“Hipo-wolontariat” c.d.

5 kwietnia odwiedziłem naszych wychowanków pracujących pod opieką pana Mariusz Jankowskiego w Stowarzyszeniu “Horses at Home” w Gulczewku. Piękne okoliczności przyrody, sympatyczni ludzie no i oczywiście konie – to wszystko samo w sobie jest terapeutyczne(!) Daniel i Tomek regularnie pomagają tam w pracach remontowo porządkowych, ale również mają możliwość zdobywania doświadczenia jako pomocnicy hipoterapeuty, prowadząc konie podczas pracy z niepełnosprawnymi dziećmi. Osobiście sprawdziłem kwalifikacje Tomka w roli prowadzącego… Jego podejście do tych zwierząt jest godne pozazdroszczenia.

Michał Tkaczyk

Trening z futbolu amerykańskiego z “Patriotami”

W czwartek 16 marca odbył się trening futbolu amerykańskiego przeprowadzony przez trenerów PATRIOTÓW Poznań. Początkowa “nieśmiałość” naszych chłopaków ewaluowała w spore zaangażowanie w trening i aktywnie spędzony czas z tą ciekawą męską dyscypliną. Być może już wkrótce któryś z naszych wychowanków spróbuje swoich sił w profesjonalnych treningach futbolu na terenie klubu.

Wyjazd narciarski za nami

W dniach 20 -22 lutego odbył się pierwszy w historii wyjazd na narty do Bukowiny Tatrzańskiej. Trzech wychowanków naszego Zakładu pod okiem nauczyciela wf (instruktora narciarstwa zarazem) pana Krzysztofa zdobywało pierwsze szlify w tej atrakcyjnej zimowej aktywności sportowej. Niestety Damian w pierwszym dniu nieszczęśliwie upadł i złamał kość kciuka, co uniemożliwiło mu kontynuowanie nauki. Natomiast dwaj pozostali wychowankowie Miłosz i Daniel bardzo szybko opanowali podstawy i już w pierwszym dniu czerpali sporo radości z samodzielnych zjazdów. Pomimo krótkiego pobytu wszyscy zasmakowali w klimacie “zimowego szaleństwa”. Mamy nadzieję, że  narciarskie wypady na stałe wejdą do cyklicznej wyjazdowej oferty naszego Zakładu. Przy okazji bardzo dziękujemy Panu Piotrowi, gospodarzowi “Willi Pan Tadeusz”, za ciepłą gościnę i pyszne domowe jedzenie.

“Walka o zmianę”

W  piątkowym treningu grupy INTRO w klubie Gracie Barra Poznań uczestniczyło trzech potencjalnych kandydatów do projektu. Daniel, Alan i Miłosz mieli możliwość “posmakować” maty i pod okiem trenera skonfrontować z rzeczywistością swoje wyobrażenia o treningu brazylijskiego jiu-jitsu. To jedna z form weryfikacji do uczestnictwa w drugiej edycji “Walki o zmianę”, która ma się rozpocząć w kwietniu. Będzie to szansa dla kolejnej dwójki chłopaków z naszego Zakładu na podjęcie wyzwania w bitwie o swoje życie wolne od dotychczasowych kłopotów.

Projekt “Walka o zmianę” ruszył

Wystartował nasz nowy projekt “Walka o zmianę”.  Kacper i Daniel to pierwsi szczęśliwcy, którzy w każdy piątek będą uczestniczyć w otwartych dla wszystkich osób z Poznania treningach INTRO w klubie Gracie Barra Poznań. Założenie projektu są wymagające, ale wierzymy, że chłopakom uda się wytrwać w mozolnej pracy nad  swoimi słabościami. Trzymamy kciuki!