Olimpiada z ZUS

Nasi podopieczni  dumnie reprezentowali nasz zakład podczas ostatniej edycji olimpiady z ZUS. Dostrzeżono nasz udział i otrzymaliśmy drobny upominek niespodziankę.

Wolontariat 10.12.2018 – Koncert dla Mateusza

Dnia 10.12 nasz wolontariusz Kacper dał koncert hip-hop w Zespole Szkół nr 1 w Poznaniu. Wszystkie zgromadzone pieniądze z koncertu – GRAMY DLA MATEUSZA zostały przekazane na spełnienie marzeń Mateusza. Kacper w profesjonalny sposób zaśpiewał piosenki z własnego repertuaru za co otrzymał ogromne oklaski od licznie zgromadzonej publiczności oraz specjalne podziękowania od Dyrekcji Zespołu Szkół n1 w Poznaniu. My natomiast tą drogą serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Zespołu Szkół nr 1 w Poznaniu za możliwość udziału w koncercie charytatywnym zorganizowanym dla Mateusza, a szczególnie:
Pani Dyrektor Annie Świderskiej
Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Zmudzie Trzebiatowskiemu
Pani Dyrektor Natalii Wojciechowskiej
Pani Patrycji Bullert
oraz Pani Annie Kuźniak
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY
MATEUSZ – ŻYCZYMY SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA!!!!

« 1 z 2 »

Wolontariat 07.12.2018

Nasi wolontariusze w tym dniu odwiedzili Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej Anny Najkowskiej w Leśniewie i wykonywali prace które związane były z przystosowaniem pomieszczeń dla lokatorów którzy tutaj od wtorku 12.12 zameldują się na stałe a będą to Tomaszka, Newada, Bogdan oraz Omer. Prace jak zwykle szły sprawnie i były nadzorowane przez Panią Annę Najkowską. Przyjacielska atmosfera tutaj panuje zawsze więc uśmiech był cały czas na naszych ustach i żal było opuszczać tego przyjaznego miejsca ponieważ musieliśmy wracać do placówki. Czekamy na kolejne ZAPROSZENIE!!!!

Rozwiązanie konkursu plastycznego „Dbam o zdrowie – badam się w kierunku HIV”

Bardzo cieszymy się z licznego udziału w naszym konkursie, łącznie nadesłanych zostało 16 prac plastycznych. Ze względów losowych, które też zbiegły się z prośbą jednej z placówek, z której korespondencja utknęła na poczcie, jury zebrało się w dniu 05.12.2018 r. Oceniano prace pod kątem siły przekazu samego plakatu jak i techniki wykorzystanej do jego sporządzenia.
Zwycięzcami zostali:

  • I miejsce – Jan Serbinowski,
  • II miejsce – Paweł Pawłowski,
  • III miejsce – Ariel Pałac,
  • specjalne wyróżnienie za oryginalność podejścia do samej formy plakatu – Oskar Kaczmarek.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody prześlemy pocztą.

Wolontariat 23.11.2018

W dniu dzisiejszym kolejny raz zostali zaproszeni nasi wolontariusze do Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej Anny Najkowskiej. Jak widać na zdjęciach dzień był chłodny, ale atmosfera jak zwykle była wspaniała. Wolontariusze Jakub, Dominik, Sebastian, Mateusz, Rafał, Szymon wykonali zadane prace i w chwilach wolnych mogli się rozkoszować wspaniałymi widokami – tutaj o każdej porze roku można dobrze wypocząć i się zrelaksować. Dziękujemy za zaproszenie.

« 1 z 2 »

Kontynuacja „Lekcji z ZUS”

We wtorek 20 listopada grupa najstarszych wychowanków wraz z opiekunem odwiedziła w ramach projektu usamodzielniania wychowanków, pobliski oddział ZUS. Chłopcy z tzw. grupy absolwentów dowiedzieli się czym jest PUE czyli Platforma Usług Elektronicznych ZUS – narzędzie, które ułatwia dostęp do usług świadczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jednym z jego najważniejszych elementów jest portal PUE, dzięki któremu  większość spraw można załatwić  przez internet. Konto tego rodzaju daje szereg ułatwień przyszłym płatnikom. Dodatkowo dzięki doskonałej współpracy z urzędnikami ZUS chłopcy mieli możliwość założenia elektronicznego podpisu, który również pozwala zaoszczędzić czas i ułatwić procedury w przyszłości.

No Images found.

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto. To właściwie święto każdego Polaka a w tym roku trafiła się wyjątkowa okrągła rocznica. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia nauczyciele wraz z uczniami zorganizowali szereg działań upamiętniających 100 rocznicę odzyskania niepodległości ,kiedy Polska po latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy i stała się wolnym niepodległym państwem. Spotkanie odbyło się w Sali konferencyjnej naszego zakładu, zebrali się tam pracownicy wraz z naszymi wychowankami. Uroczysty apel rozpoczęto odśpiewaniem hymnu. Następnie miała miejsce prezentacja tematycznej animacji ( przygotowanej przez jednego z naszych wychowanków). Następnie chłopcy odczytali fragmenty przemówień Marszałka Józefa Piłsudskiego uroczystość zakończyła się odtworzeniem fragmentu wystąpienia papieża Polaka Jana Pawła II.

Wolontariat 16.11.2018 w Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej

Nasi wolontariusze w Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej Anny Najkowskiej wykonują prace remontowo budowlane mające na celu przystosowanie dotychczasowych pomieszczeń dla Omera, Newady, Bogdana oraz Tomaszki (konie do zajęć terapeutycznych oraz jazdy konnej). Wszystkie prace wykonywane są pod fachowym okiem nauczyciela zawodu Pana Marka, który pokazuje jak w praktyce wykorzystać wcześniej zdobytą wiedzę teoretyczną w Naszej Placówce. Pomimo pochmurnej pogody uśmiech i humor nas nie opuszczał. Czekamy na kolejne zaproszenie.

Lekcja z ZUS

Nasz Zakład bierze udział w projekcie dla szkół ponadpodstawowych pt. „Lekcje z ZUS”. Jest to autorski projekt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który powstał by budować świadomość młodzieży, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Obecnie wielu młodych Polaków nie wie czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość oraz uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego). Co ważne przekazują w przystępny sposób praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Kilku z naszych podopiecznych wyraziło chęć udziału w olimpiadzie. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” edycja 2018/2019. Kolejne informacje wkrótce!