III Bieg o Puchar Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 28.06.2020

Podczas słonecznej niedzieli 28.06.2020. w Baranówku miał miejsce III Bieg o Puchar Fundacji Stworzenia Pana Smolenia. Nasi wychowankowie oprócz pomocy przy organizacji i obsłudze biegu, podjęli wyzwanie i wystartowali w biegu na dystansie 5 oraz 10km. W biegu brali udział nasi wolontariusze Dominik, Krzysztof, Sylwester, Kamil. Gratulujemy naszym wychowankom, a organizatorom dziękujemy za super przygotowany bieg i towarzyszący mu piknik. Mamy nadzieję, że zobaczymy się podczas kolejnej edycji 🙂.

Opracował: K. M.

« 1 z 4 »

Praktyczny egzamin zawodowy

W sobotę oraz niedzielę nasi podopieczni przystąpili do części praktycznej Egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie stolarz. Wszyscy uczniowie podeszli bardzo poważnie i ukończyli egzamin z wynikiem pozytywnym. Jesteśmy z nich bardzo dumni, ponieważ część z nich bardzo aktywnie uczestniczy w działaniach wolontariatu w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia. Wychowankowie aktywnie uczestniczą na rzecz podopiecznych fundacji. Pomimo wytężonej pracy w fundacji ich rozwój edukacyjny jest zawsze na wysokim poziomie, co tylko potwierdzają wyniki z egzaminu. Tak trzymać Panowie!

Opracował: K. M.

Zakończenie roku szkolnego

W piątek 26.06.2020 roku miało miejsce zakończenie roku szkolnego w naszej placówce. Na uroczystym apelu uczniowie naszej szkoły otrzymali świadectwa ukończenia Szkoły Podstawowej, Branżowej Szkoły I Stopnia oraz świadectwa promocyjne do następnych klas. Wręczono również nagrody dla uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Życzymy wszystkim spokojnych i bezpiecznych wakacji.

Opracował: W. B.

Turniej piłki nożnej

W czerwcu w dniach 22-26 odbył się turniej o mistrzostwo Zakładu Poprawczego w piłce halowej. Każda z trzech grup wystawiła swój zespół. Mecze przebiegały w sportowej atmosferze w duchu fair-play. Po zaciętej rywalizacji tytuł najlepszej drużyny Zakładu Poprawczego w Poznaniu zdobyła grupa II, drugie miejsce grupa III i ostatnie grupa I. Na najlepszy zespół czekały super nagrody, a dla wszystkich uczestników nagrody pocieszenia w postaci słodyczy i kawy.

Opracował: M. C.

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 25.06.2020

Miniony czwartek był dla naszych wolontariuszy dniem dużej aktywności zawodowej, jedną z nich było odwiedzenie naszych przyjaciół w Baranówku gdzie mieści się  Fundacja Stworzenia Pana Smolenia. Przyjaźń jest ludziom potrzebna do życia, jest ona na równi z powietrzem, bez niej nasz żywot byłby smutny, bezbarwny i samotny… To właśnie przyjaciele wprowadzają w nasze życie radość, dlatego każda wizyta w tym miejscu jest dla nas wielkim darem, dzięki któremu pielęgnujemy to wspaniałe uczucie. W tym dniu byliśmy aktywnymi uczestnikami  zajęć terapeutycznych z hipoterapii: udzielaliśmy się jako pomocnicy terapeuty i jak widać coraz lepiej się w tym temacie czujemy a dodatkowo, jak pomoc jest zauważalna to nasza radość jest ogromna. Ale oprócz pracy jest tam zawsze czas na naukę i rekreację za co serdecznie dziękujemy.

Opracował: K. M.

« 1 z 3 »

Egzamin zawodowy Czerwiec 2020

W dniu 23.06.2020 nasi uczniowie szkoły branżowej przystąpili do części pisemnej Egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie stolarz. Podopieczni stanęli na wysokości zdania , ponieważ wszyscy biorący udział uzyskali wynik pozytywny. Gratulujemy i będziemy ponownie trzymać za nich kciuki w najbliższą sobotę i niedzielę podczas części praktycznej.

Opracował: K. M.

Przegląd hipoterapeutyczny 2019/1(20)

Ach… wspomnień czar… 🙂 Cieszymy się, że po raz drugi możemy pochwalić się naszym sukcesem, jakim był udział w Konferencji Hipoterapeutycznej w dniach 26-27 października 2019 roku, gdyż relacja z tego spotkania została opisana w czasopiśmie Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego nr 2019/1(20). W tych dniach fachowcy, sympatycy i wszyscy ludzie zainteresowani sprawami osób niepełnosprawnych spotkali się w Poznaniu, by podzielić się swoimi doświadczeniami z dziedziny hipoterapii. Psycholog Adriana Ulbrych razem z wychowankiem Dominikiem przedstawili współpracę Zakładu Poprawczego w Poznaniu z Fundacją Stworzenia Pana Smolenia. Było to dla nas szczególne wydarzenie, gdyż wśród specjalistów z dziedziny hipoterapii mogliśmy zaprezentował własne doświadczenia i przeżycia, jakie na co dzień towarzyszą nam w czasie zajęć hipoterapeutycznych.

Opracował: K. M.

Dzień Dziecka w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 21.06.2020

W dniu dzisiejszym nasi wolontariusze mieli ogromną przyjemność wziąć udział w Dniu Dziecka zorganizowanym przez Fundację Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku dla dzieci z okolicznych miejscowości. Mnogość atrakcji, jakie pojawiły się na miejscu zdecydowanie przekroczyły oczekiwania najmłodszych – wiele gier, zabaw, ruch na świeżym powietrzu oraz przede wszystkim obcowanie z końmi – to wszystko Dzieci miały na wyciągnięcie ręki co wywołało niejeden uśmiech! Całe wydarzenie było również świetną okazją, aby zaprezentować przybyłym nową halę, pod dachem której odbyły się zajęcia. Łasuchy także znaleźli kącik dla siebie, gdyż nie zabrakło przepysznego poczęstunku, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni, że mogliśmy wziąć udział w tak wspaniałym przedsięwzięciu i przyczynić się choć trochę do uśmiechów najmłodszych. Dziękujemy Pani Prezes Joannie Kubisie oraz pracownikom Fundacji nie tylko za zaproszenie, ale również za serce i troskę, którą okazujecie nam każdego dnia! To był dla nas historyczny dzień, który otwiera  nowy rozdział we współpracy pomiędzy Fundacją i naszą placówką.

Opracował: K. M.

« 1 z 6 »

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 20.06.2020

Jak wiele jeszcze niespodzianek pojawi się w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku i czym jeszcze zaskoczy nas Pani Prezes Joanna Kubisa? To pytanie  zadaje sobie nie tylko grupa naszych wolontariuszy ale ogromna liczba osób którzy podobnie jak my korzystamy tutaj z dobrodziejstwa  hipoterapii. Nasi wolontariusze którzy odwiedzają to przyjazne i malownicze miejsce na ziemi mają możliwość być świadkami zmian które aktualnie są już zrealizowane ale w niedługim czasie będą mieć możliwość zauważenia kolejnych, ponieważ prace modernizacyjne są realizowane na terenie Fundacji na szeroką skalę. Cieszymy się że do naszej już licznej grupy wolontariuszy zgłaszają się kolejne osoby które podobnie jak my zauważają że “pomaganie nie jest trudne – wystarczy tylko chcieć”. Martin Luther King Jr. powiedział :
“Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?”
Sobota była dniem dużej aktywności zawodowej naszych wolontariuszy. Wszystkie zaplanowane prace zostały zrealizowane Niestety musieliśmy wracać do domu ale już w niedzielę będzie zauważalna nasza obecność w Fundacji.

Opracował: K. M.

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 19.06.2020

Od dzisiaj na terenie Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku można zauważyć nowość a tą nowością jest przepiękna zadaszona hala.  Jak widać na załączonych zdjęciach nasi wolontariusze mieli możliwość zapoznania się z nowością w Fundacji.  Dzisiejsza pogoda sprawiała figle ale aktualnie nie ma żadnego problemu żeby realizować  zajęcia terapeutyczne z hipoterapii czy doskonalenia nauki jazdy konnej, ponieważ bez względu na warunki pogodowe można przeprowadzić każde zajęcia pod dachem. Nasi wolontariusze pod bacznym okiem Pani Prezes Joanny Kubisy doskonalili naukę jazdy konnej w terenie oraz pod dachem. Nieodzownym elementem zajęć był uśmiech który  towarzyszył pacjentom, ich opiekunom,  terapeutom oraz naszym wolontariuszom. Dziękujemy za zaufanie i okazaną nam sympatię.

Opracował: K. M.

« 1 z 2 »