Rozpoczynamy projekt SIĘ KRĘCI!

Nasi podopieczni mają szansę zaangażować się w kolejny ciekawy projekt. Zaczynamy współpracę z CIM Horyzonty przy projekcie SIĘ KRĘCI. Projekt polega na przeprowadzeniu cyklu warsztatów z tworzenia rapu i teledysków. Finałem projektu będzie występ naszych chłopaków na scenie wraz z innymi raperami i raperkami. Projekt Się Kręci realizowany jest przez CIM Horyzonty, a dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Strony, na których można podpatrywać etapy pracy:

https://www.facebook.com/siekreci111

https://www.youtube.com/user/siekreci111

Wolontariat 27.06.2018

27.06 podczas zajęć popołudniowych nasi wolontariusze udowodnili, że potrafią planować tak czas pracy że mogliśmy pomagać w Zespole Szkół nr 105 w Poznaniu oraz w Centrum Hipoterapii i Rekreacji w Gnieźnie.

Projekt “Wierzchowiec dla Wychowanka”

Obserwowane sukcesy uczestników zajęć realizowanych z udziałem koni, a polegające na organizacji różnych form pracy z tymi pięknymi zwierzętami, począwszy od ćwiczeń hipoterapeutycznych po rekreację i całodzienną opiekę, stały się inspiracją do zintensyfikowania działań w ramach Projektu, w którym nawiązanie więzi z koniem oraz naturalna jazda konna przybierają formę terapii. Zamieszczone zdjęcia przedstawiają zajęcia w dniach 26-27.06.2018 r.

« 1 z 2 »

Wolontariat 20.06.2018

Zbliżają się wakacje, ale utrzymujemy tempo działań i poziom zaangażowania w wolontariat. Na zdjęciach widać efekty.

« 1 z 2 »

Wolontariat 19.06.2018

Panta rhei kai ouden menei” – jak powiedział Heraklit z Efezu, czyli wszystko płynie i nic nie pozostaje takie samo. Zmiana jest naturalnym elementem życia. Kalendarz wskazuje kolejne lata, nasze decyzje prowadzą nas ku przyszłości i wzbogacają doświadczenia. Koniec roku szkolnego jest okazją do dokonania podsumowań i podjęcia odważnych kroków. Jedni wolontariusze odchodzą, inni dopiero rozpoczynają przygodę hipoterapią. Żegnając się, już tęsknimy za Wami, za Waszym uśmiechem i energią, którymi wykazywaliście się w trakcie zajęć. Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

Wolontariat 18.06.2018

Dzisiaj nasi wolontariusze pomagali przy porządkowaniu terenów zielonych w Zespole Szkół nr 105 w Poznaniu. Jak widać każda praca nam odpowiada. W następnych dniach dokończymy porządkowanie terenu i przystąpimy do kolejnych zadań.

Wolontariat 15.06.2018

W piątek 15.06 cały dzień wolontariusze z naszego zakładu przebywali w Gnieźnie, gdzie obsługiwali festyn zorganizowany dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej oraz Festyn Rodzinny dla Leśnych Ludzików na terenie Przedszkola nr 9. Praca i zabawa była SUPER. Czekamy na kolejne zaproszenia. Ten dzięń niektórym wolontariuszom z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Spełnili swoje marzenie i wyjechali w teren. Chłopaki lubią wyzwania, więc wybrana droga musiała im sprostać 🙂 Dziękujemy za Waszą całodzienną, ciężką pracę, a możliwość obserwowania opanowania przez Was kolejnych umiejętności jeździeckich jest dla nas największą nagrodą.

« 1 z 4 »

Wolontariat 13.06.2018

Hobby, pasja, praca … Pomaganie innym ludziom to może być pomysł na życie. Jeżeli przyjmiemy założenie, że resocjalizacja jest tworzeniem możliwości, pokazywaniem nowych dróg, to życzylibyśmy sobie, żeby ta stała się najszerszą z nich. Poświecenie, oddanie i zaangażowanie jakim wykazują się nasi wolontariusze w trakcie zajęć, cały czas nas zaskakują. Kiedy myśleliśmy, że pokazali już maksimum swoich zdolności, wtedy sięgają po więcej i dają z siebie jeszcze więcej. Nie ukrywamy, praca z osobami niepełnosprawnymi to nie jest łatwa praca, ale im trudniejsze przeszkody przed sobą stawiamy, tym większą satysfakcję z ich pokonywania osiągamy. Zatem sięgajcie gwiazd i błyszczcie na niebie jako najjaśniejsze z nich!

« 1 z 4 »

Wolontariat 12.06.2018

Nasi wolontariusze ten dzień spędzili w Centrum Hipoterapii i Rekreacji Anny Najkowskiej w Gnieźnie. Była hipoterapia z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej Sióstr Serafitek oraz Ośrodka rewalidacyjno Wychowawczego SANCJA oraz wykonywane były zaplanowane prace na ten dzień. Za atmosferę i gościnę serdecznie dziękujemy.

« 1 z 2 »

Wolontariat 11.06.2018

Dnia 11.06.18 nasi wolontariusze pracowali przy pracach porządkowych na terenie szkoły nr 105 w Poznaniu. Jak widać na załączonych zdjęciach również te prace nie stanowią dla naszych wolontariuszy żadnego problemu.