Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia – 17.01.2020

Do licznej grupy naszych wolontariuszy dołączył kolejny wolontariusz. Kamil szybko został zaakceptowany przez pupili stajni więc ochoczo wraz z pozostałymi kolegami przystąpił do zajęć terapeutycznych z hipoterapii, które odbywały się na terenie Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku. Dzisiejsze zajęcia które jak zawsze są prowadzone przez profesjonalnych terapeutów z Fundacji monitorował i nadzorował Dyrektor Zakładu Pan Michał Nowak. Jak widać na załączonych zdjęciach wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z zajęć i dlatego uśmiech na ich twarzach był nieodzownym elementem tych zajęć. Dziękujemy za zaproszenie i czekamy na kolejne.

Autor: M. J.

« 1 z 2 »

Obóz narciarski – grudzień 2019

Bukowina Tatrzańska – Białka Tatrzańska – Zakopane

7:00 – za oknem wstaje piękny słoneczny dzień
7:30 pobudka (wychowawco, o której schodzimy na śniadanie?)
8:00 śniadanie (ładowanie akumulatorów)
9:30 przyjazd na parking pod wyciąg (gdzie jest śnieg?)
10:00 zakładamy sprzęt narciarski
Rozgrzewka przed zjazdem bardzo ważna i wskazana.
Studiujemy mapę dzisiejszych zajęć.
Zejście z kanapy też wymaga pewnych umiejętności.
Pomocna dłoń bardzo potrzebna.
Przybij piątkę. Dzień zaliczony.
Popołudniowy wypad do Zakopanego (w tle widok na Giewont).
Pożegnanie z Tatrami.

Autor: K. W.

Wigilia w ZP

Tradycyjnie jak co roku spotkaliśmy się przy wigilijnym stole, gdzie nie zabrakło serdeczności, wzajemnych życzeń, a także prezentów od „gwiazdora” 🙂 .

Autor: M. N.

Szkolenie drwali

Tradycyjnie jak co roku wychowankowie naszego Zakładu biorą udział w szkoleniu drwali.

Wybrani podopieczni w nagrodę za swoje postępy w resocjalizacji mają możliwość zdobycie dodatkowych umiejętności. Chłopcy przez kilka dni jeżdżą do lasu i tam pod bacznym okiem instruktorów z Akademii Przyrodniczej zdobywają wiedzę teoretyczna oraz praktyczna z zakresu pozyskiwania drewna pilarką spalinową.

Operator Pilarki Spalinowej to bardzo odpowiedzialne i wymagające zajęcie dla prawdziwych mężczyzn dlatego nasi wychowankowie bardzo chętnie i aktywnie uczą się od mistrzów nowego zawodu.

Autor: F. K.

No Images found.

Kartki i ozdoby świąteczne

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia, podczas zajęć plastycznych wychowankowie własnoręcznie wykonują kartki i ozdoby świąteczne.

Autor: S. D.

Świąteczna Paczka z Drużyną Szpiku

W tym roku nasi wychowankowie wraz z nauczycielami wzięli udział w „Świątecznej Paczce” Drużyny Szpiku. Wychowankowie zdobili świeczki metodą decupagu wykorzystując serwetki z motywami świątecznymi oraz w warsztatach szkolnych wykonali pod nie podstawki. Cieszymy się bardzo, że po raz kolejny mogliśmy wziąć udział w tak szczytnej akcji. Za rok na pewno też będziemy :).

Autor: J. N.-Z.

Konkurs “Potyczki Matematyczne”

W naszej szkole odbył się po raz pierwszy konkurs „ Potyczki Matematyczne”, w którym udział wzięło 7 wychowanków. Po wytężonej pracy i rozwiązaniu zadań zaczęło się oczekiwanie na wyniki. Różnica w punktach na podium była niewielka. Zwyciężyli Eryk i Kamil, a kolejne miejsce zajął Szymon. Nieletni z niecierpliwością czekają już na kolejne edycje „Potyczek Matematycznych” :-).

Autor: J. N.-Z.

Wizyta w Instytucie Pamięci Narodowej

W dniu 17.12.2019 wraz z naszymi podopiecznymi odwiedziliśmy Instytut Pamięci Narodowej. W planie wycieczki zawarte było zwiedzanie gmachu. Uczestnicy mieli ogromny zaszczyt gdyż pozwolono nam na wejście do archiwum oraz pomieszczeń w których skanuje się dokumenty i  instytutu i przenosi się je na nośniki elektroniczne. Następnie wzięliśmy udział w prelekcji odnośnie działalności powstańczej i bujnej historii oddziałów zbrojnych i powstańczych na ziemiach Wielkopolski. Nasi wychowankowie zaprezentowali się znakomicie będąc dociekliwymi i zadając mnóstwo pytań.  Historia regionu wielkopolski jest wielce ciekawa , bogata w bohaterskie czyny oraz inspirujące postacie Polaków. Jako placówka postanowiliśmy nawiązać długofalową współpracę z IPN szczegóły wkrótce!

Autor: K. M.

Jubileuszowy koncert – 30-lecie Stowarzyszenia Na Tak

9 grudnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w koncercie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Na Tak z okazji jego trzydziestolecia. Perfekcyjna organizacja imprezy, która odbyła się we wspaniałym miejscu, jakim jest Aula Uniwersytecka Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu, podkreśliła rangę tego wydarzenia. Koncert obfitował w niespodzianki, które wywołały ogromne wzruszenie wśród uczestników. Cieszymy się, że w tym dniu mogliśmy być razem z Wami. Dziękujemy za zaproszenie i życzymy jeszcze wielu, wielu takich jubileuszy, ponieważ wszystko co robicie zasługuje na uznanie i szacunek.

Autor: M. J.

« 1 z 2 »