Wycieczka na Cytadelę

W dniu 28.10.2019r. wychowankowie: Rafał, Dominik, Sylwester, Jakub, Krzysztof, Piotr i Eryk pod opieką wychowawcy Konrada Maciejaszka, uczestniczyli w popołudniowej wycieczce na Cytadelę. Wychowawca podczas wycieczki przedstawił historię powstawania poznańskich fortyfikacji, zmierzchu ich znaczenia na przełomie XIX i XX wieku oraz oblężenia i upadku Festung Posen w 1945r. Chłopcy byli bardzo zainteresowani tematyką zajęć, zadawali moc pytań oraz wyrazili chęć zwiedzenia podziemi prawdziwego fortu.

Autor: Konrad Maciejaszek

Konferencja Hipoterapeutyczna

W dniu 26.10.2019 r. na zaproszenie Fundacji Stworzenia Pana Smolenia uczestnicy zajęć hipoterapeutycznych mieli okazję zaprezentować swoje osiągnięcia na ogólnopolskiej Konferencji Hipoterapeutycznej zorganizowanej przez Fundację. Psycholog Adriana Ulbrych i wychowanek Dominik opowiedzieli o doświadczeniach ponad trzyletniej współpracy z Fundacją, która jako pierwszy ośrodek hipoterapii zdecydował się zaufać naszym chłopakom i zaprosić ich do odkrywania uroków hippiki oraz korzystania z dobrodziejstwa hipoterapii. Pani psycholog opowiedziała o historii zapoczątkowania tej współpracy ze strony Zakładu Poprawczego w Poznaniu, natomiast Dominik podzielił się swoimi osobistymi refleksjami na temat czasu spędzonego w Fundacji. Nasza prezentacja została bardzo pozytywnie przyjęta przez uczestników Konferencji, jeszcze długo po wystąpieniu odpowiadaliśmy na pytania. Cieszymy się niezmiernie, że pojawiły się pomysły powielenia sukcesu naszych zajęć przez hipoterapeutów z innych rejonów Polski, którzy mają w swoim sąsiedztwie takie placówki jak nasza.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat w FIORD Team 24.10.2019 zajęcia popołudniowe

Grupa wolontariuszy systematycznie się zwiększa. Tym razem dołączył do nas  Krzysztof, który chce pomagać oraz uczestniczyć  w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii. W dniu dzisiejszym grupa wolontariuszy  odwiedziła zaprzyjaźnioną stajnię FIORD Team w Złotnikach. Oprócz zaplanowanych zajęć  dodatkowo wspomagaliśmy grupę pracowników, którzy uzbrajają powstający obiekt do zajęć terapeutycznych z hipoterapii oraz nauki jazdy konnej. Obiekt jak widać powstaje w szybkim tempie i wg planów będzie gotowy do końca tygodnia. Wszystkie  zajęcia  (również dla nas !!!) będą mogły być realizowane pod dachem bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Gratulujemy inwestycji.

Autor: Mariusz Jankowski

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 24.10.2019

Zajęcia z przedszkolakami są zawsze udane. To ich energia sprawia, że zawsze czekamy na kolejne zajęcia z nimi. Dziękujemy.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat w APOLINARSKI GROUP 23.10.2019

Ten dzień pozostanie na długo w pamięci naszych wolontariuszy. Odwiedziliśmy stajnię prowadzoną przez pana Pawła Apolinarskiego w Bukówcu Górnym. Nasi wolontariusze oprócz zajęć terapeutycznych z hipoterapii, które były prowadzone przez pana Mariana Klupczyńskiego z Bursztynowego  Zwierzyńca,  brali również udział w zajęciach związanych z kaskaderką konna tzw. dżygitówką.  Zajęcia te prowadził instruktor jazdy konnej pan Paweł Apolinarski. Dodatkową atrakcją był wykład przeprowadzony przez pana Apolinarskiego o historii polskiego oręża. Rozszerzona współpraca pomiędzy Bursztynowym Zwierzyńcem i Apolinarski GROUP spowodowała, że wszystkie zajęcia są realizowane systematycznie zgodnie z programem uzgodnionym przez wszystkie strony.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 22.10.2019 zajęcia popołudniowe

Piękna pogoda, malowniczy krajobraz, wspaniałą atmosfera panująca podczas zajęć, profesjonalna kadra, cudowni uczestnicy zajęć terapeutycznych z hipoterapii – tego doświadczyli nasi wolontariusze podczas wizyty w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku. Mieliśmy możliwość zapoznania się z nowym lokatorem stajni – Tortugą, kucem szlachetnym. Zajęcia obfitowały w tym dniu w dużą ilość pacjentów, którzy postanowili wykorzystać wspaniałą pogodę i skorzystać z dobrodziejstwa które daje hipoterapii. Dodatkowo udzielaliśmy się w pracach pomocniczych związanych z przygotowaniami do konferencji hipoterapeutycznej, która odbędzie się w dniach 26, 27.10 2019r. Jak widać na załączonych zdjęciach asystowaliśmy również panu Nowaczykowi w przygotowaniu sprzętu do powożenia, który będzie wykorzystany podczas pokazu w ramach konferencji. Dziękujemy za zaproszenie.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Zajęcia w Klinice Onkologii 22.10.2019 r.

Fundacja Stworzenia Pana Smolenia zaprosiła nas do ciekawej inicjatywy i kolejny raz mogliśmy współpracować na rzecz środowiska lokalnego miasta Poznania. Pobyt w szpitalu dla dziecka jest zawsze trudnym przeżyciem, dlatego każdy pomysł mający na celu poprawę samopoczucia małego pacjenta jest wart wsparcia. Rodzice z dużym zadowoleniem przyjmują tę inicjatywę, dostrzegając związek między motywacją dzieci do pobytu w szpitalu a pozytywnymi doświadczeniami jakie z niego wynoszą. Cieszymy się, że możemy być razem z Wami!

Autor: Adriana Ulbrych

Wycieczka do Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu

W dniu 18.10. 2019r. wychowankowie: Rafał, Dominik, Sylwester, Krzysztof i Jakub, pod opieką dyrektora zakładu Michała Nowaka oraz wychowawcy Konrada Maciejaszka, zwiedzili Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu. Muzeum posiada nową siedzibę znajdującą się przy ul. 3 Pułku Lotniczego, na poznańskiej Ławicy. Wycieczka została zorganizowana w ramach prowadzonego w zakładzie programu edukacji patriotycznej. Celem wycieczki było zapoznanie wychowanków z dziejami oręża polskiego, z chlubnymi tradycjami polskiej kawalerii i etosem polskich wojsk pancernych, które są w prostej linii spadkobiercą tradycji ułańskich. Chłopcy mieli okazję na własne oczy zobaczyć i dotknąć wozów bojowych, które dotąd mogli jedynie obejrzeć w telewizji. W naszej pamięci pozostanie spotkanie z ludźmi, bez których to muzeum nie było by tym, czym jest. A jest ono wspaniale zorganizowaną przestrzenią wystawową, z której muzealnicy-pasjonaci mogą być naprawdę dumni. Po raz kolejny sprawdza się powiedzenie historyka polskiej wojskowości Pana Zbigniewa Kiełba o tym, że ,,Warto spotykać w życiu ludzi z pasją. Pasją, która nie tylko inspiruje, ale również pomaga żyć, czyniąc to nasze życie o wiele ciekawszym doświadczeniem”.

Autor: Konrad Maciejaszek

Wolontariat w FIORD Team 17.10.2019 – zajęcia popołudniowe

W dniu dzisiejszym nasi wolontariusze Dominik oraz Piotr odwiedzili zaprzyjaźnioną stajnię FIORD Team w Złotnikach. Piękna pogoda sprzyjała zajęciom terapeutycznym z hipoterapii, ale jak widać na załączonych zdjęciach już wkrótce zajęcia będą mogły być realizowane również pod dachem. Dziękujemy za zaproszenie.

Autor: Mariusz Jankowski