Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że dnia 6 lutego 2018 r. zmarła nasza
Droga Koleżanka
Ś†P

EWA FORNALCZYK

Wieloletni pracownik Zakładu Poprawczego w Poznaniu, wspaniały Przyjaciel,
dobry, serdeczny, uczynny Człowiek.
Ewuniu, zawsze będziemy o Tobie pamiętać.

Rodzinie i Bliskim, wyrazy głębokiego współczucia, składają:
Dyrekcja, Współpracownicy oraz Wychowankowie
Zakładu Poprawczego w Poznaniu

Kolejny pracodawca otwarty na naszych wychowanków.

Firma UNITECHNIKA S.A Zakład Usług Pralniczych w Poznaniu nawiązała współpracę z naszym Zakładem. To solidny i poważny pracodawca, u którego nasi wychowankowie mogą podjąć pełnowymiarową pracę, z perspektywą zawarcia stałej umowy. Jakub jako pierwszy zdecydował się na podjęcie wyzwania i od ponad tygodnia jest pracownikiem pralni. Trzymamy kciuki!

Praca naszych wychowanków

W październiku nawiązaliśmy współpracę z kolejnym pracodawcą chcącym cyklicznie zatrudniać naszych wychowanków. To zakład Wulkanizacja Autonaprawa Michał Szejn w Mosinie. Pierwszy miesiąc pracował tam nasz były wychowanek Daniel, następnie Patryk, a w grudniu wymiennie Jakub i Sebastian (obaj na zdjeciach). Poza możliwością zarobkowania, chłopaki uczą się tam nowych umiejętności w fachu wulkanizatora.

Koordynacją współpracy z tym pracodawcą zajmuje się nauczyciel zawodu pan Mariusz Jankowski.

Festyn w Parku Wieniawskiego

W dniu 3 grudnia 2017 roku w ramach wolontariatu nasi wychowankowie Jakub Szymborski oraz Patryk Marszałek, pod opieką pana Mariusza Jankowskiego wzięli udział w festynie w Parku Wieniawskiego. Głównym ich zadaniem była obsługa stoiska wystawionego przez Fundację Stworzenia Pana Smolenia oraz zbiórka pieniędzy. Dochód ze zbiórki został przeznaczony na ratowanie Tymka chorującego na chorobę nowotworową. Promotorem festynu była Fundacja „Nasze Dzieci”.

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej Bohdana Smolenia

W dniu 15 grudnia 2017 r. w rocznice śmierci Pana Bohdana Smolenia w siedzibie Fundacji Stworzenia Pana Smolenia odsłonięto tablicę upamiętniającą twórcę i założyciela Fundacji. Nasi wychowankowie jako stali wolontariusze też stawili się w na tej ważnej uroczystości.

Wizyta podopiecznych z DPS-u Sióstr Serafitek z Poznania

13 października odwiedziły nasz Zakład dwie podopieczne DPS-u Sióstr Serafitek z Poznania. Na co dzień to nasi wychowankowie, pod opieką nauczyciela Mariusza Jankowskiego są bywalcami Domu świadcząc pomoc jako wolontariusze. Tym razem Dagmara i Weronika z terapeutką Adrianą zobaczyły jak wyglądają codzienne zajęcia w zakładzie poprawczym. Oprowadzającymi byli pan Mariusz i nasz wychowanek Jakub.

Wielka Pętla Wielkopolski

Wzorem lat ubiegłych również i w tym roku udało nam się wypłynąć w rejs po Wielkiej Pętli Wielkopolski. Nasi majtkowie świetnie poradzili sobie ze sterowaniem, śluzami, cumowaniem oraz silnikiem, który szwankował od czasu do czasu. Nową łodzią tygodniowa wyprawa po Warcie i Noteci minęła zbyt szybko.

WYPRAWA NA DORSZE KOŁOBRZEG 2017

W zorganizowanej przez wychowawcę Przemysława Frąckowiaka wyprawie na dorsze wzięli udział członkowie wędkarskiego koła zainteresowań. Podczas wycieczki wychowankowie mogli spędzić kilkanaście godzin na kutrze rybackim i spróbować swoich sił w trochę innym niż zazwyczaj wędkowaniu.

Czytaj dalej WYPRAWA NA DORSZE KOŁOBRZEG 2017