Wizyta przedstawiciela Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w ZP 27.04.2020

W dniu dzisiejszym nasz Zakład odwiedziła Pani Agnieszka z Fundacji Stworzenia Pana Smolenia, która podarowała nam maseczki ochronne. Ten wspaniały podarunek przygotowany przez grupę wolontariuszy z Jadłodzielni – Mosina, z całą pewnością bardzo się przyda, szczególnie w tym trudnym dla wszystkich czasie. Podczas wizyty miało również miejsce spotkanie Pani Agnieszki z Dyrektorem placówki – Panem Michałem Nowakiem. Podczas rozmowy zostały ustalone kwestie dotyczące współpracy, dzięki której nie tylko jeszcze bardziej zacieśnimy więzi z podmiotami już z nami współpracującymi, ale również będziemy mieli okazję im pomóc co jak wiadomo, nie jest nam obce. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc.

Opracował: M. Jankowski

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

Gdzie wynaleziono papier? Kto rozpowszechnił sztukę drukowania? Co to jest reprint? Jak się nazywa wykaz błędów dołączonych do książki? Między innymi z takimi pytaniami musieli zmierzyć się uczestnicy konkursu zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Do rywalizacji z zaangażowaniem przystąpiło trzynastu wychowanków. Pierwsze miejsce zajął Dominik, na drugim znalazło się aż trzech laureatów: Szymon, Kacper i Sebastian, a trzecie miejsce przypadło Erykowi. Dziękujemy za udział, a nagrodzonym gratulujemy!

Opracowała: J. Szymczak

Śniadanie wielkanocne

W dniu 12.04.2020 odbyło się spotkanie pracowników i wychowanków podczas wspólnego śniadania wielkanocnego. Mimo że Święta Wielkanocne spędzamy z dala od najbliższych to staramy się, aby przebiegły one w spokojnej i rodzinnej atmosferze.