Wolontariat 10.10.2018

Wolontariusze z naszego zakładu , Kuba, Szymon oraz Kacper w dniu dzisiejszym zostali zaproszeni przez Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej Anny Najkowskiej do pomocy przy zajęciach z hipoterapii i dogoterapiii, które były organizowane dla podopiecznych z DPS Sióstr Serafitek oraz ORW SANCJA. Zajęciom bacznie przyglądała się p. Anna Najkowska – kierowniczka w/w Centrum, która od wielu lat zajmuje się zawodowo pomocą terapeutyczną. Dzięki jej wskazówkom nasi Wolontariusze z każdym tygodniem poszerzają swoją wiedzę, a ich pomoc staje się coraz bardziej efektywna, co widać na załączonych zdjęciach – uśmiech nie opuszcza zarówno nas, jak i Podopiecznych, czy może być większa nagroda?

Jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość udziału w tego typu zajęciach, obserwując działania w tym kierunku od wielu miesięcy możemy z przekonaniem stwierdzić, że wolontariat działa pozytywnie na naszych Wolontariuszy, zyskali Oni empatię, nie przechodzą obojętnie obok drugiego człowieka, a możliwość pomocy i obserwowanie, jakie daje ona efekty daje Chłopcom motywację do dalszego działania! Z niecierpliwością czekamy na kolejne zaproszenie!

« 1 z 5 »

Wolontariat 02.10.2018

W dniu dzisiejszym nasi wolontariusze – Kuba i Szymon odwiedzili siedzibę Stowarzyszenia NA TAK, gdzie wykonali prace pielęgnacyjne przy zieleni. Humor nam dopisywał i prosimy o kolejne zaproszenie!!!

Wolontariat 13.09.2018

Pogoda sprawiła psikusa ale zajęcia terapeutyczne organizowane przez Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej Anny Najkowskiej przy udziale wolontariuszy mimo tego się odbyły. Jak widać po zadowolonych minach wszystkich biorących udział w zajęciach pogoda nie jest żadną przeszkodą i bez względu na panujące warunki dzielimy się pomocą i uśmiechem!

Wolontariat 12.09.2018

Kierownictwo Centum Hipoterapii i Rekreacji Konnej Anny Najkowskiej zaprosiło naszych wolontariuszy do pomocy podczas zajęć z hipoterapii odbywających się na terenie DPS Sióstr Serafitek. Z wielką radością przyjęliśmy zaproszenie, gdyż możliwość udziału w tych zajęciach z przyjaciółmi z DPS oraz ORW SANCJA sprawia nam niemałą satysfakcję! Wolontariuszy podczas zajęć obserwował Dyrektor Zakładu Pan Michał Nowak, który był pod dużym wrażeniem tego co ujrzał – postępy poczynione przez wolontariuszy są niesamowite! Zadowolone miny opiekunów i ich milusińskich z DPS i ORW SANCJA oraz naszych wolontariuszy są najlepszym dowodem na to, że tego typu zajęcia są niewyobrażalną przyjemnością dla obu stron, dlatego też z niecierpliwością czekamy na kolejne zaproszenia!

« 1 z 2 »

Projekt 22.08.2018

Kolejne udane zajęcia, widać już doświadczenie uczestników. Jakub z Tomaszką tworzą naprawdę zgrany duet. Bardzo dziękujemy Wam za wysiłek i za chęć godzenia różnych obowiązków z działaniami na rzecz osób potrzebujących.

« 1 z 2 »

Projekt w dniach: 03.08.2018, 8 i 9.08.2018, 11 i 12.08.2018

Mija połowa sierpnia. Miesiąc ten przywitał nas słoneczną pogodą, co pozwoliło nam na powrót do częstszych spotkań w ramach Projektu. Dominik, Maciej, Marek, Patryk, Sebastian – dziękujemy Wam za uśmiech i gotowość dzielenia się dobrem, które powraca! Pan Dyrektor z dumą obserwował Was w trakcie zajęć, będąc pod wrażeniem poczynionych postępów. Pan Sylwester dostrzegając Wasze zdolności i zainteresowanie hipoterapią, zaangażował się w naukę, demonstrując czynności pielęgnacyjne przy koniach. Pacjenci DPS Was kochają, a oni zawsze są szczerzy w uczuciach. Z perspektywy Zakładu wspólne wyjście nad jezioro to tylko nagroda, a dla nas to bycie razem – to GRUPA PROJEKTOWA!

« 1 z 3 »

Projekt Wierzchowiec dla Wychowanka

Mija już pierwszy miesiąc wakacji. Kolejne dni lipca witały nas zmieniającą się pogodą i czasowymi wyjazdami uczestników, stąd nasze rzadsze spotkania w ramach Projektu. Poniżej zdjęcia z zajęć, które odbyły się w dniach 11 i 27 lipca.

« 1 z 3 »

Wolontariat 29.06.2018

Dnia 29.06.18 odwiedziliśmy w godzinach popołudniowych siedzibę Stowarzyszenia NA TAK, gdzie Dominik wykonał prace pielęgnacyjne terenów zielonych. Jak widać fachowo i starannie wykonał zadanie :).

Wolontariat 27.06.2018

27.06 podczas zajęć popołudniowych nasi wolontariusze udowodnili, że potrafią planować tak czas pracy że mogliśmy pomagać w Zespole Szkół nr 105 w Poznaniu oraz w Centrum Hipoterapii i Rekreacji w Gnieźnie.