Wycieczka do Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu

W dniu 18.10. 2019r. wychowankowie: Rafał, Dominik, Sylwester, Krzysztof i Jakub, pod opieką dyrektora zakładu Michała Nowaka oraz wychowawcy Konrada Maciejaszka, zwiedzili Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu. Muzeum posiada nową siedzibę znajdującą się przy ul. 3 Pułku Lotniczego, na poznańskiej Ławicy. Wycieczka została zorganizowana w ramach prowadzonego w zakładzie programu edukacji patriotycznej. Celem wycieczki było zapoznanie wychowanków z dziejami oręża polskiego, z chlubnymi tradycjami polskiej kawalerii i etosem polskich wojsk pancernych, które są w prostej linii spadkobiercą tradycji ułańskich. Chłopcy mieli okazję na własne oczy zobaczyć i dotknąć wozów bojowych, które dotąd mogli jedynie obejrzeć w telewizji. W naszej pamięci pozostanie spotkanie z ludźmi, bez których to muzeum nie było by tym, czym jest. A jest ono wspaniale zorganizowaną przestrzenią wystawową, z której muzealnicy-pasjonaci mogą być naprawdę dumni. Po raz kolejny sprawdza się powiedzenie historyka polskiej wojskowości Pana Zbigniewa Kiełba o tym, że ,,Warto spotykać w życiu ludzi z pasją. Pasją, która nie tylko inspiruje, ale również pomaga żyć, czyniąc to nasze życie o wiele ciekawszym doświadczeniem”.

Autor: Konrad Maciejaszek

Wolontariat w FIORD Team 17.10.2019 – zajęcia popołudniowe

W dniu dzisiejszym nasi wolontariusze Dominik oraz Piotr odwiedzili zaprzyjaźnioną stajnię FIORD Team w Złotnikach. Piękna pogoda sprzyjała zajęciom terapeutycznym z hipoterapii, ale jak widać na załączonych zdjęciach już wkrótce zajęcia będą mogły być realizowane również pod dachem. Dziękujemy za zaproszenie.

Autor: Mariusz Jankowski

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 17.10.2019

Piękna pogoda, malowniczy krajobraz otaczający Fundację, przesympatyczni przedszkolacy – to wszystko w dzisiejszym dniu nas spotkało podczas zajęć terapeutycznych z hipoterapii. Dziękujemy naszym przyjaciołom z Fundacji za zaproszenie do udziału w zajęciach.

Autor: Mariusz Jankowski

« 2 z 2 »

Wolontariat w Bursztynowym Zwierzyńcu 16.10.2019

Nasi wolontariusze Dominik oraz Rafał uczestniczyli w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii, które były realizowane pod bacznym okiem profesjonalnej kadry w stajni Bursztynowy Zwierzyniec. W drugiej części dnia mieliśmy możliwość uczestniczenia w tzw. dżygitówce, którą poprowadził z naszymi wolontariuszami instruktor jazdy konnej pan Paweł Apolinarski.  Apolinarski Group to profesjonalna grupa ludzi, której specjalnością jest woltyż kozacki – dżygitówka. Pan Paweł Apolinarski – założyciel grupy –  całe życie związany jest z końmi, ale jego prawdziwą pasją jest kaskaderka konna. Rozszerzona współpraca pomiędzy Bursztynowym Zwierzyńcem, Apolinarski GROUP oraz naszą placówką pozwoli zintensyfikować zajęcia terapeutyczne.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 15.10.2019 zajęcia popołudniowe

W dniu dzisiejszym wspaniała pogoda była dodatkowym atutem zajęć terapeutycznych z hipoterapii w której aktywnie uczestniczyli nasi wolontariusze: Dominik, Rafał oraz Sylwester. Magia tego cudownego miejsca na ziemi sprawia, że chętnie tutaj przyjeżdżamy. Dziękujemy za zaproszenie.

Autor: Mariusz Jankowski

Zajęcia na rzecz środowiska lokalnego 15.10.2019

Ostatnie ciepłe dni jesieni pozwoliły na spotkanie naszych wychowanków z małymi pacjentami szpitala onkologicznego. Dobre humory i uczucie radości towarzyszyło wszystkim uczestnikom. Dziękujemy za możliwość współpracy w ramach tak szlachetnej inicjatywy i czekamy na więcej 🙂

Autor: Adriana Ulbrych

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 10.10.2019

Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń. To był wspaniały dzień, który spędziliśmy razem z naszymi  przyjaciółmi.

Autor: Mariusz Jankowski

Wolontariat w Bursztynowym Zwierzyńcu 09.10.2019

W środę nasi wolontariusze Dominik i Piotr odwiedzili zaprzyjaźnioną stajnię Bursztynowy Zwierzyniec, gdzie pod okiem profesjonalistów odbyły się zajęcia terapeutyczne z hipoterapii. Jak widać na załączonych zdjęciach efekty tych działań są rewelacyjne. Wszystkie zajęcia nadzoruje pani psycholog Adriana Ulbrych. Dodatkową atrakcją dnia był trening woltyżerki konnej, który podziwialiśmy z zapartym tchem. Zaskoczenie było jeszcze większe, kiedy otrzymaliśmy propozycję współpracy i możliwość zapoznania naszych chłopaków z tajnikami woltyżerki konnej. Pod okiem praktyka, który na co dzień prowadzi profesjonalną grupę kaskaderski konnej, organizuje pokazy woltyżerki kozackiej – dżigitówki, pokazy westernowe, historyczne przejazdy ułanów, nasi wolontariusze nabędą nowe doświadczenia z zakresu sportów hippicznych. Dziękujemy za zaproszenie. To był naprawdę CUDOWNY DZIEŃ.

Autor: Mariusz Jankowski

« 1 z 2 »

Wolontariat w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia 08.10.2019

Pomimo pochmurnej pogody nasz wolontariusz Dominik uczestniczył we wszystkich zajęciach terapeutycznych z hipoterapii, które odbyły się w zaprzyjaźnionej Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku oraz wykonał prace polegające na przygotowaniu pomieszczenia dla nowego lokatora stajni.

Autor: Mariusz Jankowski

Wolontariat w NB Ranch 03.10.2019 – zajęcia popołudniowe

Zajęcia terapeutyczne z hipoterapii w stajni NB Ranch jak widać na załączonych zdjęciach są prowadzone w warunkach naturalnej przyrody. Właśnie te warunki mają na nas bardzo pozytywny wpływ, dlatego tak chętnie odwiedzamy naszych przyjaciół z NB Ranch.

Autor: Mariusz Jankowski