Zajęcia w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 04.03.2021

Z całą pewnością możemy stwierdzić, ze na naszej planecie znajduje się miejsce, które przyciąga… Magia tego miejsca, cudowna atmosfera, malowniczy krajobraz oraz profesjonalni terapeuci (również ci czworonożni !!!!!) – wszystko to powoduje ze kolejny raz przekonaliśmy się dlaczego warto tutaj przyjeżdżać. Wspomnianym miejscem jest Fundacja Stworzenia  Pana Smolenia w Baranówku. Co prawda przedstawiona tutaj krótka  fotorelacja z dzisiejszych zajęć terapeutycznych z hipoterapii nie odzwierciedla wszystkich pozytywnych emocji jakie doświadczyliśmy, ale możemy głośno powiedzieć że zajęcia terapeutyczne z hipoterapii zawsze dawały, dają i będą dawać pozytywne efekty utrzymujące się przez długi czas. Dziękujemy za dzisiejsze zajęcia oraz za kolejne zaproszenie.

Opracował K. M.

Lekcja Muzealna 03.03.2021

W dniu dzisiejszym grupa naszych podopiecznych skorzystała z ciekawej oferty interaktywnych zajęć muzealnych online. Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie posiada tego typu zajęcia w swojej ofercie. Nasza placówka kładzie bardzo duży nacisk na świadomość historyczną oraz kształtowanie właściwych postaw narodowościowych wśród naszej młodzieży wiec od razu wiedzieliśmy, że chcemy z tej oferty skorzystać. Doskonały prowadzący oraz ciekawe treści , które nam przedstawił bardzo zainteresowały naszych podopiecznych. Było trochę śmiechu oraz kilka ciekawych pytań. Chłopcy wyrazili chęci uczestnictwa w kolejnym takim spotkaniu w przyszłości.

Opracował K. M.

Świąteczne przygotowania

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Na Tak, w związku ze zbliżającą się wiosną, przyłączyliśmy się do przygotowywania charakterystycznych dla tego okresu symboli wielkanocnych. Kto powiedział, że “pisanki” mają powstawać w domowym zaciszu…? U nas wytwarzane są w hali warsztatowej 🙂 Nasi wolontariusze na dziale stolarskim przygotowali drewniane elementy, których dalszym ozdabianiem mają się zająć podopieczni Stowarzyszenia. Święta to zawsze jest radosny czas, szczególnie kiedy można go dzielić z innymi!

Opracowała A. U.

Podaruj 1% podatku dla Stowarzyszenia Na Tak

Fragment programu stacji TVP3 pt. “Witaj Wielkopolsko!” z dnia 17.02.2021, rozmowa o teledysku promującym przekazanie 1% podatku na Stowarzyszenie Na Tak oraz o współpracy jaka jest pomiędzy zakładem poprawczym, a stowarzyszeniem.

Prowadząca program:

  • Beata Demianowska – dziennikarka/prezenterka

Goście zaproszenie do programu:

  • Ewa Kowańska – prezes Stowarzyszenia Na Tak,
  • Michał Nowak – dyrektor Zakładu Poprawczego w Poznaniu.

Jak można pomóc?
Wystarczy w deklaracji wpisać nr KRS Stowarzyszenia Na Tak
KRS: 0000070098

Z kopyta kulig rwie…

W ostatnim dniu karnawału dzięki uprzejmości pana Michała, właściciela warsztatu wulkanizacyjnego z Mosiny, który zaprosił nas do wspólnej zabawy, mogliśmy sobie przypomnieć zalety tradycyjnego, utrwalonego w historii Polaków kuligu. Z rozrywki tej w przeszłości korzystano właśnie w ostatnim tygodniu karnawału. Elvis i Mona Lisa – czworonożni pupile pana Michała – zaprzęgnięci do powozu a później do sanek, dostarczyli nam niezapomnianych wrażeń. Jazda w galopie przez ośnieżone ścieżki leśne to naprawdę jest cudowne przeżycie. Ludzie spoglądający z zaciekawieniem i radością w oczach, nasze uśmiechnięte twarze, śnieg skrzący się między drzewami, sanki sunące za końmi i wesoły Pan Michał w roli wodzireja oraz odważnego woźnicy, te wspomnienia pozostaną z nami na długo nie tylko na zdjęciach. Dziękujemy!

Opracowała A. U.

Dziękujemy !

Bardzo dziękujemy przedstawicielom Stowarzyszenia Na Tak, którzy odwiedzili nas w ubiegłym tygodniu z dyplomami oraz słodkim upominkiem. Miło nam było usłyszeć, iż nasza praca nad teledyskiem spotkała się z uznaniem Stowarzyszenia. Cieszymy się, kiedy możemy pomagać!

Opracowała A. U.

Praca nad teledyskiem w obiektywie aparatu fotograficznego

2 lutego Zakład Poprawczy w Poznaniu odwiedzili przyjaciele ze Stowarzyszenia Na Tak, którzy przywieźli jak zawsze ciekawy pomysł. Tym razem zaproponowali naszym wolontariuszom nagranie utworu muzycznego oraz udział w materiale filmowym promującym akcję zbierania funduszy w ramach “1% z podatku”. W tym dniu pomieszczenia naszej placówki zamieniły się w plan filmowy, na którym oprócz podopiecznych Stowarzyszenia ważnymi postaciami byli: Darek jako autor tekstu oraz wykonawca tytułowego utworu oraz wspierający go Dominik, Kacper i bez przypadkowej zbieżności imion – również Kacper. Teledysk wkrótce powstanie. W ramach zapowiedzi i zachęty do jego obejrzenia prezentujemy zdjęcia z planu filmowego. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Na Tak!

Opracowała A. U.

« 1 z 3 »