Zakład Poprawczy w Poznaniu
Zakład Poprawczy w Poznaniu
“Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć
najlepszy sposób, by pójść naprzód.”
Paulo Coelho
“Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć
najlepszy sposób, by pójść naprzód.”
Paulo Coelho
Pamiętacie naszą relację z wizyty ekipy Fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego w ramach projektu PaKa – INNE GAROWANIE? Jeśli z jakiegoś powodu Wam to umknęło, to przeczytajcie kilka postów niżej o tym spotkaniu.
Spotkanie z Patrykiem i Żanetą Galewskimi zrobiło na nas tak wielkie wrażenie, że bardzo chcieliśmy być częścią tego projektu! Po spotkaniu obejrzeliśmy chyba wszystkie filmy na yt z księdzem Janem w roli głównej! I powstała niesamowita więź! Każdy zaangażował się tak, jak potrafił najlepiej. Powstały tematyczne gazetki, do obiegu trafiły książki o ks. Janie Kaczkowskim podarowane nam przez Fundację. Powstały też dwa dzieła, które są namacalnym dowodem tego, że historia niesamowitej przyjaźni ks. Jana Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego i powstały dzięki temu projekt PaKa może mieć tylko dobre efekty.
Pierwsze dzieło to rzeźba, portret ks. Jana, który powstawał w naszych zakładowych warsztatach szkolnych. Wychowankowie pod czujnym okiem instruktorów zawodu zadbali o najmniejsze szczegóły. Efekt możecie zobaczyć na zdjęciach, które znajdują się pod postem.
Drugie dzieło, to piosenka do projektu Paka! Gracjan i Szymon sprawili, że nasze studio nagraniowe ożyło jakby na nowo! Powstał utwór, który po pierwszym odsłuchu bardzo trafił w serca PaKa’owiczów i… no właśnie, przeczytajcie co się wydarzyło.
Na zaproszenie Fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego i projektu PaKa-Inne Garowanie pojechaliśmy do Trójmiasta, aby jeszcze bardziej poczuć i poznać miejsce przepełnione ks. Janem.
Plan wyjazdu był prosty i w tej prostocie doskonały – Gracjan i Szymon w profesjonalnym studio mieli nagrać piosenkę o projekcie PaKa. To wszystko, co wydarzyło się przy okazji tego wyjazdu przerosło nasze najśmielsze oczekiwania!
Po przyjeździe okazało się, że od razu po wyjściu z samochodu mamy okazję poznać Rodzinę ks. Jana; że będziemy mieli okazję spotkać się z Jego Rodzicami (tu natychmiast stało się jasne komu przekażemy rzeźbę!), że Patryk i Żaneta mimo bardzo napiętego grafiku będą mieli dla nas czas, a w tym czasie – opowieści. I jeszcze wiele wiele innych sytuacji, o których nawet nie marzyliśmy.
Był czas na zwiedzanie Sopotu, czas na spacery po Gdańsku. Były rozmowy przy PaKa’owym stole z Rodzicami i Rodziną ks. Jana (tym razem to my upiekliśmy ciasto!). Była wizyta na grobie ks. Jana i dzwony, które podkreśliły jeszcze bardziej ten moment. Były także chwile pełne emocji, które trudno opisać; chwile, które zostaną tylko w głowach i sercach tych, którzy wtedy tam byli… Ks. Jan był wtedy wszędzie z nami… I taki był Jego plan!
Piosenka nagrana, niebawem będzie można ją usłyszeć. W sekrecie powiemy tylko, że plan został wykonany w 1000000%. Talent Gracjana i Szymona, profesjonalizm RakRaczej i myśli ks. Jana to połączenie doskonałe!
Wiemy, że to początek. I skoro już na samym początku jest tyle emocji, dobra i miłości; skoro już po pierwszym spotkaniu dzieło ks. Jana tak dobrze rezonuje w naszych murach, to świadczy to tylko o tym, że Projekt PaKa – Inne Garowanie jest projektem doskonałym i nadal chcemy brać w nim udział!
Wielkie podziękowania dla całej Fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego i projektu PaKa za gościnę, atrakcje i olbrzymią troskę o to, żebyśmy czuli się najlepiej w świecie.
Możecie na nas liczyć, tak jak my możemy na Was!
Teraz taki czas, że możecie wspomóc projekt i przekazać swój 1,5%, który umożliwi dotarcie do jeszcze większej liczby osób. Nam się już udało!
Opracował K. S.
Zakład Poprawczy w Poznaniu
61-369 Poznań
ul. Wagrowska 9
Dyrektor: Michał Nowak
+48 61 877 37 19
fax +48 61 877 37 67
sekretariat@poznan.zp.gov.pl