Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 17.09.2020

Wykorzystując ładną pogodę odwiedziliśmy w dniu dzisiejszym zaprzyjaźnioną Fundację Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku, gdzie przywitano nas jak zwykle bardzo serdecznie. Przepiękna przyroda, sympatyczni ludzie no i oczywiście konie – to wszystko samo w sobie jest terapeutyczne(!) Nasi wolontariusze regularnie odwiedzają teren Fundacji, gdzie uczestniczą w zajęciach terapeutycznych jako pomocnicy terapeutów. Szczery uśmiech jest zawsze na ustach wszystkich uczestników zajęć. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Opracował: K. M.

« 1 z 2 »

Wolontariat w APOLINARSKI GROUP 16.09.2020

Każda informacja, że dzisiaj wyjeżdżamy do Apolinarski Group przyjmowana jest przez naszych wolontariuszy z ogromną radością.  Szeroka oferta programowa, jaką  zaproponował naszym wolontariuszom Pan Paweł Apolinarski  daje duże możliwości rozwoju  każdemu uczestnikowi zajęć w Bukowcu Górnym, gdzie znajduje się siedziba APOLINARSKI GROUP.  Mają tu bowiem miejsce rozmaite atrakcje związane nie tylko z jazdą konną. Przyjeżdżając tutaj nasi wolontariusze mają okazję dowiedzieć się na przykład co nieco na temat historii polskiego oręża. Nie to jest jednak najważniejsze. Za każdym razem, kiedy nasi wolontariusze przyjeżdżają do Apolinarski Group mają okazję obserwować profesjonalistów przy pracy i dzięki temu mają szansę nauczyć się lepszej organizacji czasu oraz obowiązków, co na pewno zaowocuje w przyszłości. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz za wszystko, czego się od Was uczymy. Poniżej fotorelacja z dzisiejszych zajęć.

Opracował: K. M.

Zajęcia terapeutyczne oraz wolontariat w Bursztynowym Zwierzyńcu 15.09.2020

W dniu dzisiejszym do naszych wolontariuszy Kacpra i Pawła dołączył Dominik. Podczas wizyty w Bursztynowym Zwierzyńcu zarówno on, jak i pozostali wolontariusze mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach z hipoterapii, dogoterapii, onoterapii oraz felinoterapii. Dominik bardzo szybko zauważył pozytywne efekty, które przynoszą zajęcia i wyraził chęć dalszego korzystania z nich. Przed przyjemnościami był oczywiście czas na obowiązki. Wolontariusze wykonali prace na terenie Bursztynowego Zwierzyńca. Podczas prac uśmiech nie schodził im z twarzy i widać było, że wykonują je z ogromną satysfakcją. Nikogo nie powinno więc dziwić, że tak chętnie tutaj wracają. Dziękujemy za zaproszenie. Poniżej fotorelacja z dzisiejszych zajęć.

Opracował: K. M.

« 1 z 3 »

Wolontariat w Stowarzyszeniu NA TAK 14.09.2020

Nasi wolontariusze Kacper i Paweł w Stowarzyszeniu NA TAK postanowili pokazać że potrafią dbać o tereny zielone. Poniżej prezentujemy fotorelację z ich dzisiejszych poczynań.

Opracował: K. M.

No Images found.

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 13.09.2020

Liczna grupa naszych wolontariuszy odwiedziła dzisiaj zaprzyjaźnione progi Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku. Piękna pogoda sprzyjała naszym wolontariuszom więc uśmiech towarzyszył im przez cały czas. Nie tylko pogoda ale również malowniczy krajobraz oraz towarzystwo wspaniałych czworonożnych pupili stajni  sprawiło , że pracowało im się bardzo miło, a swoją pracę wykonali znacznie szybciej niż przewidywał harmonogram. Dzisiejsza wizyta dodała naszym wolontariuszom dodatkowej motywacji do pracy w rozpoczynającym się tygodniu. Dziękujemy za zaproszenie.

Opracował: K. M.

« 1 z 2 »

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 10.09.2020

Przepiękna pogoda, malowniczy krajobraz, wspaniali ludzie, cudowna atmosfera towarzyszyła zajęciom terapeutycznym z hipoterapii w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku.  Tylko tak dalej. Uśmiech jest nieodzownym elementem tych zajęć – jest zawsze na ustach pacjenta, opiekuna oraz  terapeuty (również tego czworonożnego).

Opracował: K. M.

« 1 z 2 »

Wolontariat w Apolinarski Group 09.09.2020

Dzisiejsza wizyta w APOLINARSKI GROUP na długo pozostanie w pamięci naszych wolontariuszy. Kamil, Rafał oraz Paweł brali udział w zajęciach, które prowadził Pan Paweł Apolinarski. Paweł Apolinarski jest profesjonalnym instruktorem jazdy konnej, kieruje on również grupą kaskaderów konnych wykonujących pokazy ułańskie, pokazy woltyżerki kozackiej oraz western. Doświadczenie zdobył służąc w Szwadronie Kawalerii Wojska Polskiego, gdzie uzyskał patent masztalerza kawalerzysty. Z powodzeniem brał też udział w zawodach w powożeniu, w konkurencji western oraz military. Jego prawdziwą pasją jest kaskaderka konna, którą stara się zaszczepić w naszych wolontariuszach. Jak widać na załączonych zdjęciach chętnie uczestniczą oni w tych zajęciach oraz starają się zgłębić wszystkie tajniki tej trudnej dyscypliny. Dziękujemy za zaproszenie.

Opracował: K. M.

« 1 z 3 »

Wolontariat w Bursztynowym Zwierzyńcu 08.09.2020

Za każdy razem, kiedy jedziemy na zajęcia terapeutyczne do Mórki koło Śremu mamy duży dylemat z jakich zajęć skorzystać. W Bursztynowym Zwierzyńcu  możemy korzystać bowiem między innymi z hipoterapii, dogoterapii, onoterapii i felinoterapii. To tylko kilka z dostępnych rodzajów  zajęć zaproponowanych przez Państwa Ewę i Mariana Klupczyńskich – właścicieli Bursztynowego Zwierzyńca. Te ogromne możliwości powodują, że chętnie tutaj wracamy i pomagamy. Nieodzownym elementem zajęć w Mórce jest uśmiech, gdyż jesteśmy żywym przykładem na to, że zajęcia terapeutyczne dają pozytywne efekty. Bardzo dziękujemy.

Opracował: K. M.

« 1 z 2 »

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 07.09.2020

Podczas dzisiejszych zajęć w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku pogoda nie całkowicie była sprzymierzeńcem naszych wolontariuszy. Nie przeszkodziło to im jednak w zrobieniu zaplanowanych zadań. Część czasu Rafał, Jakub, Kamil oraz Paweł poświęcili na wykonanie prac i tym samym pokazali, że wiedza, którą zdobyli w zawodzie stolarza nie poszła w zapomnienie. W dniu dzisiejszym tematem zajęć były sposoby zabezpieczenia drewna, więc tym bardziej nasi wolontariusze czuli się jak ryba w wodzie. Natomiast zdecydowaną większość czasu Rafał, Jakub, Kamil i Paweł poświęcili zajęciom terapeutycznym z hipoterapii, które podobnie jak jazdy, dziś odbywały się w terenie. Podczas wizyty w Fundacji uśmiech gościł na ich twarzach bez przerwy. Poniżej fotorelacja z dzisiejszych zajęć. Dziękujemy za zaproszenie.

Opracował: K. M.

« 1 z 3 »