Czas na finał SIĘ KRĘCI!

Po czterech miesiącach intensywnej pracy w projekcie, nasi chłopcy wystąpili na żywo na finale SIĘ KRĘCI! Gorąca atmosfera podczas imprezy dała młodym raperom niesłychaną moc. Gdy wyszli na scenę, mury Klubu Schron zadrżały! Po finalistach,  na scenie wystąpili gościnnie inni raperzy i tancerze znakomicie domykając wydarzenie. Jesteśmy pełni podziwu dla uczestników projektu SIĘ KRĘCI i wdzięczni CIM Horyzonty za zaproszenie do współpracy. Czekamy na kolejne projekty!

Projekt SIĘ KRĘCI jest realizowany przez Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty, a współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zapraszamy na stronę projektu SIĘ KRĘCI:

https://www.facebook.com/siekreci111

https://www.youtube.com/user/siekreci111

Wizualne efekty projektu SIĘ KRĘCI

SIĘ KRĘCI już za nami, ale pozostał dosyć wyraźny ślad po projekcie, w którym uczestniczyli nasi chłopcy. Cztery teledyski, które powstały w tegorocznej edycji SIĘ KRĘCI nasączone różnorodnością i poezją. Zachęcamy do oglądania.

Projekt SIĘ KRĘCI jest realizowany przez Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty, a współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zapraszamy na stronę projektu SIĘ KRĘCI:

https://www.facebook.com/siekreci111

https://www.youtube.com/user/siekreci111

LINKI DO TELEDYSKÓW :
Koala i Hajczi – ROZLICZENIE

Wiktor i Norbert – DOJRZEWANIE

Mateusz Eder – WYJŚCIE/ WEJŚCIE

Brain Tree – NATURA 2:0

Wigilia

Nie wszyscy nasi podopieczni mogli spędzić Święta Bożego Narodzenia w domach rodzinnych. Tradycyjnie więc jak co roku wieczerza wigilijna odbyła się w naszej placówce. Uczestniczyli w niej wychowankowie i pracownicy. Były życzenia i prezenty oraz pyszne dania wigilijne.

Wolontariat 10.12.2018 – Koncert dla Mateusza

Dnia 10.12 nasz wolontariusz Kacper dał koncert hip-hop w Zespole Szkół nr 1 w Poznaniu. Wszystkie zgromadzone pieniądze z koncertu – GRAMY DLA MATEUSZA zostały przekazane na spełnienie marzeń Mateusza. Kacper w profesjonalny sposób zaśpiewał piosenki z własnego repertuaru za co otrzymał ogromne oklaski od licznie zgromadzonej publiczności oraz specjalne podziękowania od Dyrekcji Zespołu Szkół n1 w Poznaniu. My natomiast tą drogą serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Zespołu Szkół nr 1 w Poznaniu za możliwość udziału w koncercie charytatywnym zorganizowanym dla Mateusza, a szczególnie:
Pani Dyrektor Annie Świderskiej
Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Zmudzie Trzebiatowskiemu
Pani Dyrektor Natalii Wojciechowskiej
Pani Patrycji Bullert
oraz Pani Annie Kuźniak
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY
MATEUSZ – ŻYCZYMY SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA!!!!

« 1 z 2 »

Wolontariat 07.12.2018

Nasi wolontariusze w tym dniu odwiedzili Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej Anny Najkowskiej w Leśniewie i wykonywali prace które związane były z przystosowaniem pomieszczeń dla lokatorów którzy tutaj od wtorku 12.12 zameldują się na stałe a będą to Tomaszka, Newada, Bogdan oraz Omer. Prace jak zwykle szły sprawnie i były nadzorowane przez Panią Annę Najkowską. Przyjacielska atmosfera tutaj panuje zawsze więc uśmiech był cały czas na naszych ustach i żal było opuszczać tego przyjaznego miejsca ponieważ musieliśmy wracać do placówki. Czekamy na kolejne ZAPROSZENIE!!!!

Rozwiązanie konkursu plastycznego “Dbam o zdrowie – badam się w kierunku HIV”

Bardzo cieszymy się z licznego udziału w naszym konkursie, łącznie nadesłanych zostało 16 prac plastycznych. Ze względów losowych, które też zbiegły się z prośbą jednej z placówek, z której korespondencja utknęła na poczcie, jury zebrało się w dniu 05.12.2018 r. Oceniano prace pod kątem siły przekazu samego plakatu jak i techniki wykorzystanej do jego sporządzenia.
Zwycięzcami zostali:

  • I miejsce – Jan Serbinowski,
  • II miejsce – Paweł Pawłowski,
  • III miejsce – Ariel Pałac,
  • specjalne wyróżnienie za oryginalność podejścia do samej formy plakatu – Oskar Kaczmarek.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody prześlemy pocztą.

SIĘ KRĘCI nadal trwa!

Tym razem, w ramach projektu SIĘ KRĘCI chłopaki uczestniczyli w serii warsztatów filmowych, podczas których powstały ujęcia do teledysków, które sami wymyślili. Coraz bliżej do finału projektu SIĘ KRĘCI podczas, którego zobaczymy teledyski oraz wszystkich uczestników projektu rapujących na żywo!

Projekt SIĘ KRĘCI jest realizowany przez Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty, a współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zapraszamy na stronę projektu SIĘ KRĘCI:

https://www.facebook.com/siekreci111

https://www.youtube.com/user/siekreci111

Wolontariat 23.11.2018

W dniu dzisiejszym kolejny raz zostali zaproszeni nasi wolontariusze do Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej Anny Najkowskiej. Jak widać na zdjęciach dzień był chłodny, ale atmosfera jak zwykle była wspaniała. Wolontariusze Jakub, Dominik, Sebastian, Mateusz, Rafał, Szymon wykonali zadane prace i w chwilach wolnych mogli się rozkoszować wspaniałymi widokami – tutaj o każdej porze roku można dobrze wypocząć i się zrelaksować. Dziękujemy za zaproszenie.

« 1 z 2 »

Kontynuacja “Lekcji z ZUS”

We wtorek 20 listopada grupa najstarszych wychowanków wraz z opiekunem odwiedziła w ramach projektu usamodzielniania wychowanków, pobliski oddział ZUS. Chłopcy z tzw. grupy absolwentów dowiedzieli się czym jest PUE czyli Platforma Usług Elektronicznych ZUS – narzędzie, które ułatwia dostęp do usług świadczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jednym z jego najważniejszych elementów jest portal PUE, dzięki któremu  większość spraw można załatwić  przez internet. Konto tego rodzaju daje szereg ułatwień przyszłym płatnikom. Dodatkowo dzięki doskonałej współpracy z urzędnikami ZUS chłopcy mieli możliwość założenia elektronicznego podpisu, który również pozwala zaoszczędzić czas i ułatwić procedury w przyszłości.

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto. To właściwie święto każdego Polaka a w tym roku trafiła się wyjątkowa okrągła rocznica. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia nauczyciele wraz z uczniami zorganizowali szereg działań upamiętniających 100 rocznicę odzyskania niepodległości ,kiedy Polska po latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy i stała się wolnym niepodległym państwem. Spotkanie odbyło się w Sali konferencyjnej naszego zakładu, zebrali się tam pracownicy wraz z naszymi wychowankami. Uroczysty apel rozpoczęto odśpiewaniem hymnu. Następnie miała miejsce prezentacja tematycznej animacji ( przygotowanej przez jednego z naszych wychowanków). Następnie chłopcy odczytali fragmenty przemówień Marszałka Józefa Piłsudskiego uroczystość zakończyła się odtworzeniem fragmentu wystąpienia papieża Polaka Jana Pawła II.