SIĘ KRĘCI nadal trwa!

Tym razem, w ramach projektu SIĘ KRĘCI chłopaki uczestniczyli w serii warsztatów filmowych, podczas których powstały ujęcia do teledysków, które sami wymyślili. Coraz bliżej do finału projektu SIĘ KRĘCI podczas, którego zobaczymy teledyski oraz wszystkich uczestników projektu rapujących na żywo!

Projekt SIĘ KRĘCI jest realizowany przez Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty, a współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zapraszamy na stronę projektu SIĘ KRĘCI:

https://www.facebook.com/siekreci111

https://www.youtube.com/user/siekreci111

Wolontariat 23.11.2018

W dniu dzisiejszym kolejny raz zostali zaproszeni nasi wolontariusze do Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej Anny Najkowskiej. Jak widać na zdjęciach dzień był chłodny, ale atmosfera jak zwykle była wspaniała. Wolontariusze Jakub, Dominik, Sebastian, Mateusz, Rafał, Szymon wykonali zadane prace i w chwilach wolnych mogli się rozkoszować wspaniałymi widokami – tutaj o każdej porze roku można dobrze wypocząć i się zrelaksować. Dziękujemy za zaproszenie.

« 1 z 2 »

Kontynuacja “Lekcji z ZUS”

We wtorek 20 listopada grupa najstarszych wychowanków wraz z opiekunem odwiedziła w ramach projektu usamodzielniania wychowanków, pobliski oddział ZUS. Chłopcy z tzw. grupy absolwentów dowiedzieli się czym jest PUE czyli Platforma Usług Elektronicznych ZUS – narzędzie, które ułatwia dostęp do usług świadczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jednym z jego najważniejszych elementów jest portal PUE, dzięki któremu  większość spraw można załatwić  przez internet. Konto tego rodzaju daje szereg ułatwień przyszłym płatnikom. Dodatkowo dzięki doskonałej współpracy z urzędnikami ZUS chłopcy mieli możliwość założenia elektronicznego podpisu, który również pozwala zaoszczędzić czas i ułatwić procedury w przyszłości.

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto. To właściwie święto każdego Polaka a w tym roku trafiła się wyjątkowa okrągła rocznica. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia nauczyciele wraz z uczniami zorganizowali szereg działań upamiętniających 100 rocznicę odzyskania niepodległości ,kiedy Polska po latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy i stała się wolnym niepodległym państwem. Spotkanie odbyło się w Sali konferencyjnej naszego zakładu, zebrali się tam pracownicy wraz z naszymi wychowankami. Uroczysty apel rozpoczęto odśpiewaniem hymnu. Następnie miała miejsce prezentacja tematycznej animacji ( przygotowanej przez jednego z naszych wychowanków). Następnie chłopcy odczytali fragmenty przemówień Marszałka Józefa Piłsudskiego uroczystość zakończyła się odtworzeniem fragmentu wystąpienia papieża Polaka Jana Pawła II.

Wolontariat 16.11.2018 w Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej

Nasi wolontariusze w Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej Anny Najkowskiej wykonują prace remontowo budowlane mające na celu przystosowanie dotychczasowych pomieszczeń dla Omera, Newady, Bogdana oraz Tomaszki (konie do zajęć terapeutycznych oraz jazdy konnej). Wszystkie prace wykonywane są pod fachowym okiem nauczyciela zawodu Pana Marka, który pokazuje jak w praktyce wykorzystać wcześniej zdobytą wiedzę teoretyczną w Naszej Placówce. Pomimo pochmurnej pogody uśmiech i humor nas nie opuszczał. Czekamy na kolejne zaproszenie.

Lekcja z ZUS

Nasz Zakład bierze udział w projekcie dla szkół ponadpodstawowych pt. „Lekcje z ZUS”. Jest to autorski projekt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który powstał by budować świadomość młodzieży, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Obecnie wielu młodych Polaków nie wie czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość oraz uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego). Co ważne przekazują w przystępny sposób praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Kilku z naszych podopiecznych wyraziło chęć udziału w olimpiadzie. “Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” edycja 2018/2019. Kolejne informacje wkrótce!

Wolontariat 13.11.2018

W dniu wczorajszym na terenie placówki Zakładu Poprawczego w Poznaniu nasi wolontariusze uczestniczyli w zajęciach terapeutycznych organizowanych przez Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej Anny Najkowskiej, którym bacznie przyglądał się Pan Dyrektor Zakładu oraz goście z Francji. Gdy zakończyliśmy ćwiczenia z hipoterapii, nadszedł upragniony czas na relaks oraz wspaniały pokaz w wykonaniu wolontariuszy Dominika, Szymona oraz Jakuba – chłopcy mieli okazję pochwalić się swoimi postępami przed szerszym gronem odbiorców, choć trema była niemała zaprezentowali się wspaniale! Warto wspomnieć, że wszyscy nasi podopieczni biorą aktywny udział w projekcie “Wierzchowiec dla wychowanka”, którego pomysłodawcą jest Pani Anna Najkowska, dzięki Niej każdy ma okazję nauczyć się jazdy konnej. Kolejny już raz udowodniliśmy, że niesprzyjająca pogoda nie jest dla nas żadną przeszkodą i mimo tego aktywnie uczestniczymy w zajęciach, które jak widać na załączonych zdjęciach, przywołują uśmiech!

« 1 z 3 »

Konkurs na 100-lecie

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Zakład Poprawczy w Szubinie zorganizował konkurs plastyczny, w którym swój udział zgłosiło dwóch naszych wychowanków. Oto ich pomysły na plakaty tematycznie związane z hasłem przewodnim “Nasza Niepodległa”. Trzymamy kciuki, by Wasz wysiłek został doceniony przez jury konkursu.

Klauzula informacyjna o monitoringu wizyjnym

INFORMACJA O MONITORINGU WIZYJNYM PROWADZONYM

w ZAKŁADZIE POPRAWCZYM W POZNANIU.

 

 1. Monitoring wizyjny prowadzony jest przez Zakład Poprawczy z siedzibą przy ul. Wagrowskiej 9, 61-369 Poznań.
 2. Monitoringiem wizyjnym objęty jest cały zewnętrzny teren oraz zewnętrzna i wewnętrzna część budynków Zakładu Poprawczego w Poznaniu z siedzibą przy ul. Wagrowskiej 9, 61-369 Poznań.
 3. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia
  27 kwietnia 2016 roku informuję, że:
 4. administratorem Pani/Pana danych osobowych pochodzących z monitoringu wizyjnego jest Zakład Poprawczy w Poznaniu z siedzibą przy ul. Wagrowskiej 9, 61-369 Poznań.
 5. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych możliwy jest pod adresem do korespondencji: Zakład Poprawczy w Poznaniu z siedzibą przy ul. Wagrowskiej 9, 61-369 Poznań lub adresem e-mail: iod@poznan.zp.gov.pl.
 6. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą, aby zapewnić bezpieczeństwo i porządek publiczny oraz ochronę osób i mienia na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku oraz art. 22² § 1 ustawy z dnia
  26 czerwca 1974 roku Kodeks pracy,
 7. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnione wyłącznie organom upoważnionym
  na podstawie odrębnych przepisów,
 8. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej,
 9. Pani/Pana dane osobowe są zarejestrowane w formie elektronicznej w postaci obrazu
  z monitoringu wizyjnego i będą przechowywane od dnia zarejestrowania przez okres
  do 3 miesięcy z kamer na elektronicznym nośniku informacji, a w przypadku, gdy nagranie jest lub może być dowodem w postępowaniu prowadzonym na podstawie przepisów prawa – do czasu prawomocnego zakończenia postępowania;
 10. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany;
 11. mają Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku.