Wolontariat w Bursztynowym Zwierzyńcu 28.09.2019

W dniu dzisiejszym wykorzystując piękną pogodę nasi wolontariusze odwiedzili stajnię Bursztynowy Zwierzyniec, gdzie  uczestniczyli w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii oraz onoterapii. Cudowne miejsce, spokój, natura to wszystko działa terapeutycznie. Dodatkowym atutem tego miejsca jest możliwość nauki jazdy konnej oraz powożenia pod okiem profesjonalistów. Dla naszych wolontariuszy przygotowano pokaz dżigitówki. Warto śledzić naszą stronę, już wkrótce pokażemy jak wielkie sukcesy osiągamy.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat w FIORD Team 27.09.2019

Nasi wolontariusz w dniu dzisiejszym w stajni FIORD Team wykonali oprócz zaplanowanych zadań związanych z konserwacją elementów powstającej hali do zajęć terapeutycznych również prace związane z przygotowaniem do nadchodzącej w weekend imprezy urodzinowej.

Autor: Mariusz Jankowski

Wolontariat w FIORD Team 26.09.2019 – zajęcia popołudniowe

Nasi wolontariusze Dominik i Rafał w dniu dzisiejszym wykonali w stajni FIORD Team prace pielęgnacyjne w pomieszczeniach przeznaczonych dla pupili stajni. Dobre samopoczucie koni jest ważne zarówno dla nich jak i dla nas oraz osób korzystających z dobrodziejstwa jakie daje hipoterapia.

Autor: Mariusz Jankowski

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 26.09.2019

Dzisiaj nasi wolontariusze uczestniczyli w zajęciach terapeutycznych z przesympatycznymi milusińskimi z przedszkola nr 53 w Poznaniu. Pozytywna energia która nie opuszcza przedszkolaków powoduje, że nawet zmienne warunki pogodowe nie mają wpływu na wspaniałą atmosferę panującą podczas zajęć. Dziękujemy za zaproszenie.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat w FIORD Team 25.09.2019 zajęcia popołudniowe

W dniu dzisiejszym pogoda nie była sprzyjająca do wykonania prac związanych z konserwacją elementów powstającej hali do zajęć terapeutycznych oraz nauki jazdy konnej. Nasi wolontariusze z radością przystąpili do realizacji zaplanowanych zajęć terapeutycznych z hipoterapii oraz wykonali drobne prace gospodarcze. Dziękujemy za zaproszenie.

Autor: Mariusz Jankowski

Wolontariat w Stowarzyszeniu NA TAK 25.09.2019

Dzisiaj nasi wolontariusze zostali zaproszeni do Stowarzyszenia NA TAK, gdzie mogliśmy zademonstrować nasze umiejętności jakie posiadamy w branży stolarskiej. Mogliśmy udowodnić w praktyce jaką wiedzę posiadamy. Uśmiech jest dowodem, że spełniliśmy pokładane w nas nadzieje. Dziękujemy za zaproszenie.

Autor: Mariusz Jankowski

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 24.09.2019 – zajęcia popołudniowe

Każda wizyta w Fundacji Stworzenia Pan Smolenia to RADOŚĆ I UŚMIECH u naszych wolontariuszy. Tutaj czas płynie zbyt szybko, żeby zrealizować wszystko co się chcę zrobić dla tych WSPANIAŁYCH LUDZI w ramach podziękowania za to co oni robią dla nas. Jest czas na pracę, na zajęcia terapeutyczne z hipoterapii oraz jest czas na naukę jazdy konnej. Tym razem nauka jazdy konnej odbywała się pod nadzorem pani Prezes Fundacji Joanny Kubisy. Dziękujemy za zaproszenie.

Autor: Mariusz Jankowski

Zajęcia na rzecz środowiska lokalnego miasta Poznania

W dniu 24.09.2019 r., kontynuując współpracę z Fundacją Stworzenia Pana Smolenia, wychowankowie Zakładu Poprawczego w Poznaniu mogli zademonstrować swoje umiejętności, pomagając chorym dzieciom ze Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu. Była to dla naszych chłopaków świetna okazja do wykazania się czułością, troską i opieką czyli jednym słowem EMOCJAMI.

Autor: Adrianna Ulbrych

« 1 z 2 »

Dogoterapia 23.09.2019

Dzięki współpracy z hodowlą Annówka w ramach zajęć z elementami dogoterapii mieliśmy okazję poznać kulisy prowadzenia hodowli, opieki nad szczeniętami etc. Nasi podopieczni poza wysłuchaniem teorii sami mieli możliwość obcowania i socjalizowania szczeniąt co sprawiło wszystkim ogromną radość.

Autor: Michał Nowak

Wolontariat w NB Ranch 23.09.2019

Piękna słoneczna pogoda sprzyjała naszym wolontariuszom podczas zajęć terapeutycznych z hipoterapii,  które odbywały się na terenie stajni NB Ranch. Zajęcia były pod bacznym okiem psycholog pani Adriany Ulbrych, która wraz z instruktorem jazdy konnej panem Bazylim Targańskim omówiła  zakres realizowanych  zadań oraz ustalała harmonogram kolejnych zajęć. Dziękujemy za zaproszenie.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »