Walka o zmianę – zapowiedź

Zapowiedź mini dokumentu, który zostanie opublikowany w 2018 roku, obrazującego Walkę o ZMIANĘ Kacpra. Filmik zawiera fragmenty treningu z klubu ANKOS w Poznaniu na którym Kacper miał szansę poćwiczyć z absolutną czołówką polskiego MMA!. Była to niespodzianka zorganizowana dla niego przez Lion Group.

Czerwony kapturek w Przedszkolach

Istniejąca w Zakładzie Poprawczym w Poznaniu grupa teatralna “Chłopaki z ferajny”, tym razem postanowiła przygotować przedstawienie dla dzieci o “Czerwonym Kapturku” przy wykorzystaniu pacynek. Spektakl spotkał się z dużym zainteresowaniem i od listopada 2016 r. nasi aktorzy wyjeżdżają z przedstawieniem odwiedzając dzieci w przedszkolach i początkowych klasach szkół podstawowych. Dostarczając licznie zebranym widzom moc emocji i wrażeń artystycznych, za co grupa nagradzana jest gromkimi brawami. Po zakończeniu spektaklu dzieci mają możliwość zapoznania się z aktorami oraz zabawy z pacynkami, natomiast sami wychowankowie poznają dyrekcję i sposób funkcjonowania oraz zarządzania przedszkolami i szkołami.

Od listopada wystawiliśmy przedstawienie w:
Przedszkolu nr 36 im. Marii Kownackiej w Poznaniu
Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Skórzewie
Przedszkolu “Leśne Duszki” w Zakrzewie
Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Konarzewie
Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dopiewcu
Przedszkolu Publicznym “Iskierki” w Skórzewie
Szkole Podstawowej im. Kazimierza Nowaka w Dąbrówce
Przedszkolu Publicznym w Konarzewie
Prywatnym Przedszkolu Natura w Suchym Lesie
Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie
Przedszkolu Czarodziejski Zamek w Owińskach
Przedszkolu Czarodziejski Zamek w Przeźmierowie

Koło teatralne “Chłopaki z ferajny”

Koło teatralne w Zakładzie Poprawczym w Poznaniu funkcjonuje od października 2010 roku. Powstało z inicjatywy pedagog Pani Anny Kasprowicz-Tomaszewskiej, która bazując na potencjałach wychowanków opracowała i stworzyła wraz z nimi pierwszy spektakl.

Wychowankowie poprzez liczne przedstawienia przybliżają dzieciom różnorodne sytuacje życiowe, przestrzegając przed licznymi zagrożeniami i ucząc odpowiednich zachowań. Spektakle kierowane są głównie do dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Dotychczasowe realizowane były przy wykorzystaniu pacynek i scenografii, a także nasi wychowankowie przebierali się w stroje, które sami wcześniej przygotowali. Przedstawienia spotykają się z dużym zainteresowaniem i sympatią maluchów w Szkołach i Przedszkolach w związku z czym liczymy na kolejne zaproszenia.

Wyjazd narciarski za nami

W dniach 20 -22 lutego odbył się pierwszy w historii wyjazd na narty do Bukowiny Tatrzańskiej. Trzech wychowanków naszego Zakładu pod okiem nauczyciela wf (instruktora narciarstwa zarazem) pana Krzysztofa zdobywało pierwsze szlify w tej atrakcyjnej zimowej aktywności sportowej. Niestety Damian w pierwszym dniu nieszczęśliwie upadł i złamał kość kciuka, co uniemożliwiło mu kontynuowanie nauki. Natomiast dwaj pozostali wychowankowie Miłosz i Daniel bardzo szybko opanowali podstawy i już w pierwszym dniu czerpali sporo radości z samodzielnych zjazdów. Pomimo krótkiego pobytu wszyscy zasmakowali w klimacie “zimowego szaleństwa”. Mamy nadzieję, że  narciarskie wypady na stałe wejdą do cyklicznej wyjazdowej oferty naszego Zakładu. Przy okazji bardzo dziękujemy Panu Piotrowi, gospodarzowi “Willi Pan Tadeusz”, za ciepłą gościnę i pyszne domowe jedzenie.