Wolontariat stajnia Fiord Team 29.04.2019

Dzisiaj nasi wolontariusze zostali zaproszeni do stajni FIORD TEAM mieszczącej się w miejscowości Złotniki leżącej niedaleko  Poznania  przez Panią Martę Loks – Palimąkę – Prezes Zarządu Spółdzielni Socjalnej Fiord Team. Stajnia znajduje się w bardzo malowniczej okolicy, co sprzyja pracy w tym miejscu. Mieliśmy okazję poznać profesjonalnych instruktorów oraz równie profesjonalnych milusińskich na co dzień tu przebywających. W stajni wykonaliśmy pracę mające  na celu poprawienie kosmetyki tego miejsca. Dziękujemy bardzo za zaproszenie. Mamy nadzieję, że już niedługo znów będziemy mieli okazję odwiedzić to magiczne miejsce.

Autor: Mariusz Jankwoski

Wizyta w KRUS

Wraz z naszymi podopiecznymi odwiedziliśmy poznański oddział KRUS. Urzędnicy przedstawili ofertę skierowana do naszych wychowanków z terenów podmiejskich oraz rodzin rolniczych . Chłopcy dowiedzieli się jak zdobyć dofinansowania lub zostać płatnikiem krus.

Autor: Krzysztof Mysakowski

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 28.04.2019

Dzisiaj po raz kolejny odwiedziliśmy Fundację Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku.  Mimo pochmurnej pogody zjawiło się tutaj mnóstwo wspaniałych osób, zarówno tych dobrze znanych naszym wolontariuszem, jak również zupełnie nowych. Wolontariusze mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii. Wszystko odbywało się pod okiem niezastąpionej Pani Prezes Fundacji Joanny Kubisy, która bardzo chętnie służyła pomocą. Pomimo chmur na niebie, w Fundacji nie brakowało pogody. Każda osoba była dziś promieniem słońca, który sprawiał, że na twarzy wszystkich obecnych pojawiał się uśmiech. Za to wszystko serdecznie Wam dziękujemy.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat DNI UŁANA 27.04.2019 – NB Ranch

27.04 na Łęgach nadwarciańskich w Poznaniu odbyły się już po raz 34. Dni Ułana. Dzięki temu mieszkańcy Poznania i okolic mieli okazję poznać niesamowitą historię 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Na przybyłych gości czekało mnóstwo wspaniałych atrakcji takich jak np. Ogólnopolskie Zawody Kawaleryjskie MILITARI czy możliwość zobaczenia sprzętu wojskowego. Na festynie pojawili się również nasi przyjaciele z NB Ranch. Dzięki ich profesjonalnej organizacji uczestnicy festynu mogli między innymi wziąć udział w dodatkowej atrakcji jaką była nauka jazdy konnej. W czasie wolnym nasi wolontariusze brali udział w zajęciach terapeutycznych oraz mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział i pomóc w takim niesamowitym wydarzeniu. Dziękujemy również firmie NB Ranch za pokazanie swojego profesjonalizmu. To zaszczyt pracować z wami na co dzień.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat w DPS dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu 26.04.2019

Wykorzystując piękną pogodę odwiedziliśmy siedzibę Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i  Młodzieży w Poznaniu gdzie pomogliśmy w pracach gospodarczych. Po zakończonych pracach był czas na spotkania z przyjaciółmi z DPS oraz ORW SANCJA. Jak widać na załączonych zdjęciach radość z tego spotkania sprawiała wiele zadowolenia wszystkim. Dziękujemy za te piękne chwile. Niestety musieliśmy wracać, ponieważ czekały na nas kolejne zadania 🙂 🙂 🙂 .

Autor: Mariusz Jankowski

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 25.04.2019

Lato, lato, lato wszędzie ….. w  Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku. Przepiękna pogoda, ogromna życzliwość i serdeczność jaka nas tam spotyka powoduje, że chce się tam być i pomagać tym co pomocy potrzebują. Dla tych właśnie chwil aż cisną się na usta słowa – WARTO POMAGAĆ !!! Braliśmy udział w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii, ale również był czas na relaks. Niestety czas biegnie tam zbyt szybko i musieliśmy wracać do domu, ale już odliczamy czas żeby tam znowu pojechać. Dziękujemy za te chwile które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Autor: Mariusz Jankowski

Wolontariat w stajni NB Ranch 24.04.2019 zajęcia popołudniowe

Środa to ponowne spotkanie z hippiką, tym razem pod czujnym okiem pani psycholog, która aktywnie włączyła się w zajęcia. Dziękujemy naszym przyjaciołom z NB Ranch za zaangażowanie, bezinteresowność i cierpliwość. Doceniamy profesjonalizm, którym jesteśmy otoczeni. Chłopaki czują się bezpiecznie, a to przekłada się na ich technikę jazdy. Uśmiechy na twarzach to potwierdzają!

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »