Wolontariat w FIORD team 29.05.2019 jazda konna

Przepiękna pogoda sprzyjała zajęciom terapeutycznym w FIORD team a na zakończenie zajęć nasi wolontariusze pod bacznym okiem profesjonalistów przeszli szkolenie z nauki jazdy konnej. Dziękujemy.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat w DPS św. Rocha 29.05.2019

W dniu dzisiejszym wykorzystując ładną pogodę nasi wolontariusze ochoczo zabrali się do pracy i wykonali szybko wszystkie zaplanowane wcześniej prace. Przyjacielska atmosfera tutaj panująca powoduję że wolontariusze chętnie zgłaszają się do każdego wyjazdu do Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży prowadzonego przez Zgromadzenie Córek Matki Bożej Bolesnej “Serafitki”.

Autor: Mariusz Jankowski

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 28.05.2019 zajęcia popołudniowe

W dniu dzisiejszym nasi wolontariusze brali aktywny udział w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia. Czas spędzili jak zawsze wspierając terapeutów w opiece nad osobami niepełnosprawnymi, ale tym razem skorzystali z możliwości jazdy konnej w terenie. Wszechstronna wiedza zarówno teoretyczna jak i praktyczna staje się narzędziem doskonalącym prace naszych wolontariuszy. Pozwala im zrozumieć świat osób niepełnosprawnych i korzyści płynące z jazdy konnej. Dziękujemy pracownikom Fundacji Stworzenia Pana Smolenia za stworzenie nam wszystkim takich możliwości.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat w DPS 28.05.2019

Dzisiaj nasi wolontariusze odwiedzili zaprzyjaźniony DPS św. Rocha. Wykonaliśmy zaplanowane wcześniej prace oraz był również czas na rozmowę z przyjaciółmi. Dziękujemy.

Autor: Mariusz Jankowski

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 26.05.2019

Ilość naszych wolontariuszy odwiedzających teren Fundacji Stworzenia Pana Smolenia systematycznie się zwiększa. Powodem jest  możliwość pracy w ramach wolontariatu oraz  udziału chłopaków w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii, które prowadzone są przez profesjonalną kadrę z dużym doświadczeniem zawodowym. Pracownicy Fundacji regularnie biorą bowiem udział w szkoleniach doszkalających z zakresu hipoterapii a wykładowcami są wybitne autorytety. W zajęciach terapeutycznych z hipoterapii w których uczestniczą nasi chłopacy oprócz terapeuty bierze udział również psycholog. Daje to gwarancję, że  efekty dla pacjenta będą bardziej pozytywne. Fundacja ze względu na dobro pacjentów oraz terapeutów (nie tylko tych z kopytami 🙂 ) jest bardzo dobrze przygotowana logistycznie do prowadzenia zajęć terapeutycznych, warsztatów tematycznych oraz szkoleń na przestrzeni całego roku oraz w różnych warunkach pogodowych. Dodatkowo atmosfera tutaj panująca oraz  malowniczy krajobraz wokół i na terenie Fundacji jest dodatkowym atutem, żeby skorzystać z tych wszystkich dobrodziejstw. Dziękujemy za wszystko, jesteśmy niezmiernie wdzięczni i każdego dnia na własnej skórze doświadczamy skuteczności Waszych działań.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat FIORD team 25.05.2019 zajęcia popołudniowe

Zajęcia południowe w Fiord team. Dziękujemy.

Autor: Mariusz Jankowski

Wolontariat FIORD team 24.05.2019 zajęcia popołudniowe

W dniu dzisiejszym nasi wolontariusze odwiedzili Spółdzielnię Socjalną FIORD team w Złotnikach. Dziękujemy za zaproszenie.

Autor: Mariusz Jankowski

Wolontariat w Stowarzyszeniu NA TAK 24.05.2019

Nasi wolontariusze z wielkim entuzjazmem przystąpili do wykonania zleconych prac  w zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniu NA TAK.

Autor: Mariusz Jankowski

Wolontariat w DPS Sióstr Serafitek 24.05.2019

Piękna słoneczna pogoda sprzyjała dzisiaj naszym wolontariuszom podczas wykonania prac.

Autor: Mariusz Jankowski

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 23.05.2019 zajęcia popołudniowe

Systematycznie we wtorek, czwartek i niedzielę nasi wolontariusze odwiedzają CUDOWNE miejsce na ziemi gdzie działa Fundacja Stworzenia Pana Smolenia. Tutaj nasi wolontariusze uczestniczą w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii, wykonują prace na potrzeby Fundacji oraz zawsze doskonalą naukę jazdy konnej pod okiem profesjonalisty. Pomagają podczas zajęć z pacjentami potrzebującymi szczególnej opieki których ilość systematycznie wzrasta. Widzimy jak wspaniałe efekty przynosi hipoterapia dlatego jesteśmy zmotywowani do jeszcze większego wysiłku dla dobra kolejnego pacjenta. Dziękujemy za zaufanie 🙂 .

Autor: Mariusz Jankwoski