Wolontariat w Bursztynowym Zwierzyńcu 29.02.2020

Nasi wolontariusze spędzili bardzo aktywny dzień w Bursztynowym Zwierzyńcu. Wykazali dużą aktywność podczas zajęć terapeutycznych z hipoterapii i onoterapii. Zajęcia odbywały się pod bacznym okiem profesjonalnych terapeutów – Ewy i Mariana Klupczyńskich. Nie zabrakło również czasu spędzonego z czworonożnymi pupilami stajni. Potrafią one pokazać swoją wdzięczność za opiekę a my jesteśmy im wdzięczni za to co nam dają zajęcia z nimi.Jak widać na załączonych zdjęciach do licznej grupy wolontariuszy w naszej placówce dołączył Kacper który szybko nawiązał kontakt z wszystkimi uczestnikami zajęć. Paweł, Kamil oraz Kacper udzielali się również podczas prac adaptacyjnych dzięki którym wkrótce powstanie hala tzw powozownia oraz pomieszczenia do zajęć terapeutycznych, czy też sala dydaktyczna gdzie oprócz szkoleń będzie można prowadzić zajęcia z muzykoterapii oraz pokój gdzie będzie można się zrelaksować przy muzyce relaksacyjnej lub obejrzeć filmy szkoleniowe z prowadzonymi zajęciami terapeutycznymi w Bursztynowym Zwierzyńcu. Dziękujemy za zaproszenie.

Opracował: M. Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat w ApolinarskiGroup 27.02.2020

Dzisiejszy dzień nasi wolontariusze spędzili w zaprzyjaźnionej stajni Pana Pawła Apolinarskiego w Bukówcu Górnym. Aktywnie uczestniczyli w pracach modernizacyjnych na jej terenie, wykonywali prace pielęgnacyjne przy pupilach stajni oraz zgodnie z projektem, którego autorami są Paweł Apolinarski oraz Ewa i Marian Klupczyńscy realizowali kolejny etap szkoleń, którego jednym z elementów są zajęcia terapeutyczne z hipoterapii, nauka jazdy konnej, woltyżerka konna i dżigitówka. Jak widać na załączonych zdjęciach żadne warunki nie są przeszkodą, kiedy zajęcia prowadzi profesjonalista od jazdy, a jest nim niewątpliwie Paweł Apolinarski. Jego wiedza poparta praktyką pokazuje, że w krótkim czasie można osiągnąć cel, jaki został wyznaczony. Dodatkowo wydobył z nas zdolności, o których dotychczas nie wiedzieliśmy. Dziękujemy za poświęcony nam czas i cieszymy się, że już wkrótce znów się spotkamy.

Opracował: M. Jankowski

« 1 z 3 »

Wolontariat w Bursztynowym Zwierzyńcu 25.02.2020 zajęcia popołudniowe

Nasi wolontariusze aktywnie uczestniczą w pracach adaptacyjnych przy powstawaniu hali zwanej powozownią. Prace te idą zgodnie z planem więc wkrótce oprócz nauki powożenia będziemy mogli wykonywać przeglądy i prace konserwacyjne przy powozach pod przysłowiowym dachem. Drugą nowością w Bursztynowym Zwierzyńcu jest rozszerzenie oferty dla naszych wolontariuszy którzy od kwietnia oprócz zajęć terapeutycznych z hipoterapii i onoterapii będą mogli korzystać z możliwości jakie daje felinoterapia czyli “terapia kotem”. Rozszerzona współpraca pomiędzy Bursztynowym Zwierzyńcem, ApolinarskiGroup oraz Zakładem Poprawczym w Poznaniu zakreśla coraz szersze kręgi co pozwala wnioskować że wszystkie strony są zadowolone z tej współpracy ponieważ efekty tej współpracy są widoczne na każdym kroku.

Opracował: M. Jankowski

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 25.02.2020

Nasi wolontariusze zawsze chętnie odwiedzają zaprzyjaźnioną Fundację Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku. To magiczne miejsce na ziemi pozwala na pełen relaks oraz chroni nas skutecznie przed codziennym stresem. Dzisiaj wykonaliśmy zaplanowane prace oraz zostaliśmy zapoznani z harmonogramem zajęć, które od marca będą się w Fundacji odbywać systematycznie. Cieszymy się że będziemy mieli częściej kontakt z pupilami stajni oraz osobami odwiedzającymi Fundację, które podobnie jak my będą brać udział w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii oraz nauce jazdy konnej. Dziękujemy za zaproszenie.

Opracował: M. Jankowski

Wolontariat w Bursztynowym Zwierzyńcu 22.02.2020

Sobota w Bursztynowym Zwierzyńcu była dla naszych wolontariuszy dniem pracy oraz zasłużonego relaksu. Aktywnie uczestniczyliśmy z liczną grupą przyjaciół Bursztynowego Zwierzyńca w pracach adaptacyjnych przy powstaniu nowej hali – powozownia. Prace posuwają się w szybkim tempie, więc na efekt końcowy nie trzeba będzie długo czekać. Był też czas na relaks w towarzystwie przecudnych i sympatycznych osiołków. Był też czas na doskonalenie nauki jazdy konnej. Jak widać na załączonych zdjęciach uśmiech i humor nas nie opuszczał. Dziękujemy za zaproszenie. Już wkrótce ponownie odwiedzimy przyjazne progi Bursztynowego Zwierzyńca.

Opracował: M. Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat w Apolinarski Group 20.02.2020

W dniu dzisiejszym nasi wolontariusze zostali zaproszeni przez Pana Pawła Apolinarskiego z Apolinarski Group do udziału w zajęciach zgodnie z projektem którego autorami jest Paweł Apolinarski z Apolinarski Group oraz Ewa i Marian Klupczyńscy z Bursztynowego Zwierzyńca. Pogoda była dzisiaj naszym sprzymierzeńcem więc wszystkie zaplanowane zadania zostały szybko zrealizowane. Fotorelacja z dzisiejszego dnia nie oddaje tego jakie pozytywne emocje towarzyszyły nam podczas tych zajęć. Zajęcia prowadził profesjonalny trener nauki jazdy konnej Pan Paweł Apolinarski który kieruje grupą kaskaderów konnych wykonujących  pokazy ułańskie, pokazy woltyżerki kozackiej oraz western. Pod koniec zajęć zostaliśmy kolejny raz pozytywnie zaskoczeni przez Pana Pawłą, który przedstawił nam harmonogram zajęć w których będziemy uczestniczyć ( uczestnictwo w inscenizacjach historycznych). Dziękujemy za zaproszenie. Już wkrótce odwiedzimy przyjazne progi w Bukówcu Górnym.

Opracował: M. Jankowski

« 1 z 3 »

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 19.02.2020 – zajęcia popołudniowe

Zajęcia popołudniowe nasi wolontariusze realizowali w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia Smolenia w Baranówku. Mimo tego, że dzień obfitował w zmienne warunki atmosferyczne to zaplanowane prace w ramach wolontariatu zostały w całości zrealizowane. Zajęcia terapeutyczne z hipoterapii odbywały się pod bacznym okiem pani prezes Fundacji Joanny Kubisy. Na koniec dnia zaplanowano naukę jazdy konnej w siodle w terenie o zmierzchu, niestety plany te zostały przekreślone ze względu na bardzo intensywne opady. Fundacja jest przygotowana logistycznie na wszystkie ewentualności, także nauka jazdy została dokończona w namiocie. Dzień dobiegał końca i musieliśmy wracać do placówki ale radość i uśmiech nas nie opuszcza – dlaczego? Fundacja Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku to miejsce przepełnione pozytywną energią, otaczają nas wspaniali ludzie, którzy na każdym kroku okazują nam dobre serce, a czworonożni pupile stajni wywołują uśmiech na twarzy – przebywanie w takim miejscu to olbrzymi dar i cieszymy się, że niedługo znów się spotkamy.

Opracował: M. Jankowski

« 1 z 2 »