Wolontariat w DPS 29.03.2019

Dziś nasi wolontariusze, w powiększonym składzie, odwiedzili zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej – do naszej grupy dołączył Mateusz i jak widać, mamy już bardzo liczną grupę osób, które z przyjemnością pomagają innym. Jest nam niezwykle miło, tym bardziej, że nowa umowa pomiędzy naszym Zakładem a Domem Pomocy Społecznej zapewniła nam zdecydowanie większą ilość dni, w których będziemy odwiedzać naszych przyjaciół – nie da się ukryć, iż nowe propozycje są dla nas ogromnym komplementem i motywacją do działania – wynikają bowiem one z zaufania, którym Siostry darzą naszych wolontariuszy i z całą pewnością każda nasza wizyta będzie okazją do tego, by pokazać, że na to zaufanie zasłużyliśmy.

Autor tekstu: Mariusz Jankowski

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 28.03.2019

Dzisiaj nasi wolontariusze uczestniczyli w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii dla przesympatycznych milusińskich z Przedszkola nr 53 w Poznaniu oraz pacjentów wymagających szczególnej opieki. Jak widać na załączonych zdjęciach nieodłącznym elementem zajęć jest uśmiech pacjentów oraz terapeutów, dlatego też z przyjemnością dokładamy swoją cegiełkę w formie pomocy. Fundacja Stworzenia Pana Smolenia jest jak przysłowiowa idealnie nasmarowana i niezacinająca się maszyna – jest tutaj czas na zajęcia terapeutyczne, czas na naukę jazdy konnej, czas na odpoczynek i czas na rozrywkę – wszystko w tym jednym miejscu, w przepięknej okolicy i cudownymi ludźmi wokół. Zajęcia terapeutyczne z hipoterapii oraz nauka jazdy konnej są realizowane przez profesjonalną kadrę i pod bacznym okiem Pani Joanny Kubisy – Prezes Fundacji, dzięki której mamy możliwość obserwowania jak prężnie i fachowo działają. Trudno dziwić się ludziom, którzy tak licznie tutaj przyjeżdżają – z każdymi naszymi odwiedzinami widzimy jak wspaniale wykorzystywane są możliwości Fundacji, zarówno w tematyce rehabilitacji, jak i nauki jazdy konnej. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni, że mamy szanse korzystać z dobrodziejstw, jakie daje nam Fundacja Stworzenia Pana Smolenia, ogromnie dziękujemy! Za ten profesjonalizm i za opiekę dziękujemy.

Autor tekstu: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat w DPS 27.03.2019

Magia miejsce, atmosfera  – wszystko to jest powodem dla którego tak często odwiedzamy zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej Dla Dzieci Zgromadzenia Serafitek.  Tutaj nasi wolontariusze czują się spełnieni. Nasza dewiza POMAGAJĄC INNYM – POMAGAMY SOBIE, jest najbardziej trafna. Możemy pokazać że potrafimy, chcemy, oraz umiemy. Za pokładane w nas zaufanie potrafimy pokazać, że na to zaufanie zasłużyliśmy. Dlatego grono wolontariuszy systematycznie się zwiększa.

Autor tekstu: Mariusz Jankowski

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 26.03.2019

Wczoraj do grupy wolontariuszy, Dominika, Rafała oraz Jakuba, dołączył kolejny wolontariusz – Eryk, który szybko poczuł magię tego miejsca i wyraził chęć brania udziału w kolejnych wyjazdach do Fundacji Stworzenia Pana Smolenia. Z ogromna dumą możemy potwierdzić, iż kolejny nasz Wychowanek będzie uczestniczyć w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii – Serdecznie dziękujemy za zaufanie.

Autor tekstu: Mariusz Jankowski

Wolontariat w DPS Dla Dzieci Zgromadzenia Serafitek 26.03.2019

Nasi wolontariusze odwiedzając zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Serafitek zawsze spotykają się z panującą tutaj przyjacielską atmosferą. Dzisiaj wykonaliśmy szereg prac porządkowych na terenie ośrodka wykorzystując sprzyjające warunki pogodowe. Dziękujemy za uśmiech, zaufanie i tą niepowtarzalną atmosferę, dzięki której chce się tutaj wracać!

Autor tekstu: Mariusz Jankowski

Wolontariat w DPS 19.03.2019

W dniu dzisiejszym nasi wolontariusze Dominik, Rafał oraz Jakub odwiedzili zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie Zgromadzenia Sióstr Serafitek w Poznaniu. Wspaniała pogoda umożliwiła wykonanie prac porządkowych. Dodatkowo mieliśmy możliwość spotkania się z naszymi przyjaciółmi co jest uwidocznione na zdjęciach. Prace przebiegały bardzo sprawnie, a my kolejny raz przyczyniliśmy się do uśmiechu drugiej osoby. Za ten uśmiech serdecznie Wam dziękujemy.

Autor tekstu: Mariusz Jankowski

“Rekordowa dziesiątka” 10.03.2019

Drużyna Szpiku ZP Szpiki rozpoczęła sezon biegowy. Tradycyjnie jak co roku nasi wychowankowie wraz z wychowawcą uczestniczyli w popularnym w całej Polsce biegu ulicznym na 10 km “Rekordowa dziesiątka” (dawna Maniacka). W imprezie brało udział 5 tysięcy uczestników. ZP Szpiki reprezentowało 4 wychowanków i jeden wychowawca. Nasi wychowankowie jak zawsze pokazali ducha walki i drzemiący w nich potencjał co przełożyło się na bardzo dobre czasy. Całej naszej drużynie udało się zmieścić w 1 godzinie. Nieletni uzyskali czasy: 46,02 min, 49,05 min, 52,40 min, 53,28 min i wychowawca 59,31 min.

Autor tekstu: Mariusz Cielecki

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 17.03.2019

Nasi Wolontariusze – Dominik oraz Jakub – uczestniczyli dzisiaj w zajęciach na terenie Fundacji Stworzenia Pana Smolenia. Dzięki naszemu ogromnemu zaangażowaniu w wielu aktywnościach czas tutaj płynie szybko i daje poczucie spełnienia i usatysfakcjonowanie dla obydwu stron. Dodatkowym atutem zajęć w Fundacji jest wspaniała przyjacielska atmosfera oraz przepiękny krajobraz otaczający ten obiekt. Tutaj zajęcia terapeutyczne z hipoterapii mają realne szanse na realizację a krajobraz jest przysłowiową wisienką na torcie. Profesjonalni terapeuci pomagają nam, wolontariuszom, w uzyskaniu najwyższego poziomu wtajemniczenia, a po zakończonych wyczerpujących zajęciach największą nagrodą zawsze jest uśmiech wszystkich czyli terapeutów, pacjentów, opiekunów oraz nas wolontariuszy. Dziękujemy.

Autor tekstu: Mariusz Jankowski

« 1 z 4 »

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 14.03.2019

W dniu dzisiejszym nasi wolontariusze Dominik, Jakub, Rafał oraz Sebastian uczestniczyli w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia. Zajęcia w których uczestniczyli nasi wolontariusze były z milusińskimi z Przedszkola nr 53 w Poznaniu. Z przesympatycznymi maluchami jest zawsze bardzo wesoło 😀😀😀. Wolontariuszy podczas zajęć obserwował Dyrektor Zakładu Pan Michał Nowak oraz Dyrektor Szkół Pan Waldemar Buszewicz, którzy byli pod dużym wrażeniem tego co ujrzeli – postępy poczynione przez wolontariuszy są niesamowite! Zadowolone miny opiekunów, milusińskich biorących udział w zajęciach terapeutycznych oraz naszych wolontariuszy są najlepszym dowodem na to, że tego typu zajęcia są niewyobrażalną przyjemnością dla wszystkich stron.

Autor tekstu: Mariusz Jankowski

« 1 z 4 »