Turniej w Darta

W ramach zajęć świątecznych przeprowadziliśmy między grupowy turniej w Darta. Emocje sięgały zenitu jednak gra wymaga precyzji i skupienia dlatego mistrz jest jeden😃.

Autor: F. K.

Szkolenie drwali

Tradycyjnie jak co roku wychowankowie naszego Zakładu biorą udział w szkoleniu drwali.

Wybrani podopieczni w nagrodę za swoje postępy w resocjalizacji mają możliwość zdobycie dodatkowych umiejętności. Chłopcy przez kilka dni jeżdżą do lasu i tam pod bacznym okiem instruktorów z Akademii Przyrodniczej zdobywają wiedzę teoretyczna oraz praktyczna z zakresu pozyskiwania drewna pilarką spalinową.

Operator Pilarki Spalinowej to bardzo odpowiedzialne i wymagające zajęcie dla prawdziwych mężczyzn dlatego nasi wychowankowie bardzo chętnie i aktywnie uczą się od mistrzów nowego zawodu.

Autor: F. K.

Kartki i ozdoby świąteczne

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia, podczas zajęć plastycznych wychowankowie własnoręcznie wykonują kartki i ozdoby świąteczne.

Autor: S. D.

Świąteczna Paczka z Drużyną Szpiku

W tym roku nasi wychowankowie wraz z nauczycielami wzięli udział w „Świątecznej Paczce” Drużyny Szpiku. Wychowankowie zdobili świeczki metodą decupagu wykorzystując serwetki z motywami świątecznymi oraz w warsztatach szkolnych wykonali pod nie podstawki. Cieszymy się bardzo, że po raz kolejny mogliśmy wziąć udział w tak szczytnej akcji. Za rok na pewno też będziemy :).

Autor: J. N.-Z.

Konkurs “Potyczki Matematyczne”

W naszej szkole odbył się po raz pierwszy konkurs „ Potyczki Matematyczne”, w którym udział wzięło 7 wychowanków. Po wytężonej pracy i rozwiązaniu zadań zaczęło się oczekiwanie na wyniki. Różnica w punktach na podium była niewielka. Zwyciężyli Eryk i Kamil, a kolejne miejsce zajął Szymon. Nieletni z niecierpliwością czekają już na kolejne edycje „Potyczek Matematycznych” :-).

Autor: J. N.-Z.

Wizyta w Instytucie Pamięci Narodowej

W dniu 17.12.2019 wraz z naszymi podopiecznymi odwiedziliśmy Instytut Pamięci Narodowej. W planie wycieczki zawarte było zwiedzanie gmachu. Uczestnicy mieli ogromny zaszczyt gdyż pozwolono nam na wejście do archiwum oraz pomieszczeń w których skanuje się dokumenty i  instytutu i przenosi się je na nośniki elektroniczne. Następnie wzięliśmy udział w prelekcji odnośnie działalności powstańczej i bujnej historii oddziałów zbrojnych i powstańczych na ziemiach Wielkopolski. Nasi wychowankowie zaprezentowali się znakomicie będąc dociekliwymi i zadając mnóstwo pytań.  Historia regionu wielkopolski jest wielce ciekawa , bogata w bohaterskie czyny oraz inspirujące postacie Polaków. Jako placówka postanowiliśmy nawiązać długofalową współpracę z IPN szczegóły wkrótce!

Autor: K. M.