Wolontariat 06.11 i 07.11.2018

W dniach 06.11 oraz 07.11 odwiedziliśmy Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej Anny Najkowskiej w nowo powstającej siedzibie – nasza współpraca trwa już bardzo długi czas, dlatego tez, z przyjemnością, mogliśmy tym razem wykazać się naszą pomocą w współtworzeniu nowego miejsca, przystosowanego do zajęć terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych. Jak wiadomo, po każdej pracy miło jest się zrelaksować, dlatego tez tym bardziej się cieszymy, ze z naszym wsparciem, powstaje miejsce gdzie będzie można miło spędzić wolny czas i odprężyć po zajęciach, jak i udoskonalić naukę jazdy konnej pod okiem profesjonalisty, z czego i my skorzystamy.

Wolontariat 27.10.2018

W dniu 27.10.2018 nasi wolontariusze Kuba i Szymon odwiedzili zaprzyjaźnione Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej Anny Najkowskiej, gdzie kontynuowali naukę jazdy oraz pomagali jako pomocnicy terapeuty podczas tzw „oprowadzanek”. Następnie odwiedziliśmy darczyńcę z Biedruska, który chce pozostać anonimowy i odebraliśmy dary które zostaną przekazane przez nas osobom potrzebującym. Dzień był pracowity ale poczucie dobrze spełnionego dnia jest i pozostanie na długo w naszej pamięci.

« 1 z 2 »

Konkurs!!!

Konkurs plastyczny

„Dbam o zdrowie – badam się w kierunku HIV”

Zakład Poprawczy w Poznaniu zaprasza wychowanki i wychowanków schronisk dla nieletnich oraz zakładów poprawczych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, którego hasło brzmi „Dbam o zdrowie – badam się w kierunku HIV”. Celem konkursu jest promowanie testowania w kierunku HIV w związku z Europejskim Tygodniem Testowania na HIV w tym roku przypadającym w dniach 23-30 listopada . W Polsce testy w kierunku HIV można wykonać anonimowo, bezpłatnie i bez skierowania w 31 punktach diagnostyczno-konsultacyjnych, których lista dostępna jest pod adresem www.aids.gov.pl. Szacuje się, że w Polsce 70% osób zakażonych wirusem HIV nie wie, że jest jego nosicielem, przez co staje się nieświadomym źródłem kolejnych zakażeń.

Zadaniem konkursowym jest samodzielne wykonanie jednej pracy plastycznej w formie plakatu w formacie maksymalnie A-3, w dowolnej technice zgodnie z tematyką Konkursu. Prace plastyczne należy przesłać w terminie do dnia 25.11.2018 r. na adres: Zakład Poprawczy, ul. Wagrowska 9, 61-369 Poznań. Za trzy pierwsze miejsca przewidziane są nagrody.

Regulamin w załączniku.

Informacja z otwarcia ofert 18.10.2018

Poznań, dnia 18.10.2018 r.

Nr sprawy ZP/OP/01/2018

Dotyczy postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na:

Sukcesywną dostawę oleju opałowego lekkiego na cele grzewcze do Zakładu Poprawczego w Poznaniu .

PROTOKÓŁ Z OTWARCIA OFERT

  1. W dniu 18.10.2018 r. o godzinie 10.10 w Sali Konferencyjnej Zakładu Poprawczego w Poznaniu odbyło się otwarcia złożonych ofert w przedmiotowym postępowaniu.
  2. Bezpośrednio przed otwarciem ofert zamawiający podał kwotę jaką zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj.  236 160,00 zł.
  3. Łącznie wpłynęły 3 oferty, w tym:
    • 3 oferty wpłynęły w opakowaniu prawidłowo zamkniętym.
    • 3 oferty wpłynęły w terminie wyznaczonym  na składanie ofert.

Czytaj dalej Informacja z otwarcia ofert 18.10.2018

Wolontariat 10.10.2018

Wolontariusze z naszego zakładu , Kuba, Szymon oraz Kacper w dniu dzisiejszym zostali zaproszeni przez Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej Anny Najkowskiej do pomocy przy zajęciach z hipoterapii i dogoterapiii, które były organizowane dla podopiecznych z DPS Sióstr Serafitek oraz ORW SANCJA. Zajęciom bacznie przyglądała się p. Anna Najkowska – kierowniczka w/w Centrum, która od wielu lat zajmuje się zawodowo pomocą terapeutyczną. Dzięki jej wskazówkom nasi Wolontariusze z każdym tygodniem poszerzają swoją wiedzę, a ich pomoc staje się coraz bardziej efektywna, co widać na załączonych zdjęciach – uśmiech nie opuszcza zarówno nas, jak i Podopiecznych, czy może być większa nagroda?

Jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość udziału w tego typu zajęciach, obserwując działania w tym kierunku od wielu miesięcy możemy z przekonaniem stwierdzić, że wolontariat działa pozytywnie na naszych Wolontariuszy, zyskali Oni empatię, nie przechodzą obojętnie obok drugiego człowieka, a możliwość pomocy i obserwowanie, jakie daje ona efekty daje Chłopcom motywację do dalszego działania! Z niecierpliwością czekamy na kolejne zaproszenie!

« 1 z 5 »

Sukcesywna dostawa oleju opałowego lekkiego na cele grzewcze

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na

Sukcesywną dostawę oleju opałowego lekkiego na cele grzewcze do Zakładu Poprawczego w Poznaniu

Ogłoszenie w BZP nr 631593-N-2018 z dnia 2018-10-09 r.

Zakład Poprawczy: Sukcesywna dostawa oleju opałowego lekkiego na cele grzewcze do Zakładu Poprawczego w Poznaniu.
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU – Dostawy

Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

Czytaj dalej Sukcesywna dostawa oleju opałowego lekkiego na cele grzewcze

Wolontariat 02.10.2018

W dniu dzisiejszym nasi wolontariusze – Kuba i Szymon odwiedzili siedzibę Stowarzyszenia NA TAK, gdzie wykonali prace pielęgnacyjne przy zieleni. Humor nam dopisywał i prosimy o kolejne zaproszenie!!!

Wolontariat 13.09.2018

Pogoda sprawiła psikusa ale zajęcia terapeutyczne organizowane przez Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej Anny Najkowskiej przy udziale wolontariuszy mimo tego się odbyły. Jak widać po zadowolonych minach wszystkich biorących udział w zajęciach pogoda nie jest żadną przeszkodą i bez względu na panujące warunki dzielimy się pomocą i uśmiechem!

Wolontariat 12.09.2018

Kierownictwo Centum Hipoterapii i Rekreacji Konnej Anny Najkowskiej zaprosiło naszych wolontariuszy do pomocy podczas zajęć z hipoterapii odbywających się na terenie DPS Sióstr Serafitek. Z wielką radością przyjęliśmy zaproszenie, gdyż możliwość udziału w tych zajęciach z przyjaciółmi z DPS oraz ORW SANCJA sprawia nam niemałą satysfakcję! Wolontariuszy podczas zajęć obserwował Dyrektor Zakładu Pan Michał Nowak, który był pod dużym wrażeniem tego co ujrzał – postępy poczynione przez wolontariuszy są niesamowite! Zadowolone miny opiekunów i ich milusińskich z DPS i ORW SANCJA oraz naszych wolontariuszy są najlepszym dowodem na to, że tego typu zajęcia są niewyobrażalną przyjemnością dla obu stron, dlatego też z niecierpliwością czekamy na kolejne zaproszenia!

« 2 z 2 »