Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 27.02.2019

Popołudniowe zajęcia nasi wolontariusze Sebastian, Rafał oraz Jakub aktywnie realizowali na terenie Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku. W programie zajęć był czas na czyszczenie i pielęgnację koni oraz czas na doskonalenie nauki jazdy konnej. Jak widać na załączonych zdjęciach wolontariusze doskonalą kunszt jazdy konnej pod bacznym okien Pani Joanny Kubisy. Samodzielna jazda konna w terenie sprawiła naszym wolontariuszom wiele radości. Zajęcia terapeutyczne z hipoterapii dają wymierne efekty w programie resocjalizacji.  Atrakcje z tak aktywnie spędzonego dnia pozostaną w pamięci na długi czas.  Dziękujemy za poświęcony nam czas.

Autor tekstu: Mariusz Jankowski

« 1 z 3 »

Wolontariat w DPS 27.02.2019

Dewiza naszych wolontariuszy – POMAGAJĄC INNYM, POMAGAMY SOBIE. Dziękujemy za zaufanie.

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 26.02.2019

W dniu dzisiejszym nasi wolontariusze Dominik i Rafał odwiedzili Fundację Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku, gdzie wykonali  zaplanowane wcześniej zadania polegające na przygotowaniu podłoża dla koni pod zajęcia terapeutyczne w namiocie. Zajęcia w namiocie będą realizowane w momencie złych warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz namiotu. Wykorzystując ładną pogodę mieliśmy możliwość brania udziału w zajęciach polegających na zapoznaniu z pupilami Fundacji z którymi pracujemy podczas zajęć terapeutycznych z hipoterapii. Przyjazna atmosfera panująca we Fundacji powoduje, że nasi wolontariusze oraz pupile Fundacji tworzą zawsze zgrany zespół podczas zajęć. Dziękujemy za uśmiech i atmosferę zawsze tam panującą.

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 24.02.2019

Wspaniała pogoda w niedzielę uatrakcyjniła  naszym wolontariuszom Dominikowi oraz Rafałowi udział w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii, które odbywały się na terenie zaprzyjaźnionej Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku. Rutynowe zajęcia oraz zajęcia terapeutyczne były realizowane pod bacznym i wymagającym okiem profesjonalnych terapeutów. Uśmiechnięte buzie pacjentów, terapeutów oraz naszych wolontariuszy pozwalają wnioskować, że wszystkie zaplanowane zajęcia zrealizowano w 100%. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę panującą podczas zajęć, uśmiech oraz możliwość korzystania z nauki jazdy konnej. Czekamy na  kolejne zajęcia.

« 1 z 2 »

Wolontariat we Fundacji 23.02.2019

W dniu dzisiejszym nasi wolontariusze brali udział w zajęciach terapeutycznych we Fundację Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku. Jak zwykle panująca tutaj atmosfera jest przyjacielska. We Fundacji zawsze panuje taka atmosfera. To miejsce jest godne polecenia.

Wolontariat 20.02 w DPS

W środę 20.02 odwiedziliśmy zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu prowadzony przez Siostry Serafitki, gdzie pomagaliśmy w pracach porządkowych. Pogoda dopisała więc zakres zaplanowanych prac został wykonany. Czekamy na kolejne zaproszenie.