć, cały czas nas zaskakują.

Opracował: K. M.

« 1 z 2 »

Wolontariat w Stowarzyszeniu NA TAK 01.07.2020

W dniu dzisiejszym  nasi wolontariusze Dominik oraz Paweł wykorzystując sprzyjające warunki pogodowe pracowali przy pracach porządkowych na terenie Stowarzyszenia NA TAK w Poznaniu. Jak widać na załączonych zdjęciach również te prace nie stanowią dla naszych wolontariuszy żadnego problemu.

Opracował: K. M.

« 1 z 2 »

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 30.06.2020

Dzisiaj  nasi wolontariusze Dominik oraz Paweł brali udział w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii, które odbywały się na terenie Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku. Jak zwykle zajęcia przebiegały w przyjaznej i miłej atmosferze. Dziękujemy.

Opracował: K. M.

« 1 z 2 »