Wolontariat w DPS dla Dzieci i Młodzieży 19.04.2019

Zbliżają się Święta Wielkanocne więc czas na życzenia :

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego „Alleluja”.

Autor: Mariusz Jankowski

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 18.04.2019

Zajęcia popołudniowe w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia kolejny raz utwierdzają naszych wolontariuszy w przekonaniu że pomaganie innym to kwestia tylko dobrych chęci. Słowa wypowiadane przez znanych ludzi też mają w tym przypadku swoją moc.
„Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” (o. Fabian Kaltbach OFM)
Dziękujemy wszystkim pracownikom Fundacji Stworzenia Pana Smolenia za pomoc którą nam udzielacie szczególnie podczas zajęć terapeutycznych z hipoterapii, ponieważ te zajęcia dają pozytywne efekty w procesie resocjalizacji.

Autor: Mariusz Jankowski

NB Ranch zajęcia popołudniowe 17.04.2019

Dziś odwiedziliśmy naszych przyjaciół ze stajni NB Ranch. Ze względu na piękną pogodę w dniu dzisiejszym nasi wolontariusze postawili tam głównie na rekreację oraz naukę. Poza podszkoleniem się w jeździe konnej w siodle westernowym, nauczyli się oni również podstaw dyscypliny jeździeckiej zwanej woltyżerką. Dzięki wspaniałemu nauczycielowi w mgnieniu oka zrozumieli o co chodzi. W efekcie potrafią już stanąć na jadącym koniu i wykonać na nim stanie na rękach. Wszystko to wygląda naprawdę bardzo efektownie. Za każdym razem, kiedy przyjeżdżamy w to miejsce, nie tylko rozwijamy nasze umiejętności, ale również odkrywamy na nowo nasze hobby, jakim stała się jazda konna. Ogromnie dziękujemy za to, że wciąż możemy się przy Was rozwijać. Już wkrótce udostępnimy filmy z tego dnia, które pokażą jak jeździmy i co umiemy.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat w NB Ranch 17.04.2019

Dzisiaj nasi wolontariusze wykonali szereg prac porządkowych. W kolejnych odsłonach pokażemy jak zmienił się ten teren i dla kogo jest przygotowany. Jesteśmy pewni, że po pracach adaptacyjnych w krótkim czasie, teren ten będzie tętnił życiem.  Tutaj spełnią się marzenia wielu ludzi, będzie to bardzo atrakcyjne miejsce dla osób chcących się czegoś nauczyć oraz zobaczyć jak można profesjonalnie uczyć innych i w jak krótkim czasie można osiągnąć zamierzone cele.

Autor: Mariusz Jankowski

Szkolenia w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 16.04.2019

Dzisiaj po raz kolejny przekonaliśmy się, że dobroć oraz życzliwość ludzi z Fundacji Stworzenia Pana Smolenia nie ma granic. Nasi wolontariusze przeszli szkolenie, które pozwoliło im na kontynuację nauki jazdy konnej. Wszystko odbywało się pod okiem prezes Fundacji – Pani Joanny Kubisy, która wykazała się nie tylko, jak zwykle, ogromnym profesjonalizmem, ale również cierpliwością i wyrozumiałością. Nie jest tajemnicą, że wyjazdy do Fundacji w Baranówku wiele nas uczą. Różnego typu szkolenia, które mają tam miejsce dają perspektywy na przyszłość. Okazywana na każdym kroku życzliwość oraz szacunek względem nas dają siłę i motywację do dalszego działania oraz pokazują, że świat pełen jest ludzi, którzy są wdzięczni za okazywaną pomoc. Kierujemy najszczersze podziękowania dla wszystkich osób związanych z Fundacją, za to czego uczycie nas każdego dnia.

Autor: Mariusz Jankowski

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 16.04.2019

Zajęcia popołudniowe w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia obfitowały w liczne zajęcia. Nasi wolontariusze uczestniczyli w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii oraz pomagali w pracach gospodarczych. Jak zwykle towarzyszył nam podczas zajęć szczery uśmiech oraz sympatia od wszystkich zgromadzonych licznie pacjentów jak i pracowników Fundacji. Dziękujemy.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Wielkanocne przygotowania

Lubimy wiosnę za piękne kolory i słońce, kiedy wszystko budzi się do życia i odradza. Nadchodzi Wielkanoc, którą dziś trudno sobie wyobrazić bez symbolu życia jakim jest jajko. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli do tradycji zdobienia jajek. Sposobów zdobienia są dziesiątki, a może nawet setki. Wykorzystaliśmy tylko kilka z nich, ale możemy się pochwalić, że w tym roku udało nam się nawet przygotować wydmuszki.

Autor: Adriana Ulbrych

Wolontariat w DPS dla Dzieci i Młodzieży 16.04.2019

W dniu dzisiejszym nasi wolontariusze odwiedzili zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu. Jak co tydzień przyjeżdżamy tutaj z nieukrywaną radością, żeby pomóc wszystkim tym którzy tej pomocy potrzebują. W zamian otrzymujemy wiele więcej. Nasi wolontariusze brali udział w zajęciach terapeutycznych oraz  w zorganizowanej wycieczce nad jezioro maltańskie. Serdecznie dziękujemy Pani Monice, Krystynie, Acie oraz podopiecznym Małgosi, Kasi, Kasi, Natalce,Klaudii oraz Kasi za wspólnie spędzony czas oraz za uśmiech, szczerość i życzliwość którymi nieustannie obdarowujecie ludzi wokół siebie. 

Autor: Mariusz Jankowski