Wolontariat w DPS 19.03.2019

W dniu dzisiejszym nasi wolontariusze Dominik, Rafał oraz Jakub odwiedzili zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie Zgromadzenia Sióstr Serafitek w Poznaniu. Wspaniała pogoda umożliwiła wykonanie prac porządkowych. Dodatkowo mieliśmy możliwość spotkania się z naszymi przyjaciółmi co jest uwidocznione na zdjęciach. Prace przebiegały bardzo sprawnie, a my kolejny raz przyczyniliśmy się do uśmiechu drugiej osoby. Za ten uśmiech serdecznie Wam dziękujemy.

Autor tekstu: Mariusz Jankowski

„Rekordowa dziesiątka” 10.03.2019

Drużyna Szpiku ZP Szpiki rozpoczęła sezon biegowy. Tradycyjnie jak co roku nasi wychowankowie wraz z wychowawcą uczestniczyli w popularnym w całej Polsce biegu ulicznym na 10 km „Rekordowa dziesiątka” (dawna Maniacka). W imprezie brało udział 5 tysięcy uczestników. ZP Szpiki reprezentowało 4 wychowanków i jeden wychowawca. Nasi wychowankowie jak zawsze pokazali ducha walki i drzemiący w nich potencjał co przełożyło się na bardzo dobre czasy. Całej naszej drużynie udało się zmieścić w 1 godzinie. Nieletni uzyskali czasy: 46,02 min, 49,05 min, 52,40 min, 53,28 min i wychowawca 59,31 min.

Autor tekstu: Mariusz Cielecki

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 17.03.2019

Nasi Wolontariusze – Dominik oraz Jakub – uczestniczyli dzisiaj w zajęciach na terenie Fundacji Stworzenia Pana Smolenia. Dzięki naszemu ogromnemu zaangażowaniu w wielu aktywnościach czas tutaj płynie szybko i daje poczucie spełnienia i usatysfakcjonowanie dla obydwu stron. Dodatkowym atutem zajęć w Fundacji jest wspaniała przyjacielska atmosfera oraz przepiękny krajobraz otaczający ten obiekt. Tutaj zajęcia terapeutyczne z hipoterapii mają realne szanse na realizację a krajobraz jest przysłowiową wisienką na torcie. Profesjonalni terapeuci pomagają nam, wolontariuszom, w uzyskaniu najwyższego poziomu wtajemniczenia, a po zakończonych wyczerpujących zajęciach największą nagrodą zawsze jest uśmiech wszystkich czyli terapeutów, pacjentów, opiekunów oraz nas wolontariuszy. Dziękujemy.

Autor tekstu: Mariusz Jankowski

« 1 z 4 »

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 14.03.2019

W dniu dzisiejszym nasi wolontariusze Dominik, Jakub, Rafał oraz Sebastian uczestniczyli w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia. Zajęcia w których uczestniczyli nasi wolontariusze były z milusińskimi z Przedszkola nr 53 w Poznaniu. Z przesympatycznymi maluchami jest zawsze bardzo wesoło 😀😀😀. Wolontariuszy podczas zajęć obserwował Dyrektor Zakładu Pan Michał Nowak oraz Dyrektor Szkół Pan Waldemar Buszewicz, którzy byli pod dużym wrażeniem tego co ujrzeli – postępy poczynione przez wolontariuszy są niesamowite! Zadowolone miny opiekunów, milusińskich biorących udział w zajęciach terapeutycznych oraz naszych wolontariuszy są najlepszym dowodem na to, że tego typu zajęcia są niewyobrażalną przyjemnością dla wszystkich stron.

Autor tekstu: Mariusz Jankowski

« 1 z 4 »

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 12.03.2019

Sesja zajęć terapeutycznych z hipoterapii dla naszych wolontariuszy Dominika oraz Rafała była zorganizowana w dniu dzisiejszym na terenie Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku. Zajęcia były prowadzone przez profesjonalistów z Fundacji, którzy przykładali dużo uwagi do szczegółów, które  pozwolą naszym wolontariuszom na uzyskanie lepszych efektów pracy z pacjentami wymagającymi szczególnej opieki oraz umożliwi jeszcze lepsze zrozumienie psychiki konia. Jak widać na załączonych zdjęciach, pomimo wyczerpujących zajęć, satysfakcja z dobrze zrobionej pracy jest ogromna. Dziękujemy za  zajęcia.

Autor tekstu: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat w NB Ranch 12.03.2019

Nasi wolontariusze Rafał i Dominik w dniu dzisiejszym odwiedzili stajnię NB Ranch, gdzie mieli okazję zapoznania się z końmi AQH czyli American Quarter HORSE. Głównym celem wizyty było zapoznanie naszych wolontariuszy z pracownikami NB Ranch oraz podopiecznymi stajni. Obserwujcie naszą stronę – już niedługo relacja z pierwszych zajęć nauki jazdy WESTERN w których będą brać udział nasi wolontariusze. Dziękujemy za zaproszenie.

Autor tekstu: Mariusz Jankowski

No Images found.

Wolontariat w DPS 06.03.2019

Wspaniała pogoda umożliwiła naszym wolontariuszom, Dominikowi oraz Jakubowi, wykonanie zaległych prac porządkowych w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie Zgromadzenia Sióstr Serafitek w Poznaniu. Prace przebiegały bardzo sprawnie, a my kolejny raz przyczyniliśmy się do uśmiechu drugiej osoby – czego chcieć więcej? 🙂

Autor tekstu: Mariusz Jankowski

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 05.03.2019

W dniu dzisiejszym nasi wolontariusze Dominik oraz Jakub po raz kolejny wzięli udział w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii, które odbywają się na terenie Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku. Jak można zobaczyć na załączonych zdjęciach wolontariusze aktywnie brali udział w zajęciach, ale był też czas na miły wypoczynek.

Nie da się ukryć, iż malowniczy krajobraz jest w Baranówku dodatkowym atutem, który wspomaga sprawną regenerację sił po zajęciach.

Dla nas, wolontariuszy, największą nagrodą jest zadowolona, uśmiechnięta buzia pacjenta oraz terapeuty – to napędza nas do dalszego działania, jest największą motywacją!

Autor tekstu: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Zajęcia z elementami dogoterapii

Korzystając z łaskawości pogody wznowiliśmy zajęcia z elementami dogoterapii. Nasi wychowankowie uczą się obcowania ze zwierzętami, mającymi pozytywny wpływ na ich usposobienie. Tym razem w rolę „psich terapeutów” wcielił się Hektor, a także Azor, który jest naszym podopiecznym w ramach współpracy z fundacją Bahatii, warto w tym miejscu wspomnieć, że Azor szuka stałego domu i choć czuje się w naszym domu tymczasowym wyśmienicie to jednak nic nie zastąpi mu prawdziwego ciepła domowego ogniska.

Autor tekstu: Michał Nowak

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 03.03.2019

W dniu dzisiejszym nasi wolontariusze Dominik oraz Jakub brali udział w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii, które odbywały się na terenie Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku. Ładna pogoda oraz malowniczy krajobraz dodatkowo zmotywowały naszych wolontariuszy do pomocy  w zajęciach   w zaprzyjaźnionej Fundacji z pacjentami wymagającymi szczególnego wsparcia. Przeprowadzone szkolenia wolontariuszy oraz położony duży nacisk na praktyczne ćwiczenia takie jak przygotowanie konia i prowadzącego do pracy z pacjentem, dają wspaniały efekt co widać na załączonych zdjęciach.

Możemy z pewnością stwierdzić, ze zajęcia dają nam poczucie spełnienia.

Czy hipoterapia daje pozytywne efekty? Jesteśmy dowodem na to, że tak – nam pomogła!

Czy warto nam ufać? Sprawdź sam na sobie jakie efekty uzyskasz w krótkim czasie, a uzyskasz odpowiedź.

Autor tekstu: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »