Kolejny pracodawca otwarty na naszych wychowanków.

Firma UNITECHNIKA S.A Zakład Usług Pralniczych w Poznaniu nawiązała współpracę z naszym Zakładem. To solidny i poważny pracodawca, u którego nasi wychowankowie mogą podjąć pełnowymiarową pracę, z perspektywą zawarcia stałej umowy. Jakub jako pierwszy zdecydował się na podjęcie wyzwania i od ponad tygodnia jest pracownikiem pralni. Trzymamy kciuki!

Praca naszych wychowanków

W październiku nawiązaliśmy współpracę z kolejnym pracodawcą chcącym cyklicznie zatrudniać naszych wychowanków. To zakład Wulkanizacja Autonaprawa Michał Szejn w Mosinie. Pierwszy miesiąc pracował tam nasz były wychowanek Daniel, następnie Patryk, a w grudniu wymiennie Jakub i Sebastian (obaj na zdjeciach). Poza możliwością zarobkowania, chłopaki uczą się tam nowych umiejętności w fachu wulkanizatora.

Koordynacją współpracy z tym pracodawcą zajmuje się nauczyciel zawodu pan Mariusz Jankowski.

Festyn w Parku Wieniawskiego

W dniu 3 grudnia 2017 roku w ramach wolontariatu nasi wychowankowie Jakub Szymborski oraz Patryk Marszałek, pod opieką pana Mariusza Jankowskiego wzięli udział w festynie w Parku Wieniawskiego. Głównym ich zadaniem była obsługa stoiska wystawionego przez Fundację Stworzenia Pana Smolenia oraz zbiórka pieniędzy. Dochód ze zbiórki został przeznaczony na ratowanie Tymka chorującego na chorobę nowotworową. Promotorem festynu była Fundacja „Nasze Dzieci”.