Wolontariat w Centrum Hipoterapii (27.04.2018)

Piękny dzień i ten dzień postanowili spędzić Kuba i Maciej w Centrum Hipoterapii i Rekreacji Anny Najkowskiej na zgłębianiu tajnik jazdy konnej. Jazda konna jak widać sprawia im ogromną frajdę i coraz pewniej czuja się w siodle.

Wolontariat w Fundacji.

26.04.18 zawitaliśmy jako wolontariusze do Fundacji Stworzenia Pana Smolenia i jak zwykle przywitano nas serdecznie. Pogoda sprzyjała wiec Maciej, Kuba i Kacper mogli wykazać się podczas tzw oprowadzanek.

« 1 z 2 »

Zajęcia z hipoterapii (25.04.2018)

Tym razem zostaliśmy zaproszeni do zajęć z hipoterapii które odbywały się w Ośrodku Rewalidacyjno – Wychowawczym. Dziękujemy za zaproszenie.

« 1 z 2 »

Wolontariat w Centrum Hipoterapii 23.04.18

Dnia 23.04 byliśmy jako wolontariusze w Centrum Hipoterapii i Rekreacji Anny Najkowskiej w Gnieźnie gdzie Maciej jako wolontariusz sprawdził swoje możliwości jako pomocnik terapeuty z podopiecznymi z Domu Pomocy Społecznej. Jak widać ta funkcja nie sprawiła jemu najmniejszego problemu i na zakończenie zajęć postanowił zgłębić kolejne tajniki jazdy konnej.

« 1 z 2 »

Wolontariat we Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 16.04.2018

Dnia 16.04 od rana byliśmy w ramach wolontariatu we Fundacji Stworzenia Pana Smolenia. Tym razem pomagaliśmy przy rozładunku darów (sprzętu rehabilitacyjnego) które następnie zostaną przekazane osobom niepełnosprawnym.

Wolontariat w Centrum 13.04.2018

W piątek i to trzynastego postanowiliśmy odwiedzić razem z Kubą zaprzyjaźnione Centrum Hipoterapii i Rekreacji w Gnieźnie. Kuba jak widać nie zapomniał jak się jeździ konno, na czworoboku jeździ samodzielnie i o zajęciach dodatkowych też pamięta.

Wolontariat 12.04.2018 w Centrum Hipoterapii i Rekreacji

Wychowankowie Zakładu Poprawczego w Poznaniu uczestniczą w ramach działań wolontaryjnych w hipoterapii. Są pomocnikami terapeutów, pomagając osobom niepełnosprawnym. Następnie doświadczając korzyści płynących z hipoterapii, sami pod kierunkiem terapeutów, uczestniczą w jazdach konnych. Dodatkowo uczą się opieki nad zwierzętami, pomagając w czynnościach pielęgnacyjnych przy koniach oraz pracach porządkowych w stajniach. Tutaj wszyscy są równi i „jadą na tym samym koniu” :).

Wolontariat w Baranówku 12.04.2018

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia to praca i zabawa. Pomagaliśmy jako pomocnicy terapeuty podczas zajęć z hipoterapii ale w nagrodę mieliśmy kurs nauki jazdy z profesjonalnymi trenerami. Zawsze chętnie tutaj przyjeżdżamy i namawiamy każdego zeby też to zrobił ponieważ FAJNIE JEST POMAGAĆ !!!

« 1 z 2 »

Wizyta w schronisku dla zwierząt w Przyborówku (11.04.2018)

Wolontariat w Schronisku dla Zwierząt w Przyborówku? Oczywiście, tam też działamy!!! Tym razem byliśmy tylko pośrednikami w przekazaniu podopiecznym Schroniska darów zebranych przez młodzież ze Szkolnego Koła PCK reprezentowanego przez Panią Patrycji Bulert oraz Annię Kuzniak przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Poznaniu. W tym dniu towarzyszyła nam także pani psycholog.