Prace naszych wychowanków nagrodami na Mistrzostwach Polski w Biegach Długodystansowych

W dniu 22 kwietnia w Szczawnicy odbyła się piąta edycja Biegów w Szczawnicy, w ramach których rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Długodystansowych Biegach Górskich. Statuetki jakie otrzymali zdobywcy podium w każdym z biegów zostały wykonane przez naszych wychowanków pod czujnym okiem nauczycieli zawodu Panów Andrzeja, Mariusza i Jacka. Także podium, na którym byli nagradzani zawodnicy zostało przez naszych wychowanków.

 

“Hipo-wolontariat” c.d.

5 kwietnia odwiedziłem naszych wychowanków pracujących pod opieką pana Mariusz Jankowskiego w Stowarzyszeniu “Horses at Home” w Gulczewku. Piękne okoliczności przyrody, sympatyczni ludzie no i oczywiście konie – to wszystko samo w sobie jest terapeutyczne(!) Daniel i Tomek regularnie pomagają tam w pracach remontowo porządkowych, ale również mają możliwość zdobywania doświadczenia jako pomocnicy hipoterapeuty, prowadząc konie podczas pracy z niepełnosprawnymi dziećmi. Osobiście sprawdziłem kwalifikacje Tomka w roli prowadzącego… Jego podejście do tych zwierząt jest godne pozazdroszczenia.

Michał Tkaczyk

PoczytajMY

W roku szkolnym 2016/2017 przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu “PoczytajMY”. W ramach programu wychowankowie odwiedzają Przedszkole nr 53 w Poznaniu. Najpierw czytają  opowiadania i wierszyki, a następnie prowadzą zajęcia związane z tematyką wysłuchanych tekstów, rysują i bawią się z przedszkolakami.

Trening z futbolu amerykańskiego z “Patriotami”

W czwartek 16 marca odbył się trening futbolu amerykańskiego przeprowadzony przez trenerów PATRIOTÓW Poznań. Początkowa “nieśmiałość” naszych chłopaków ewaluowała w spore zaangażowanie w trening i aktywnie spędzony czas z tą ciekawą męską dyscypliną. Być może już wkrótce któryś z naszych wychowanków spróbuje swoich sił w profesjonalnych treningach futbolu na terenie klubu.