Wolontariat 28.05.2018

Kolejny udany dzień wolontariuszy, którzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach z hipoterapii w Centrum Hipoterapii i Rekreacji Anny Najkowskiej w Gnieźnie. Jak widać uśmiech nie opuszczał żadnej ze stron. Słoneczna pogoda również była po naszej stronie. Szkoda, że zajęcia tak szybko się kończą i musieliśmy wracać do zaplanowanych innych prac na ten dzień.

« 1 z 2 »

Wolontariat 26.05.2018

W sobotę 26.05.18 w Poznaniu była zorganizowana akcja – POZNAŃ BEZ NIENAWIŚCI, wiec mieszkańcy Poznania oraz nasi wolontariusze zamalowywali napisy na przystankach tramwajowych. Jak widać również pogoda dopisała więc uśmiech nas nie opuszczał.

Prace w Mosińskim Klubie Żeglarskim (5.05.2018)

W ramach współpracy z Mosińskim Klubem Żeglarskim wychowankowie naszego zakładu pomagali w pracach przed sezonem. Stawianie namiotów potem grill i kąpiel w jeziorze.

Wolontariat 23.05.2018

Wykorzystując piękną pogodę odwiedziliśmy siedzibę Stowarzyszenia NA TAK i pomogliśmy w pracach przy pielęgnacji terenów zielonych. Ta praca sprawia mam ogromną satysfakcję.

Wolontariat 22.05.2018

22.05.2018 zostaliśmy zaproszeni do Centrum Hipoterapii i Rekreacji w Gnieźnie w tym dniu byliśmy aktywnymi uczestnikami podczas zajęć z hipoterapii. Udzielaliśmy się tam jako pomocnicy terapeuty i jak widać coraz lepiej się w tym temacie czujemy a dodatkowo, jak nasza pomoc jest zauważalna to nasza radość jest ogromna. Ale oprócz pracy jest tam zawsze czas na naukę i rekreację za co serdecznie dziękujemy.

« 1 z 2 »

Festiwal Biegów Górskich w Szczawnicy (21.05.2018)

Tradycyjnie biegi górskie w Szczawnicy znalazły się w kalendarzu startów wychowanków Zakładu Poprawczego w Poznaniu. Tym razem postanowili pokonać trasę 20 km – Chyża Dubraszka z sumą przewyższeń +820 m/ -970 m, posiadającą tylko jeden punkt odżywczy. Start w Szczawnicy był nie tylko sprawdzianem długich przygotowań, ale również uwieńczeniem przeszło trzy miesięcznej pracy w warsztatach szkolnych – nieletni tak jak w poprzednich latach przygotowywali statuetki dla najlepszych zawodników w każdej kategorii (generalna i wiekowa kobiet i mężczyzn).
Zachęcamy do obejrzenia Magazynu ATLECI (odcinek 366) Telewizji Polsat Sport, który najlepiej oddaje nasze tegoroczne zmagania.

I Bieg Charytatywny z okazji Dnia Wolontariusza – Antoniewo (19.05.2018)

Nieletni z Zakładu Poprawczego w Poznaniu uczcili swoje święto. Rozpoczęli od udziału w biegu charytatywnym na dystansie 5 km, następnie uczestniczyli w Festynie zorganizowanym przez grupę wolontariacką “MOWa Serca” z Antoniewa i Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka ALIA; na koniec zaprezentowali swoje umiejętności wokalne dając koncert.
To był dzień pełen wrażeń i niezapomnianych przeżyć – uwiecznienie dotychczasowej pracy w charakterze wolontariuszy.

Wolontariat 16.05.2018

W środę 16.05 braliśmy udział w wolontariacie podczas zajęć z hipoterapii na terenie Ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego SANCJA. Jak widać zajęcia sprawiają nam ogromną satysfakcję.

« 1 z 2 »

Wolontariat – Majówka w Piekarach

Kolejna niespodzianka i wspaniałe przeżycia dzięki Centrum Hipoterapii i Rekreacji w Piekarach k. Gniezna ! W dniu 05.05.2018 r. chłopaki mieli okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami przed uczestnikami Majówki, dając wspaniały pokaz umiejętności hippicznych oraz tworząc oprawę muzyczną całego przedsięwzięcia. Do stałych uczestników Jakuba oraz Macieja dołączył Marek. Gratulujemy debiutu, gdyż okazał się strzałem w dziesiątkę. Pokaz woltyżerki w siodłach westernowych, jak się spodziewaliśmy, został przyjęty głośnymi oklaskami, natomiast występ muzyczny poza oklaskami pozwolił na zdobycie nowych fanów zainteresowanych twórczością hip-hopową Marka, a to już bonus zupełnie nieplanowany. Dzięki dużemu wyczuciu klimatu imprezy oraz nastrojów uczestników Marek błyskawicznie dostosowywał swój repertuar, odnajdując się w roli wodzireja. Natomiast nasi stali wolontariusze ponownie zaskoczyli nas swoimi talentami, tym razem podejmując się śpiewania i tańczenia. Z tej strony Was nie znaliśmy i czekamy na więcej!

« 1 z 3 »