Współpraca z IPN

Niedawno nawiązaliśmy współprace z Poznańskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej. W ramach współpracy odwiedzać nas będzie edukator z IPN, który prezentować będzie ciekawe treści historyczne związane z powojenna historia Polski oraz regionu. Otrzymaliśmy również materiały edukacyjne w postaci filmów, gier oraz skanów zdjęć i dokumentów historycznych. Materiały te posłużą temu aby lekcje historii w naszej szkole były jeszcze ciekawsze i atrakcyjniejsze.

Autor: K. M.

Olimpiada z ZUS

Wraz z grupą chętnych uczniów zgłosiliśmy się i  przygotowujemy do tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu lekcja z ZUS. Wraz z uczniami realizujemy  lekcje tematyczne związane z historią funkcjonowaniem i przepisami dotyczącymi instytucji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Autor: K. M.

11 listopada

W dniu dzisiejszym odbyła się uroczystość obchodów Święta Niepodległości. Nasi podopieczni wzięli udział w uroczystym apelu, podczas którego wyświetlono tematyczną prezentację, odczytywano krótkie teksty oraz śpiewano pieśni patriotyczne. W ramach uroczystości nasi wychowankowie zaangażowali się w konkursy plastyczny oraz wiedzy o Józefie Piłsudskim.

Autor: K. M.

Dzień Niepodległości

Dzień Niepodległości uczciliśmy na sportowo- wychowankowie Rafał, Sylwester, Dominik, Krzysztof wraz z dyrektorem Zakładu Michałem Nowakiem, dyrektorem szkoły Waldemarem Buszewiczem oraz wychowawcą Mariuszem Cieleckim, upamiętnili to wyjątkowe wydarzenia dla naszej ojczyzny wraz z propagowaniem szczytnej idei oddawania szpiku. Po wspólnym, z blisko 15 tysięcznym tłumem uczestników, odśpiewaniu hymnu narodowego ruszyli na trasę, gdzie pomimo mroźnej aury spisali się dzielnie. Na mecie poza pamiątkowymi medalami czekały tradycyjne rogale świętomarcińskie.

Autor: M. N.

Nowi lokatorzy w ZP

W ramach współpracy z Fundacją „Bahati” otrzymaliśmy pod opiekę dwa piękne psiaki. Zwierzęta zabrano z rudery, w której zmuszone były dotychczas mieszkać i pozostaną pod naszą opieką aż do momentu adopcji.  Wychowankowie Zakładu Poprawczego w Poznaniu resocjalizują się miedzy innymi poprzez socjalizowanie psów. Wybrani podopieczni w ramach swojej dodatkowej aktywności opiekują się czworonogami: karmią, pielęgnują, sprzątają im kojce, wyprowadzają na spacery, a -co najważniejsze -okazują im dużo miłości, szacunku i akceptacji. Uczą się dawać psom to, czego sami często nie doznali w dzieciństwie, w swoich rodzinach, od otoczenia.

Autor: Filip Kucharzewski

Wycieczka na Cytadelę

W dniu 28.10.2019r. wychowankowie: Rafał, Dominik, Sylwester, Jakub, Krzysztof, Piotr i Eryk pod opieką wychowawcy Konrada Maciejaszka, uczestniczyli w popołudniowej wycieczce na Cytadelę. Wychowawca podczas wycieczki przedstawił historię powstawania poznańskich fortyfikacji, zmierzchu ich znaczenia na przełomie XIX i XX wieku oraz oblężenia i upadku Festung Posen w 1945r. Chłopcy byli bardzo zainteresowani tematyką zajęć, zadawali moc pytań oraz wyrazili chęć zwiedzenia podziemi prawdziwego fortu.

Autor: Konrad Maciejaszek

No Images found.

Konferencja Hipoterapeutyczna

W dniu 26.10.2019 r. na zaproszenie Fundacji Stworzenia Pana Smolenia uczestnicy zajęć hipoterapeutycznych mieli okazję zaprezentować swoje osiągnięcia na ogólnopolskiej Konferencji Hipoterapeutycznej zorganizowanej przez Fundację. Psycholog Adriana Ulbrych i wychowanek Dominik opowiedzieli o doświadczeniach ponad trzyletniej współpracy z Fundacją, która jako pierwszy ośrodek hipoterapii zdecydował się zaufać naszym chłopakom i zaprosić ich do odkrywania uroków hippiki oraz korzystania z dobrodziejstwa hipoterapii. Pani psycholog opowiedziała o historii zapoczątkowania tej współpracy ze strony Zakładu Poprawczego w Poznaniu, natomiast Dominik podzielił się swoimi osobistymi refleksjami na temat czasu spędzonego w Fundacji. Nasza prezentacja została bardzo pozytywnie przyjęta przez uczestników Konferencji, jeszcze długo po wystąpieniu odpowiadaliśmy na pytania. Cieszymy się niezmiernie, że pojawiły się pomysły powielenia sukcesu naszych zajęć przez hipoterapeutów z innych rejonów Polski, którzy mają w swoim sąsiedztwie takie placówki jak nasza.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat w FIORD Team 24.10.2019 zajęcia popołudniowe

Grupa wolontariuszy systematycznie się zwiększa. Tym razem dołączył do nas  Krzysztof, który chce pomagać oraz uczestniczyć  w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii. W dniu dzisiejszym grupa wolontariuszy  odwiedziła zaprzyjaźnioną stajnię FIORD Team w Złotnikach. Oprócz zaplanowanych zajęć  dodatkowo wspomagaliśmy grupę pracowników, którzy uzbrajają powstający obiekt do zajęć terapeutycznych z hipoterapii oraz nauki jazdy konnej. Obiekt jak widać powstaje w szybkim tempie i wg planów będzie gotowy do końca tygodnia. Wszystkie  zajęcia  (również dla nas !!!) będą mogły być realizowane pod dachem bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Gratulujemy inwestycji.

Autor: Mariusz Jankowski

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 24.10.2019

Zajęcia z przedszkolakami są zawsze udane. To ich energia sprawia, że zawsze czekamy na kolejne zajęcia z nimi. Dziękujemy.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat w APOLINARSKI GROUP 23.10.2019

Ten dzień pozostanie na długo w pamięci naszych wolontariuszy. Odwiedziliśmy stajnię prowadzoną przez pana Pawła Apolinarskiego w Bukówcu Górnym. Nasi wolontariusze oprócz zajęć terapeutycznych z hipoterapii, które były prowadzone przez pana Mariana Klupczyńskiego z Bursztynowego  Zwierzyńca,  brali również udział w zajęciach związanych z kaskaderką konna tzw. dżygitówką.  Zajęcia te prowadził instruktor jazdy konnej pan Paweł Apolinarski. Dodatkową atrakcją był wykład przeprowadzony przez pana Apolinarskiego o historii polskiego oręża. Rozszerzona współpraca pomiędzy Bursztynowym Zwierzyńcem i Apolinarski GROUP spowodowała, że wszystkie zajęcia są realizowane systematycznie zgodnie z programem uzgodnionym przez wszystkie strony.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »