Wolontariat Fundacja Stworzenia Pana Smolenia 16.05.2019

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia to możliwość udziału w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii oraz zawsze nauka jazdy konnej. Dziękujemy.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat BIEG NA TAK 11.05.2019

Dnia 11.05.2019 nasi wolontariusze pomagali przy organizacji charytatywnej imprezy „BIEG NA TAK”. Dziękujemy Stowarzyszeniu NA TAK za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w tak szlachetnej imprezie.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Ogólnopolski Konkurs Papieski

Dnia 13 maja 2019 r. czterech naszych wychowanków wzięło udział w XIV Ogólnopolskim Konkursie Papieskim w Zakładzie Poprawczym w Warszawie Falenicy. Tematem tegorocznego Konkursu były słowa Jana Pawła II: „Człowieka trzeba mierzyć miarą serca”. Sebastian i Szymon wykonali w warsztatach szkolnych prace. Poza tym Szymon wraz z Erykiem i Rafałem przystąpili do testu wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Pan Krzysztof Wojtkowiak został zaproszony do jury. Po wysiłku umysłowym relaksowaliśmy się przy grillu i „kremówkach papieskich”. Potem nastąpiło ogłoszenie wyników.

W kategorii prace malarskie/rzeźbiarskie/fotograficzne Szymon zajął ex aequo I miejsce, a Sebastian otrzymał wyróżnienie. Nasi wychowankowie również osiągnęli dobre wyniki z testu wiedzy. Każdy z wychowanków otrzymał dyplom i upominek za udział w Konkursie. Gratulujemy!

Autor: Jolanta Szymczak

Wolontariat stajnia Fiord Team 29.04.2019

Dzisiaj nasi wolontariusze zostali zaproszeni do stajni FIORD TEAM mieszczącej się w miejscowości Złotniki leżącej niedaleko  Poznania  przez Panią Martę Loks – Palimąkę – Prezes Zarządu Spółdzielni Socjalnej Fiord Team. Stajnia znajduje się w bardzo malowniczej okolicy, co sprzyja pracy w tym miejscu. Mieliśmy okazję poznać profesjonalnych instruktorów oraz równie profesjonalnych milusińskich na co dzień tu przebywających. W stajni wykonaliśmy pracę mające  na celu poprawienie kosmetyki tego miejsca. Dziękujemy bardzo za zaproszenie. Mamy nadzieję, że już niedługo znów będziemy mieli okazję odwiedzić to magiczne miejsce.

Autor: Mariusz Jankwoski

Wizyta w KRUS

Wraz z naszymi podopiecznymi odwiedziliśmy poznański oddział KRUS. Urzędnicy przedstawili ofertę skierowana do naszych wychowanków z terenów podmiejskich oraz rodzin rolniczych . Chłopcy dowiedzieli się jak zdobyć dofinansowania lub zostać płatnikiem krus.

Autor: Krzysztof Mysakowski

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 28.04.2019

Dzisiaj po raz kolejny odwiedziliśmy Fundację Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku.  Mimo pochmurnej pogody zjawiło się tutaj mnóstwo wspaniałych osób, zarówno tych dobrze znanych naszym wolontariuszem, jak również zupełnie nowych. Wolontariusze mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii. Wszystko odbywało się pod okiem niezastąpionej Pani Prezes Fundacji Joanny Kubisy, która bardzo chętnie służyła pomocą. Pomimo chmur na niebie, w Fundacji nie brakowało pogody. Każda osoba była dziś promieniem słońca, który sprawiał, że na twarzy wszystkich obecnych pojawiał się uśmiech. Za to wszystko serdecznie Wam dziękujemy.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat DNI UŁANA 27.04.2019 – NB Ranch

27.04 na Łęgach nadwarciańskich w Poznaniu odbyły się już po raz 34. Dni Ułana. Dzięki temu mieszkańcy Poznania i okolic mieli okazję poznać niesamowitą historię 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Na przybyłych gości czekało mnóstwo wspaniałych atrakcji takich jak np. Ogólnopolskie Zawody Kawaleryjskie MILITARI czy możliwość zobaczenia sprzętu wojskowego. Na festynie pojawili się również nasi przyjaciele z NB Ranch. Dzięki ich profesjonalnej organizacji uczestnicy festynu mogli między innymi wziąć udział w dodatkowej atrakcji jaką była nauka jazdy konnej. W czasie wolnym nasi wolontariusze brali udział w zajęciach terapeutycznych oraz mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział i pomóc w takim niesamowitym wydarzeniu. Dziękujemy również firmie NB Ranch za pokazanie swojego profesjonalizmu. To zaszczyt pracować z wami na co dzień.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat w DPS dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu 26.04.2019

Wykorzystując piękną pogodę odwiedziliśmy siedzibę Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i  Młodzieży w Poznaniu gdzie pomogliśmy w pracach gospodarczych. Po zakończonych pracach był czas na spotkania z przyjaciółmi z DPS oraz ORW SANCJA. Jak widać na załączonych zdjęciach radość z tego spotkania sprawiała wiele zadowolenia wszystkim. Dziękujemy za te piękne chwile. Niestety musieliśmy wracać, ponieważ czekały na nas kolejne zadania 🙂 🙂 🙂 .

Autor: Mariusz Jankowski

No Images found.