Wielka Pętla Wielkopolski

Wzorem lat ubiegłych również i w tym roku udało nam się wypłynąć w rejs po Wielkiej Pętli Wielkopolski. Nasi majtkowie świetnie poradzili sobie ze sterowaniem, śluzami, cumowaniem oraz silnikiem, który szwankował od czasu do czasu. Nową łodzią tygodniowa wyprawa po Warcie i Noteci minęła zbyt szybko.

WYPRAWA NA DORSZE KOŁOBRZEG 2017

W zorganizowanej przez wychowawcę Przemysława Frąckowiaka wyprawie na dorsze wzięli udział członkowie wędkarskiego koła zainteresowań. Podczas wycieczki wychowankowie mogli spędzić kilkanaście godzin na kutrze rybackim i spróbować swoich sił w trochę innym niż zazwyczaj wędkowaniu.

Czytaj dalej WYPRAWA NA DORSZE KOŁOBRZEG 2017

CZWORONOGI W ZAKŁADZIE

W wyniku nawiązania współpracy z Klubem Miłośników Sportów Kynologicznych oraz firmami „I wszystko jasne” i „Annówka” odbyły się pierwsze zajęcia edukacyjne podczas których wychowankowie mogli zapoznać się ze sposobem zachowania w stosunku do zwierząt, opieki nad nimi oraz zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi odpowiedzialnego traktowania zwierząt. Był również czas na zabawę z psami oraz zajęcia fizyczne – frisbee. Na zajęcia przybył również wychowawca Michał Nowak wraz ze swoim pupilem ponieważ razem postanowili  spędzić wolny czas na świeżym powietrzu:)