Podaruj 1% podatku dla Stowarzyszenia Na Tak

Fragment programu stacji TVP3 pt. “Witaj Wielkopolsko!” z dnia 17.02.2021, rozmowa o teledysku promującym przekazanie 1% podatku na Stowarzyszenie Na Tak oraz o współpracy jaka jest pomiędzy zakładem poprawczym, a stowarzyszeniem.

Prowadząca program:

  • Beata Demianowska – dziennikarka/prezenterka

Goście zaproszenie do programu:

  • Ewa Kowańska – prezes Stowarzyszenia Na Tak,
  • Michał Nowak – dyrektor Zakładu Poprawczego w Poznaniu.

Jak można pomóc?
Wystarczy w deklaracji wpisać nr KRS Stowarzyszenia Na Tak
KRS: 0000070098

Z kopyta kulig rwie…

W ostatnim dniu karnawału dzięki uprzejmości pana Michała, właściciela warsztatu wulkanizacyjnego z Mosiny, który zaprosił nas do wspólnej zabawy, mogliśmy sobie przypomnieć zalety tradycyjnego, utrwalonego w historii Polaków kuligu. Z rozrywki tej w przeszłości korzystano właśnie w ostatnim tygodniu karnawału. Elvis i Mona Lisa – czworonożni pupile pana Michała – zaprzęgnięci do powozu a później do sanek, dostarczyli nam niezapomnianych wrażeń. Jazda w galopie przez ośnieżone ścieżki leśne to naprawdę jest cudowne przeżycie. Ludzie spoglądający z zaciekawieniem i radością w oczach, nasze uśmiechnięte twarze, śnieg skrzący się między drzewami, sanki sunące za końmi i wesoły Pan Michał w roli wodzireja oraz odważnego woźnicy, te wspomnienia pozostaną z nami na długo nie tylko na zdjęciach. Dziękujemy!

Opracowała A. U.

Dziękujemy !

Bardzo dziękujemy przedstawicielom Stowarzyszenia Na Tak, którzy odwiedzili nas w ubiegłym tygodniu z dyplomami oraz słodkim upominkiem. Miło nam było usłyszeć, iż nasza praca nad teledyskiem spotkała się z uznaniem Stowarzyszenia. Cieszymy się, kiedy możemy pomagać!

Opracowała A. U.

Praca nad teledyskiem w obiektywie aparatu fotograficznego

2 lutego Zakład Poprawczy w Poznaniu odwiedzili przyjaciele ze Stowarzyszenia Na Tak, którzy przywieźli jak zawsze ciekawy pomysł. Tym razem zaproponowali naszym wolontariuszom nagranie utworu muzycznego oraz udział w materiale filmowym promującym akcję zbierania funduszy w ramach “1% z podatku”. W tym dniu pomieszczenia naszej placówki zamieniły się w plan filmowy, na którym oprócz podopiecznych Stowarzyszenia ważnymi postaciami byli: Darek jako autor tekstu oraz wykonawca tytułowego utworu oraz wspierający go Dominik, Kacper i bez przypadkowej zbieżności imion – również Kacper. Teledysk wkrótce powstanie. W ramach zapowiedzi i zachęty do jego obejrzenia prezentujemy zdjęcia z planu filmowego. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Na Tak!

Opracowała A. U.

« 2 z 3 »

Wigilia

W tym roku Święta Bożego Narodzenia w Zakładzie spędziło 5 wychowanków. Była wigilia, opłatek i był gwiazdor. I tu wielkie podziękowania dla sponsorów dzięki którym wychowankowie otrzymali wspaniałe prezenty, a ksiądz Adam odprawił pasterkę.

Opracował Ł. B.

Zajęcia internatowe

W ramach świątecznych zajęć internatowych wychowankowie przygotowywali sprzęt pszczelarski do sezonu.

Ciekawe jaka będzie reakcja pszczół na tak pomalowany ul.

Autor F. K.

CO TY WIESZ O BOŻYM NARODZENIU?

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią 18 grudnia 2020 r. odbył się w naszej placówce świąteczny konkurs. Sześciu wychowanków postanowiło sprawdzić, jak dobrze znają zwyczaje i tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Ich zadaniem było rozwiązać niełatwy test. Jakie wydarzenie rozpoczyna dzień Bożego Narodzenia? Ile potraw powinno być na wigilijnym stole i co symbolizuje ich liczba? Co to jest kutia? Kto stworzył pierwszą szopkę? Co zgodnie z ludową tradycją mają zapewnić domownikom jabłka i orzechy umieszczane na choince? To przykładowe pytania, z którymi musieli się zmierzyć przystępujący do quizu. Aż trzech wychowanków zajęło ex aequo pierwsze miejsce. W tym gronie znaleźli się: Paweł G., Mateusz Ł. I Daniel Cz. Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.
Święta Bożego Narodzenia zwłaszcza w Polsce obchodzone są w wyjątkowy sposób. Jednak w dzisiejszym świecie, w którym zaczyna królować komercja i nadmierna konsumpcja, powoli przestaje się przywiązywać wagę do ważnych kwestii. Pamiętajmy, że tradycja jest naszym bogactwem, narodowym dziedzictwem kulturowym, kopalnią wiedzy o przeszłości. Dzięki niej znamy swoją tożsamość. Stąd zrodził się pomysł na taki konkurs – aby rozbudzać przywiązanie do tradycji i zachęcać młodych ludzi do czerpania z jej dorobku.

Tekst opracowała: J. Sz.