Wolontariat 20.06.2018

Zbliżają się wakacje, ale utrzymujemy tempo działań i poziom zaangażowania w wolontariat. Na zdjęciach widać efekty.

« 1 z 2 »

Wolontariat 19.06.2018

Panta rhei kai ouden menei” – jak powiedział Heraklit z Efezu, czyli wszystko płynie i nic nie pozostaje takie samo. Zmiana jest naturalnym elementem życia. Kalendarz wskazuje kolejne lata, nasze decyzje prowadzą nas ku przyszłości i wzbogacają doświadczenia. Koniec roku szkolnego jest okazją do dokonania podsumowań i podjęcia odważnych kroków. Jedni wolontariusze odchodzą, inni dopiero rozpoczynają przygodę hipoterapią. Żegnając się, już tęsknimy za Wami, za Waszym uśmiechem i energią, którymi wykazywaliście się w trakcie zajęć. Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

Wolontariat 18.06.2018

Dzisiaj nasi wolontariusze pomagali przy porządkowaniu terenów zielonych w Zespole Szkół nr 105 w Poznaniu. Jak widać każda praca nam odpowiada. W następnych dniach dokończymy porządkowanie terenu i przystąpimy do kolejnych zadań.

Wolontariat 15.06.2018

W piątek 15.06 cały dzień wolontariusze z naszego zakładu przebywali w Gnieźnie, gdzie obsługiwali festyn zorganizowany dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej oraz Festyn Rodzinny dla Leśnych Ludzików na terenie Przedszkola nr 9. Praca i zabawa była SUPER. Czekamy na kolejne zaproszenia. Ten dzięń niektórym wolontariuszom z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Spełnili swoje marzenie i wyjechali w teren. Chłopaki lubią wyzwania, więc wybrana droga musiała im sprostać 🙂 Dziękujemy za Waszą całodzienną, ciężką pracę, a możliwość obserwowania opanowania przez Was kolejnych umiejętności jeździeckich jest dla nas największą nagrodą.

« 1 z 4 »

Wolontariat 13.06.2018

Hobby, pasja, praca … Pomaganie innym ludziom to może być pomysł na życie. Jeżeli przyjmiemy założenie, że resocjalizacja jest tworzeniem możliwości, pokazywaniem nowych dróg, to życzylibyśmy sobie, żeby ta stała się najszerszą z nich. Poświecenie, oddanie i zaangażowanie jakim wykazują się nasi wolontariusze w trakcie zajęć, cały czas nas zaskakują. Kiedy myśleliśmy, że pokazali już maksimum swoich zdolności, wtedy sięgają po więcej i dają z siebie jeszcze więcej. Nie ukrywamy, praca z osobami niepełnosprawnymi to nie jest łatwa praca, ale im trudniejsze przeszkody przed sobą stawiamy, tym większą satysfakcję z ich pokonywania osiągamy. Zatem sięgajcie gwiazd i błyszczcie na niebie jako najjaśniejsze z nich!

« 1 z 4 »

Wolontariat 12.06.2018

Nasi wolontariusze ten dzień spędzili w Centrum Hipoterapii i Rekreacji Anny Najkowskiej w Gnieźnie. Była hipoterapia z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej Sióstr Serafitek oraz Ośrodka rewalidacyjno Wychowawczego SANCJA oraz wykonywane były zaplanowane prace na ten dzień. Za atmosferę i gościnę serdecznie dziękujemy.

« 1 z 2 »

Wolontariat 11.06.2018

Dnia 11.06.18 nasi wolontariusze pracowali przy pracach porządkowych na terenie szkoły nr 105 w Poznaniu. Jak widać na załączonych zdjęciach również te prace nie stanowią dla naszych wolontariuszy żadnego problemu.

Wolontariat 08.06.2018

Dzisiaj zostaliśmy zaproszeni do Centrum Hipoterapii i Rekreacji Anny Najkowskiej w Gnieźnie gdzie mogliśmy obserwować pracę kowala podczas prac związanych z pielęgnacją koni. Uzyskaliśmy wszechstronną informację o zawodzie kowala, możliwości pracy w tym zawodzie oraz jak zdobyć uprawnienia. Po zajęciach szlifowaliśmy kolejne etapy nauki jazdy konnej. Dziękujemy.

« 1 z 2 »

Wycieczka szkolna

W dniach 5-7 czerwca trzech wychowanków z dwoma wychowawcami brało udział w trzydniowej wycieczce szkolnej. W pierwszym dniu zwiedzili Zamek Ogrodzieniec, podziwiali Pustynię Błędowską i przemierzali podziemnym labiryntem Jaskini Wierzchowskiej. Dzień drugi poświęcili na zwiedzanie Wadowic i byłego obozu Auschwitz-Birkenau.

W ostatnim dniu wędrowali po podziemiach Kopalni Soli „Wieliczka” oraz zawitali na Rynek Główny w Krakowie. Zarówno wymarzona pogoda, jak i dobre humory towarzyszyły uczestnikom podczas całej wyprawy.

Festyn na terenie DPS dla Dzieci i Młodzieży

Nasi wolontariusze zostali zaproszeni na festyn organizowany na terenie DPS Sióstr Serafitek oraz Ośrodka Rewalidacyjno Wychowawczego SANCJA. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Wspaniała niezapomniana atmosfera i przepiękna pogoda. Nasza radość nie miała końca ale musieliśmy wracać do kolejnych zaplanowanych zadań. DZIĘKUJEMY!!!

« 1 z 2 »