Dzień Sportu

W dniu 3 czerwca odbył się po raz pierwszy w naszym zakładzie Dzień Sportu. Wychowawcy przygotowali szereg ciekawych konkurencji. Wychowankowie mieli okazje sprawdzić się w następujących konkurencjach: cross-fit, rzut piłką lekarską, wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc, ergometr. Wszystkie konkurencje były punktowane w zależności od zajętego miejsca. Całą klasyfikacje wygrał wychowanek grupy VI, drugie miejsce zajął wychowanek grupy III.

Został rozegrany również turniej w tenisie stołowym o mistrzostwo Zakładu. I miejsce w zawodach zajął wychowanek grupy VI, który był najlepszy w konkurencjach sprawnościowych. Na zakończenie został rozegrany turniej w piłce halowej. Do rywalizacji przystąpili wychowankowie grupy III, VI i wychowawcy internatu, których wzmocnili dyrektorzy. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęli wychowankowie grupy VI, drugie miejsce kadra zakładu i trzecie grupa III.

Dla najlepszych zostały ufundowane cenne nagrody, a dla każdego uczestnika drobne upominki i słodkie smakołyki. Na zakończenie dnia sportu dla wszystkich czekały pyszne kiełbaski z rożna.

Autor: Mariusz Cielecki

“Rekordowa dziesiątka” 10.03.2019

Drużyna Szpiku ZP Szpiki rozpoczęła sezon biegowy. Tradycyjnie jak co roku nasi wychowankowie wraz z wychowawcą uczestniczyli w popularnym w całej Polsce biegu ulicznym na 10 km “Rekordowa dziesiątka” (dawna Maniacka). W imprezie brało udział 5 tysięcy uczestników. ZP Szpiki reprezentowało 4 wychowanków i jeden wychowawca. Nasi wychowankowie jak zawsze pokazali ducha walki i drzemiący w nich potencjał co przełożyło się na bardzo dobre czasy. Całej naszej drużynie udało się zmieścić w 1 godzinie. Nieletni uzyskali czasy: 46,02 min, 49,05 min, 52,40 min, 53,28 min i wychowawca 59,31 min.

Autor tekstu: Mariusz Cielecki

I Półmaraton o Puchar Fundacji Stworzenia Pana Smolenia

Podczas słonecznej niedzieli 18.06.2017r. miała miejsce pierwsza edycja Półmaratonu o Puchar Fundacji Stworzenia Pana Smolenia. Nasi wychowankowie oprócz pomocy przy organizacji i obsłudze biegu, podjęli wyzwanie i wystartowali w biegu na dystansie 10km. Daniel wygrał bieg na tym dystansie, a Eryk zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy naszym wychowankom, a organizatorom dziękujemy za super przygotowany bieg i towarzyszący mu piknik. Mamy nadzieję, że zobaczymy się podczas drugiej edycji 🙂Daniel od startu objął prowadzenie.

Zwycięzca na pudle 🙂

Mistrz!!!!

Mistrz swojej kategorii.

Rozgrzewka

Podium dla naszych wychowanków :)

Dziś  wystartowaliśmy w II Borówieckiej Zadyszce i ku wielkiej radości nas wszystkich nasi wychowankowie Daniel i Kacper zajęli dwa najwyższe miejsca na podium w swojej kategorii wiekowej 🙂 Jesteśmy mega dumni z naszych Chłopaków!!!

Prace naszych wychowanków nagrodami na Mistrzostwach Polski w Biegach Długodystansowych

W dniu 22 kwietnia w Szczawnicy odbyła się piąta edycja Biegów w Szczawnicy, w ramach których rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Długodystansowych Biegach Górskich. Statuetki jakie otrzymali zdobywcy podium w każdym z biegów zostały wykonane przez naszych wychowanków pod czujnym okiem nauczycieli zawodu Panów Andrzeja, Mariusza i Jacka. Także podium, na którym byli nagradzani zawodnicy zostało przez naszych wychowanków.

 

Fotbal amerykański

Mistrzostwa w Jerzmanicach Zdroju

Biegi

Dzien sportu

No Images found.

Mecz piłki nożnej z MOAS Koszalin