Wizyta w Stowarzyszeniu NA TAK 19.02.2020

Dzisiejsze spotkanie naszych wolontariuszy w Stowarzyszeniu Na Tak otwiera nową kartę we współpracy między Stowarzyszeniem i Zakładem Poprawczym w Poznaniu. Będzie to bardzo owocna i twórcza współpraca. W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli: Pani Dyrektor Stowarzyszenia NA TAK Beata Chudziak oraz  Pan Dyrektor Zakładu Poprawczego w Poznaniu Michał Nowak. Serdecznie dziękujemy Pani Anecie Wiktor oraz Pani Agnieszce Ciesielskiej za zorganizowanie spotkania.

Opracował: M. Jankowski

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 31.01.2020

Już wkrótce w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku rozpoczynają się zajęcia terapeutyczne z hipoterapii oraz cykl jazd konnych więc rozpoczęto szkolenia dla wolontariuszy mające na celu  podniesienia ich kwalifikacji zawodowych. Szkolenia są prowadzone przez profesjonalną kadrę. Wielogodzinne zajęcia dla wolontariuszy mają na celu wykorzystanie w praktyce przekazanej wiedzy teoretycznej. Wśród uczestników szkoleń była pierwsza grupa naszych wolontariuszy natomiast pozostali oczekują na kolejny termin szkolenia.

Opracował: M. Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat w FIORD Team 26.09.2019 – zajęcia popołudniowe

Nasi wolontariusze Dominik i Rafał w dniu dzisiejszym wykonali w stajni FIORD Team prace pielęgnacyjne w pomieszczeniach przeznaczonych dla pupili stajni. Dobre samopoczucie koni jest ważne zarówno dla nich jak i dla nas oraz osób korzystających z dobrodziejstwa jakie daje hipoterapia.

Autor: Mariusz Jankowski

Wolontariat w NB Ranch 03.04.2019

W dniu dzisiejszym nasi wolontariusze odwiedzili stajnię NB Ranch. Pod bacznym okiem profesjonalisty zostały wykonane wszystkie zlecone prace. Jakub, Eryk oraz Mateusz mieli możliwość zapoznania  się z ulubieńcami stajni, którzy bacznie przyglądali się naszym wolontariuszom podczas wykonywanych przez nich pracach pielęgnacyjnych oraz porządkowych. Na zakończenie zajęć Erykowi, Jakubowi oraz Mateuszowi zafundowano kurs profesjonalnej jazdy konnej w siodle westernowym. Dziękujemy za zaproszenie.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

PoczytajMY

W roku szkolnym 2016/2017 przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu “PoczytajMY”. W ramach programu wychowankowie odwiedzają Przedszkole nr 53 w Poznaniu. Najpierw czytają  opowiadania i wierszyki, a następnie prowadzą zajęcia związane z tematyką wysłuchanych tekstów, rysują i bawią się z przedszkolakami.