Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 23.05.2019 zajęcia popołudniowe

Systematycznie we wtorek, czwartek i niedzielę nasi wolontariusze odwiedzają CUDOWNE miejsce na ziemi gdzie działa Fundacja Stworzenia Pana Smolenia. Tutaj nasi wolontariusze uczestniczą w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii, wykonują prace na potrzeby Fundacji oraz zawsze doskonalą naukę jazdy konnej pod okiem profesjonalisty. Pomagają podczas zajęć z pacjentami potrzebującymi szczególnej opieki których ilość systematycznie wzrasta. Widzimy jak wspaniałe efekty przynosi hipoterapia dlatego jesteśmy zmotywowani do jeszcze większego wysiłku dla dobra kolejnego pacjenta. Dziękujemy za zaufanie 🙂 .

Autor: Mariusz Jankwoski

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 21.05.19 zajęcia popołudniowe

Od dłuższego już czasu Nasi wolontariusze podczas każdej wizyty w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku uczestniczą w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii, które są realizowane pod bacznym okiem Pani Prezes Fundacji Joanny Kubisy. Nie da się ukryć, że efekty tej współpracy są coraz bardziej widoczne, dlatego w nagrodę aktywni uczestnicy są kierowani do zajęć na wyższym poziomie – są odpowiedzialni za pomoc terapeutom podczas zajęć z pacjentami wymagającymi szczególnej opieki, a tutaj odpowiedzialność wskakuje na wyższy poziom!
Jesteśmy  niezwykle wdzięczni za okazaną nam pomoc i zawsze obecny uśmiech i przyjazną atmosferę – DZIĘKUJEMY!

Autor: Mariusz Jankowski

Wolontariat FIORD Team 20.05.2019

Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w zajęciach terapeutycznych i wspólnie spędzony czas.

Autor: Mariusz Jankowski

Wolontariat Fundacja Stworzenia Pana Smolenia 16.05.2019

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia to możliwość udziału w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii oraz zawsze nauka jazdy konnej. Dziękujemy.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat BIEG NA TAK 11.05.2019

Dnia 11.05.2019 nasi wolontariusze pomagali przy organizacji charytatywnej imprezy „BIEG NA TAK”. Dziękujemy Stowarzyszeniu NA TAK za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w tak szlachetnej imprezie.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Ogólnopolski Konkurs Papieski

Dnia 13 maja 2019 r. czterech naszych wychowanków wzięło udział w XIV Ogólnopolskim Konkursie Papieskim w Zakładzie Poprawczym w Warszawie Falenicy. Tematem tegorocznego Konkursu były słowa Jana Pawła II: „Człowieka trzeba mierzyć miarą serca”. Sebastian i Szymon wykonali w warsztatach szkolnych prace. Poza tym Szymon wraz z Erykiem i Rafałem przystąpili do testu wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Pan Krzysztof Wojtkowiak został zaproszony do jury. Po wysiłku umysłowym relaksowaliśmy się przy grillu i „kremówkach papieskich”. Potem nastąpiło ogłoszenie wyników.

W kategorii prace malarskie/rzeźbiarskie/fotograficzne Szymon zajął ex aequo I miejsce, a Sebastian otrzymał wyróżnienie. Nasi wychowankowie również osiągnęli dobre wyniki z testu wiedzy. Każdy z wychowanków otrzymał dyplom i upominek za udział w Konkursie. Gratulujemy!

Autor: Jolanta Szymczak

Wolontariat stajnia Fiord Team 29.04.2019

Dzisiaj nasi wolontariusze zostali zaproszeni do stajni FIORD TEAM mieszczącej się w miejscowości Złotniki leżącej niedaleko  Poznania  przez Panią Martę Loks – Palimąkę – Prezes Zarządu Spółdzielni Socjalnej Fiord Team. Stajnia znajduje się w bardzo malowniczej okolicy, co sprzyja pracy w tym miejscu. Mieliśmy okazję poznać profesjonalnych instruktorów oraz równie profesjonalnych milusińskich na co dzień tu przebywających. W stajni wykonaliśmy pracę mające  na celu poprawienie kosmetyki tego miejsca. Dziękujemy bardzo za zaproszenie. Mamy nadzieję, że już niedługo znów będziemy mieli okazję odwiedzić to magiczne miejsce.

Autor: Mariusz Jankwoski