Wolontariat w Zakładzie Poprawczym w Poznaniu

Wolontariat w ZP Poznań jest trwałe wpisany w działalność placówki. Należy zaznaczyć, iż nasz zakład jest logistycznie przygotowany na jego prowadzenie, a bogate doświadczenie, które zdobyliśmy przez kilka lat pracy pozwala nam na profesjonalne podejście do tematu wolontariatu i to, by swoją znajomością tematu dzielić się z innymi. Cieszy nas fakt że coraz więcej młodych ludzi z placówki wstępuje do naszych szeregów co pozwala nam szerzyć ideę wolontariatu w coraz większym gronie – coraz większa liczba młodzieży nie tylko rozumie tę idee, ale przede wszystkim chętnie wyciąga pomocną dłoń w kierunku drugiego człowieka. Kierujemy się dewizą że pomagając innym, pomagamy sobie i te kilka lat pracy, efekty jakie za nią idą, to co widzimy u naszych Wolontariuszy każdego dnia  pozwalają stwierdzić że jesteśmy żywym potwierdzeniem tych słów.

Opracował: M. Jankowski

Wolontariat w Bursztynowym Zwierzyńcu 15.02.2020

Każda wizyta w zaprzyjaźnionym Bursztynowym Zwierzyńcu to moc atrakcji. Czworonożni ulubieńcy, których jest tutaj bardzo wiele zawsze witają nas radośnie pokazując na każdym kroku ogromną sympatię do nas. Ta radość powoduje, że zajęcia terapeutyczne z hipoterapii i onoterapii dają pozytywne efekty, które można zauważyć w mgnieniu oka. W dniu dzisiejszym znaleźliśmy czas zarówno na zaplanowane prace robione w ramach wolontariatu jak również na rozrywkę. Jak zawsze bowiem poświęcono nam czas, aby podszkolić nas w jeździe konnej na czworoboku oraz w terenie. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Opracował: M. Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat 12.02.2020

W dniu 12.02 nasi wolontariusze brali aktywny udział w uroczystości przybycia kopii obrazu Matki Bożej do parafii p.w. św. Andrzeja w Wyskoci. Asystowali w przenoszeniu tego obrazu. Inicjatorem naszego zaangażowania w to wydarzenie był Pan Marian Klupczyński z Bursztynowego Zwierzyńca – dziękujemy za zaufanie.  Uroczystość w której braliśmy udział zainicjowała rozpoczęcie projektu którego pomysłodawcami są Ewa i Marian Klupczyńscy z Bursztynowego Zwierzyńca oraz Paweł Apolinarski z Apolinarski Group. Głównym założeniem projektu jest rozszerzenie oferty dla naszych wolontariuszy który umożliwi  im udział w różnego typu inscenizacjach historycznych Dziękujemy.

Opracował: M. Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 11.02.2020

Jest wiele cudownych miejsc na ziemi. Jedno z nich systematycznie odwiedzamy. Mowa o Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku. Malowniczy krajobraz, wspaniali ludzie, atmosfera o której nie można zapomnieć oraz gromada czworonożnych przyjaciół. Nasi wolontariusze uczestniczą tutaj w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii oraz nauce jazdy konnej. Zajęcia są realizowane zawsze pod okiem profesjonalnej kadry z Fundacji. Na naszym przykładzie można zauważyć jakie pozytywne efekty w krótkim czasie daje hipoterapia. Dziękujemy za zaproszenie.

Opracował: M. Jankowski

« 1 z 2 »

Spotkanie z pracownikiem ZUS

11.02.2020 Wzięliśmy udział w spotkaniu z pracownikiem zaprzyjaźnionego oddziału ZUS na terenie naszej placówki. Nasi podopieczni zapoznali się z rodzajami umów oraz sposobem wyliczania i rozliczania składek emerytalnych i zdrowotnych. Chłopcy byli bardzo zainteresowani i zadawali mnóstwo pytań na część z nich zabrakło czasu. W związku z tym Pani urzędnik obiecała, że jeszcze nas odwiedzi.

Opracował: K. Mysakowski

No Images found.

Wolontariat w Bursztynowym Zwierzyńcu 04.02.2020

We wtorek po raz kolejny odwiedziliśmy naszych przyjaciół z Bursztynowego Zwierzyńca. Podczas tej wizyty nasi wolontariusze mieli okazję poznać nowych mieszkańców tego miejsca. Zyskali oni dzięki temu wyjątkowa okazję, aby poznać szynszyla, koty, świnki morskie, jeża, parkę szczurków oraz papugi. Po spotkaniu z nowymi pupilami Bursztynowego Zwierzyńca przyszedł czas na zajęcia z hipoterapii oraz onoterapii. Następnie nasi wolontariusze, jak zwykle w tym miejscu, mieli okazję skorzystać z nauki jazdy konnej i powożenia. Jak widać na załączonych zdjęciach uśmiech był nieodłącznym elementem tych zajęć. Bardzo dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas i nie możemy doczekać się już kolejnego spotkania.

Opracował: M. Jankowski

« 1 z 3 »